reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Hejka.
Dziś byliśmy na szczepieniu z małym.DZIEWCZYNY MASAKRA!!! Wprawdzie Pani nam powiedziała że te szczepionki bardzo bolące są ale...tak Gabrynio płakał że mój m to się wogóle odwrócił bo patrzeć nie mógł a ja małego w trakcie szczepienia na rękach trzymałam i myślałam że będę WYŁA razem z nim.On w zasadzie sporadycznie mi płacze także jak dla mnie to był SZOK:szok::szok:

No ale już po.Mały wykończony zasnął odrazu i dalej śpi.
Zrobiliśmy mu szczepionki 5w1 + oddzielnie żółtaczka (dwa kłucia 130zł) i na pneumokoki (za darmo).
Kolejne szczepienie 11.04. Na szczęście tylko dwa wkłucia już będą.
Na rotawirusy nie szczepiliśmy bo dwie dawki ok 700zł kosztują to jednak trochę drogo i chyba damy sobie spokój.
A ponieważ Pani Doktor bardzo miła to poprosiłam jeszcze o receptę na wit.D i dała nam bez problemu.Teraz podajemy taką w kapsułkach,a receptę dostaliśmy na inną jakąś zakraplaną.Ale lekarka powiedziała że pacjenci ją chwalą tylko trzeba mieć wprawę w zakraplaniu.I powiedziała że starcza na dłużej niż jak do tej pory na miesiąc.Także same plusy.


Lekarka zbadała małego,osłuchała,pooglądała go z każdej strony i wszystko jest oki:-D

Ale mimo wszystko dostaliśmy skierowanie do neurologa bo podobno dzieciaki po żółtaczce i wcześniaki jak mój powinien zawsze neurolog obejrzeć.I zdziwiła się że jak na swój wiek jest taki ruchliwy i obserwuje wszystko.
No i muszę powiedzieć że jestem bardzo dumna z mojego synka bo PIĘKNIE przybiera na wadze.
W dniu wypisu ważył 2504 a dzisiaj (7 tyg.) 4340.Lekarka powiedziała że jak na samej piersi to pięknie przybrał na wadze także SUPER.Spokojniejsza jestem:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
ćyska, trochę mnie przestreaszyłaś tym szczepieniem - my idziemy na szczepienia za tydz w czwartek i szczepimy 6w1, ale tylko dlatego że teściowie fundują nam te szczepionki, tak bym wzięła te co dają w przychodni
rotawirusy i pneumokoki sobie daruję
 
munie - sorki nie chciałam nikogo nastraszyć.Poprostu ten płacz mojego dziecka i moja bezradność, to coś strasznego.Mimo że wiedziałam że nic złego mu się nie dzieje.Ale Pani pielęgniarka od razu nam zapowiedziała że te szczepionki szczególnie na pneumokoki są bardzo bolesne.I kazała dziecko obserwować bo może mieć gorączkę,być marudne,może nie chcieć jeść.Mogą występować obrzęki lub siniaki w miejscu kłucia...ech już widzę że jest bardziej marudny i płaczliwy.Oby szybko przeszło.My zrobiliśmy 5w1 bo różnica jest tylko w tym że teraz 5w1 są dwa zastrzyki, a w 6w1 jest jeden.Ale pozostałe szczepienia już jest tyle samo zastrzyków. Za to 6w1 jest dwa razy droższa.

My pneumokoki mamy za darmo ze względu na wcześniactwo a rota chyba jednak też sobie darujemy ze względu na koszta...


Dziewczyny zainteresowane darmowymi szczepieniami na Pneumokoki cyt:
" Niektóre szczepienia (np. przeciw pneumokokom,przeciw ospie wietrznej) otrzymują także bezpłatnie osoby narażone w sposób szczególny na zakażenie np. zdrowe dzieci z bliskiego otoczenia osób przewlekle chorych,dzieci przedwcześnie urodzone,dzieci z niektórymi chorobami przewlekłymi,nowotworami,po przeszczepie narządów".

info z książeczki szczepień małego.Może komuś się przyda.

 
cyska, pieknie Ci Gabrys przybiera :-)
my dzis mielismy wizyte na patologii noworodka :-) i badanie sluchu. Mala przybiera tez pieknie :-) w dniu wypisu 3260 g a dzis 4280 g :-) w niecale 3 tygodnie :-) heh glowka o cm urosla i obwod brzuszka tez wiekszy o cm :-) wszystko w jak najlepszym porzadku :-) bioderka tez lekarka badala i sa ok, ale oczywiscie usg za kilka tygodni tez musimy zrobic :-)
my caly czas podajemy wit K i D w tych kapsulkach ale moim zdaniem to lipa wielka:confused2: nastepnym razem kupie w kropelkach
a co do szczepien to pani doktor jeszcze nie dala znac
 
ja podaje ta witaminke w kapsulkach i nie jest zla :) miałam KiDVitum, ale beznadziejnie się wyciskało - teraz mam VitaKiD i jest ok
 
to dla mnie te kapsułki są wygodne :) w kropelkach mam espumisan i Biogaie i nigdy nie mogę trafić do dziubka, a w szpitalu podawali te kapsułki i się napatrzyłam jak to robią pielegniarki i to najlepiej mi idzie

w kropelkach witamina D ma wysokie stężenie, w kapsułkach jest dawka dzienna, ta w kroplach łatwo przedawkować i jest zalecana tylko dzieciom z niedoborem wit D, normalnie dzieci nie powinny jej przyjmowac
 
My dostaliśmy od pediatry recepte na wit.d w kropelkach i nie narzekam moge ją podawać bezpośrednio do buzi jak i do butelki z mlekiem ,powiem może tak jednym pasuje taka kapsułka innym kropelki i nie słyszałam żeby zeby te kropelki były tylko dla dzieci z niedoborem wit.d, Witamine d podaje się wszystkim niemowlaką od urodzenia do 12miesi,życia albo nawet do 15miesięcy.
 
reklama
to dla mnie te kapsułki są wygodne :) w kropelkach mam espumisan i Biogaie i nigdy nie mogę trafić do dziubka, a w szpitalu podawali te kapsułki i się napatrzyłam jak to robią pielegniarki i to najlepiej mi idzie

w kropelkach witamina D ma wysokie stężenie, w kapsułkach jest dawka dzienna, ta w kroplach łatwo przedawkować i jest zalecana tylko dzieciom z niedoborem wit D, normalnie dzieci nie powinny jej przyjmowac


Czesc dziewczyny :-)

Tak Was podczytuje od czasu do czasu ale tym razem sie wypowiem. Wit D3 podawana jest WSZYSTKIM niemowlakom w celu unikniecia powstawania krzywicy ! Jeszcze kilka lat temu nie bylo innych jak kropelki i niezgodze sie, ze sa o wiekszym stezeniu niz kapsulki... kapsulki sa niebezpieczne i ryzyko zadlawienia producent brzydko mowiac olal...

Siwa slonce to jak dlugo dzieciaczki maja podawana wit D3 kazdorazowo decyduje lekarz, u jednych jest to 12 mc u innych 15mc, albo jak u mojego po 9 miesiacach kazali odstawic.

Pamietajcie tez, ze wit D3 jest przy naswietlaniu slonecznym, czy kapsulki czy kropelki mozna przedawkowac wystawiajac zbyt dlugo dzieciaczki na bezposredni kontakt ze sloneczkiem. Ale uwaga naduzywanie filtrow w kremach pozbawia dzieci mozliwosci kozystania z naturalnej witD3.

Jak zawsze decyzja nalezy do matki ;-)
Pozdrawiam serdecznie i duzo zdroweczka dla wszystkich :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry