reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ubezpieczenie dla dziecka...

Ewa 71

Marcowa mama 2009 ;)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2009
Postów
44
Miasto
Wrocław
Witam serdecznie chciałabym sie dowiedzieć czy jezeli rodzice dziecka nie sa ubezpieczeni to dziecko jest ubezpieczone jakos odgornie?Bo gdzieś słyszalam ze obejmuje je ubezpieczenie od panstwa jak to jest czy to prawda i do kiedy trwa jezeli tak... pozdrawiam ;)
 
reklama
Ubezpieczenie od państwa należy się do 6 miesiąca życia :-), (tak mi wiadomo ale głowy sobie nie dam uciąć),potem najlepiej zarejestrować się w urzędzie pracy :-),i dziecko też można pod swoje ubezpieczenie podłączyć :-).
Pozdrowionka
 
Dzieci mają zapewnioną darmową opiekę medyczna do ukończenia 18 roku życia. Ale jak wiadomo niektóre instytucje robią problemy :eek: Jeśli rodzice nie są ubezpieczeni dziecko mogą podpiąć pod swoje ubezpieczenie dziadkowie. :tak:
 
Teoretycznie dziecko ubezpieczone jest do 18 roku życia,ale wszyscy dobrze wiemy jak to wyglada w praktyce. Jeśli razem z mężem nie jesteście ubezpieczeni to dobrze byłoby sie zarejestrowac w biurze pracy i tam ubezpieczyc dziecko. Wziąc pod swoja polisę moga także dziadkowie,nie ma problemu.
 
czesc dziewczyny. chce sie podpiac pod ten temat i opowiedziec wam moja histore.
przez ostatnie 3 lata bylam na dzialalnosci gosp. jestem samotna mama, ale nie mam prawado 2iego becikowego bo nie jestm ździrą i wiem kto jest tatą mojej córki. nie mogę dostać pomocy z socjalu, bo zarabiałam więcej niż 500parę złotych/mies. przez ostatnie 12 miesięcy. pomocy w postaci alimentów tez nie dostane, bo nie chce o nie wnosic pozwu, aby dzieci, ktore ma tatus mojej corki z inna kobieta,mialy problemy. nie bede wchodzic w szczegoly. chce tylko powiedziec wam w przestrodze co mnie spotkalo.
w zusie powiedziano mi ze jak zamkne firme z dniem urodzenia corki, to bedzie wszystko ok. ze dostane macierzynski, bede bezpieczonai z racji zamkniecia firmy nie bde musiala dalej placic skladek ubezpieczeniowych.
po urodzeniu corki firme zamknelam Z DNIEM URODZENIA corki. rodzilam 21/11/2011 i z ta data zamknelam firme. okazalo sie pozniej ze nie dostane macierzynskiego i w dniu urodzenia corki nie bylm ubezpieczona. dlaczego? bo w zusie data dziala tak, ze amykajac firme z wpisana data 21/11, zus przyjmuje ze pracowalam do 20/11.
teraz bede walczyc z zusem. jestem na razie nieubezpieczona. moi rodzice nie pracuja i nie sa zarejestrowani jako bezrobotni, wiec z nich nie ma pozytku i nie moge podpiac corke pod ich ubezpieczenie. pod jej tatusia tez nie, bo ona ma moje nazwisko a w akcie urodzenia jest tylko imie jej taty, wiec ubezp. tatusia jej nie obejmuje. dowiedzialam sie wczraj bedac w szpitalu u pani rehabilitantki, ktora informowalam, ze przez to wszystko na razie nie bede zabierac corki na rehabilitacje, ze podobno dzieci sa ubezpieczone przez panstwo, nawet jesli rodzice nie sa bezpieczeni. nie znam szczegolow. niedlugo pojade do zusu i poprosze o info na pismie. jak sie dowiem jak jest, napisze tutaj.
 
Do góry