reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie w ciąży.

willou

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2016
Postów
172
Witam :)
Chwile przed ciążą zaniedbalam podpis w PUP. Nie dostarczylam zwolnienia...i wiadomo-straciłam ubezpieczenie.
Teraz chodzę na wszelkie badania prywatnie. Nie ukrywam-to troche kosztuje i nie wiem jak beda wyglądać koszty związane z szpitalem,porodem.
Czy jest wiec możliwość ubezpieczyć się prywatnie ? Tak by korzystać z mojego mojego gin placac miesieczny abonamet u ubezpieczyciela, a nie za każdą wizytę ?
Przyznam, ze sie na tym nie znam. W UP mam karę i nie mogę się znów zarejestrowac.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozwiązanie
Każda kobieta w ciąży oraz dziecko do ukończenia 18 roku życia jest ubezpieczona. Wiele osob o tym nie wie ale kiedy jesteśmy w takim stanie przychodnie zdrowia nie mogą nam odmówić opieki funduszowej. NIe ma tutaj znaczenia czy nie pracujemy i czy jesteśmy wpisani jako osoby bezrobotne do urzędu pracy.

Co nie znaczy oczywiście, że nie warto jest się dodatkowo ubezpieczyć, bo moim zdaniem warto. Prywatne ubezpieczenie na życie daje nam możliwosc uzyskania ubezpieczenia jak znajdziemy się w trudnej sytuacji
po wypadku
w chorobie
oraz przy stracie dochodów

polecam zerknać sobie na ubezpieczenia od tej firmy www.nn.pl/ubezpieczenia
Nie jestestem po ślubie, wiec nie mam takiej możliwości. Jutro idę do lekarza i zapytam o to wszystko. Dziwi mnie tylko, że żadna z pracujących tam osób nie powiedziała mi o tym kiedy mówiłam że nie mam ubezpieczenia. Jestem tylko ciekawa czy faktycznie tzw kosiniakowe w takiej sytuacji będzie mi się należeć. W PUP będę miala możliwość zarejestrować się dopiero po urodzeniu, gdy skończy się kara.

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie jestestem po ślubie, wiec nie mam takiej możliwości. Jutro idę do lekarza i zapytam o to wszystko. Dziwi mnie tylko, że żadna z pracujących tam osób nie powiedziała mi o tym kiedy mówiłam że nie mam ubezpieczenia. Jestem tylko ciekawa czy faktycznie tzw kosiniakowe w takiej sytuacji będzie mi się należeć. W PUP będę miala możliwość zarejestrować się dopiero po urodzeniu, gdy skończy się kara.

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Będzie ci się należało, jeśli nie pracujesz i nie jesteś zarejestrowana w PUP to do wniosku piszesz dodatkowo oświadczenie właśnie o tym. Byłam w takiej samej sytuacji.
 
Ostatnia edycja:
Każda kobieta w ciąży oraz dziecko do ukończenia 18 roku życia jest ubezpieczona. Wiele osob o tym nie wie ale kiedy jesteśmy w takim stanie przychodnie zdrowia nie mogą nam odmówić opieki funduszowej. NIe ma tutaj znaczenia czy nie pracujemy i czy jesteśmy wpisani jako osoby bezrobotne do urzędu pracy.

Co nie znaczy oczywiście, że nie warto jest się dodatkowo ubezpieczyć, bo moim zdaniem warto. Prywatne ubezpieczenie na życie daje nam możliwosc uzyskania ubezpieczenia jak znajdziemy się w trudnej sytuacji
po wypadku
w chorobie
oraz przy stracie dochodów

polecam zerknać sobie na ubezpieczenia od tej firmy www.nn.pl/ubezpieczenia
 
Ostatnia edycja:
Rozwiązanie
Do góry