reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie w ciąży.

willou

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2016
Postów
172
Witam :)
Chwile przed ciążą zaniedbalam podpis w PUP. Nie dostarczylam zwolnienia...i wiadomo-straciłam ubezpieczenie.
Teraz chodzę na wszelkie badania prywatnie. Nie ukrywam-to troche kosztuje i nie wiem jak beda wyglądać koszty związane z szpitalem,porodem.
Czy jest wiec możliwość ubezpieczyć się prywatnie ? Tak by korzystać z mojego mojego gin placac miesieczny abonamet u ubezpieczyciela, a nie za każdą wizytę ?
Przyznam, ze sie na tym nie znam. W UP mam karę i nie mogę się znów zarejestrowac.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozwiązanie
Każda kobieta w ciąży oraz dziecko do ukończenia 18 roku życia jest ubezpieczona. Wiele osob o tym nie wie ale kiedy jesteśmy w takim stanie przychodnie zdrowia nie mogą nam odmówić opieki funduszowej. NIe ma tutaj znaczenia czy nie pracujemy i czy jesteśmy wpisani jako osoby bezrobotne do urzędu pracy.

Co nie znaczy oczywiście, że nie warto jest się dodatkowo ubezpieczyć, bo moim zdaniem warto. Prywatne ubezpieczenie na życie daje nam możliwosc uzyskania ubezpieczenia jak znajdziemy się w trudnej sytuacji
po wypadku
w chorobie
oraz przy stracie dochodów

polecam zerknać sobie na ubezpieczenia od tej firmy www.nn.pl/ubezpieczenia
Najważniejszą informacją jest ta, że każda przyszła mama ma w naszym kraju zapewnioną bezpłatną opiekę medyczną – bez względu na to, czy jest ubezpieczona czy też nie. Prawo to wynika z Konstytucji (art. 68 ust.3), w której zapisano, że taka opieka powinna być zapewniona kobiecie przez cały czas trwania ciąży i jeszcze 6 tygodni po porodzie. Jest to zatem również opieka w trakcie połogu. Wydano również Rozporządzenie Rady Ministrów z 18 lipca 2008 r. w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U. nr 137, poz. 85), w którym określono, że świadczenia te finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia ze środków budżetu państwa.
Szczególna opieka medyczna, którą objęta jest kobieta w ciąży i po niej oznacza, że przyszła mama jest uprawniona do wszystkich świadczeń, jakie przysługują ciężarnym i położnicom. W praktyce oznacza to wszystkie kontrolne wizyty u ginekologa, które musi odbywać kobieta w ciąży i w połogu, zlecone badania laboratoryjne i USG, ewentualne zabiegi, które zostały zalecone dla dobra ciąży. Bezpłatny jest również pobyt w szpitalu podczas ciąży, w czasie porodu i po nim.Ze względu na brak ubezpieczenia, ciężarna nie posiada dowodu na to, że jest nim objęta. Żadna placówka nie może żądać od niej dokumentu potwierdzającego jej prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Samo stwierdzenie ciąży jest wystarczającym dowodem dla każdego szpitala czy przychodni przyjmującej ciężarną. Istotnym dokumentem, jaki powinna posiadać kobieta jest karta ciąży, którą należy przedstawiać w placówkach medycznych oraz dokument potwierdzający tożsamość. Brak karty ciąży nie może jednak stanowić powodu odmowy ciężarnej świadczeń medycznych.
Przepraszam bardzo Kopiuj wklej ;)
 
Ojej...matko nie mialam o tym pojecia...w moim ośrodku zdrowia czy u ginekologa nikt mi o tym nic nie powiedzial...dziekuje za te informacje!:)

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokładnie jesteś w ciąży więc z automatu masz ubezpieczenie .
Nie wiem dokładnie jak to jest po porodzie jeśli nie należy Ci się macierzyński tylko kosniak jak to z tym ubezpieczenien
Chyba musisz w PUP
 
Tzn. Ze mogę chodzić do lekarzy na nfz?

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Możesz, podpisujesz tylko w przychodni oświadczenie że masz prawo do korzystania z opieki medycznej (nie pamiętam jak to dokładnie brzmiało). Miałam podobną sytuację. Ale oprócz tego, jeśli masz taką możliwość, może Cię też zgłosić do ubezpieczenia pracujący mąż(wtedy po porodzie dalej byłabyś ubezpieczona).
 
Ostatnia edycja:
Możesz, podpisujesz tylko w przychodni oświadczenie że masz prawo do korzystania z opieki medycznej (nie pamiętam jak to dokładnie brzmiało). Miałam podobną sytuację. Ale oprócz tego, jeśli masz taką możliwość, może Cię też zgłosić do ubezpieczenia pracujący mąż.
No właśnie mąż może wziąć do ubezpieczenia:)
 
reklama
reklama
Tez wg mnie mąż prawo do lekarza na nfz. Jesli chcesz prywatnie to musisz siebie wykupić odpowiedni abonament w prywatnej klinice. Trzeba sprawdzić co ci zaproponują bo prowadzenie ciąży nie koniecznie będzie w najtańszej opcji

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry