reklama

ubezpieczenie na czas pobytu w szpitalu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Beata93, 8 Październik 2013.

1. Beata93

Beata93 Beatka

Otóż mam w sumie dwa pytania , pierwsze dotyczy tego , pobieram zasiłek chorobowy z zus-u do czasu porodu tym samym jestem ubezpieczona do czasu porodu ponieważ nie mam przedłużonej umowy to po porodzie nie dostane macierzyńskiego , ale chciałabym wiedzieć skoro mam zasilek do dnia porodu to co z ubezpieczeniem na pobyt w szpitalu po porodzie? Czy będe musiała zapłacić za ten czas spędzony po urodzeniu dziecka? I najważniejsze co z ubezpieczeniem dziecka. Wiem że będę musiała się zarejestrować w Urzędzie Pracy aby mieć świadczenia lekarskie ale no wiadomo nie będe w stanie urodzić i szybko polecieć do UP żeby mieć ubezppieczenie. A drugie pytanie dotyczy zwolnienia lekarskiego męża na mnie czy może takie o to otrzymać jeżeli będę rodzić naturalnie czy jest ono przyznawane tylko w przypadku cersarki?

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Rozumiem,z e pyta Pani o ubezpieczenie w kontekście kosztów pobytu w szpitalu? Jeśli tak - powinna Pani wiedzieć, ze opieka okołoporodowa jest bezpłatna niezależnie od posiadania tytułu do ubezpieczenia.
    A nie lepiej by ubezpieczył Panią i dziecko mąż? Z kolejnego zdania Pani postu wynika, ze jest Pani meżatką.
    To jak Pani będzie rodzić jest bez znaczenia. Jesli lekarz uzna, ze potrzebuje Pani opieki to maż może dostać zwolnienie.

Poleć forum