reklama

Ubezpieczenie grupowe-świadczenie z tytułu urodzenia dziecka

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez nadika, 3 Wrzesień 2010.

 1. nadika

  nadika Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  proszę o poradę.

  Jestem objęta ubezpieczeniem grupowym pracowników AVIVA. Ubezpieczenie obejmuje m.in wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka (1100zł0
  Co miesiąc miałam i mam potrącane z wypłaty składki na to ubezpieczenie.
  Ostatnio okazało się że szef potrąconych składek nie przelewał na konto Avivy tylko brał pieniądze do własnej kieszeni. W związku z tym ochrona ubezpieczenia wygasła z dniem 11\12\2009 (ostatnia składka jaka wpłynęła do Aviva). Ochrona została wznowiona z dniem 11\05\2010 roku, gdy szef zaczął przelewać pieniążki na konto Aviva.
  Ja urodziłam dziecko 20 maja mimo to, świadczenie nie zostało mi wypłacone. Aviva argumentuje to tym , że po wygaśnieciu ubezpieczenia a potem ponownym jego wznowieniu obowiązuje karencja 270dni. Tak więc urodzenie się dziecka nastąpiło przed upływem tego okresu.
  W związku z tym mam pytanie. Czy przedstawiając Ubezpieczycielowi kwitki z wypłaty, gdzie ewidencjonowane były potrącenia składki ubezp. Ubezpieczyciel powinien wypłacić mi świadczenie a wszelkie niezgodności wyjaśniać z szefem? Czy może to ja powinnam ściągnąć od szefa kwotę jaką powinnam otrzymać za urodzenie dziecka?
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Postawa ubezpieczyciela jest bez zarzutu - nie było ubezpieczenia, więc nie ma swiadczenia. Może Pani dochodzić na drodze cywilnej od szefa:
  1. zwrotu potrąceń, ktore nie trafiły do ubezpieczyciela
  2. odszkodowania (równego kwocie jaka byłaby Pani wyplacona przez Avivę).
  Na Pani jednak ciążyć bezie dowiedzenie prawdziwosci okolicznosci na jakie sie Pani powołuje tj tego, że szef dokonywał potrącenia i nie płacil składek. Nie powinno to być trudne.
   
 3. reklama
 4. nadika

  nadika Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo dziękuję za odpowiedź.
  pozdrawiam
   

Poleć forum