reklama

Ubezpieczenie w podróży

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez baubara, 26 Listopad 2015.

1. baubara

baubara Początkująca w BB

Wybieram się w Grudniu między świętami, a nowym rokiem do Albanii, szukam ubezpieczenia turystycznego. Ostatnio ubezpieczałam mieszkanie i samochód w Link4 na kartę dużej rodziny(Ze względu na zniżki). Teraz wczasy w kraju który nie należy do UE. Czym się kierować, przy wyborze takiego ubezpieczenia?

2. Krysta32L

Krysta32L Początkująca w BB

Ja, może nie byłam w Albanii, ale Egipt jak najbardziej. Też miałam ubezpieczenie w Linku. Nie zawiodłam sie bo akurat złamałam nogę wszystko było OK. A co kierowania się? Tak naprawdę musisz czytać wszystkie regulaminy etc. I, zależy to też od kraju do którego jedziesz.

3. reklama
  4. martula86

martula86 Początkująca w BB

Z mojego doświadczenia wynika, że tak naprawdę konkretna firma nie ma dużego znaczenia. Wszyscy działają tak samo - najlepiej jak nic się nie dzieje.. ale jak potrzebujesz pomocy to jesteś zdana na siebie. A odzyskanie pieniędzy po powrocie do kraju i tak będzie problemem (chociaż mi po pismach reklamacyjnych zawsze oddawali).

Na pewno przeczytaj dokładnie umowę ubezpieczenia (OWU). Jeśli kupujesz coś w aptece to koniecznie zbieraj rachunki, tak samo od lekarzy, bez tego pieniędzy nie odzyskasz. Jeśli nie spotka Cię bardzo poważny wypadek to za wszystko i tak będziesz musiała zapłacić sama, a potem ew. dostaniesz zwrot po powrocie do kraju.

Osobiście zazwyczaj kupowałam przez internet, wybierając najkorzystniejszą ofertę. Ostatnie co kupiłam pozwalało zmieniać sumy ubezpieczeń i to co zawierało (pakiety), więc można było dostosować do swoich oczekiwań cenowych :) nie napiszę nazwy ubezpieczyciela, ale jak trochę poklikasz to na pewno znajdziesz.

Tak czy inaczej, ubezpieczenie warto mieć, przynajmniej się człowiek bezpieczniej czuje.

5. DariaKwia

DariaKwia Aktywna w BB

No niestety trzeba być przygotowanym na radzenie sobie na własną rękę, a potem dochodzenie praw... A czym się kierować? Ja zawsze idę do agenta, który tych ubezpieczeń ma od groma i zazwyczaj uda nam się coś wybrać najbardziej optymalnego :)

6. asiakorcz

asiakorcz Początkująca w BB

Nie zgodzę się o tyle, że z dużą firmą jest łatwiej ugrać cokolwiek, aniżeli z małą, bo małe ubezpieczalnie nie mają zbyt dużej rezerwy finansowej na ewentualne wypłacanie odszkodowań. Oczywiście, każdy trochę kombinuje, dlatego nie dziwne, że firmy ubezpieczeniowe z zasady podejrzewają, że chce się ich orż...ąć na kasę. Nie sposób jednak jechać gdzieś, dajmy na to w góry i nie ubezpieczać siebie i rodziny. Narty czy snowboard to synonimy wypadków i kontuzji ;) , więc np. pakiet sportowy - Link do: Ubezpieczenia narciarskie, snowboardowe i inne na urlop i ferie online - TU Europa - ma o tyle dużo sensu, że przy wypadku albo są świadkowie, albo ratownicy górscy potwierdzą szczerość poszkodowanego, bo chyba mało kto specjalnie łamie nogę na nartach, żeby wywalczyć kasę.

7. Alyona

Alyona Zaciekawiona BB

Najlepiej jest, gdy sami możemy sobie wybrać i określić warunki takiego ubezpieczenia, a żeby tak było to najlepiej skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, na przykład https://bm.pl/#!/ubezpieczenia. Dzięki temu, dostaniemy listę ubezpieczycieli, którzy spełnią nasze założenia i wystarczy wybrać tego, który nam najbardziej będzie odpowiadał. Bardzo szybko i sprawnie można takie ubezpieczenie sobie sprawić, bez wychodzenia z domu. :)

Poleć forum