reklama
  1. Uwaga!

Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

Zamknij powiadomienie

Ubezpieczenie w podróży

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez baubara, 26 Listopad 2015.

1. baubara

baubara Początkująca w BB

Wybieram się w Grudniu między świętami, a nowym rokiem do Albanii, szukam ubezpieczenia turystycznego. Ostatnio ubezpieczałam mieszkanie i samochód w Link4 na kartę dużej rodziny(Ze względu na zniżki). Teraz wczasy w kraju który nie należy do UE. Czym się kierować, przy wyborze takiego ubezpieczenia?

2. Krysta32L

Krysta32L Początkująca w BB

Ja, może nie byłam w Albanii, ale Egipt jak najbardziej. Też miałam ubezpieczenie w Linku. Nie zawiodłam sie bo akurat złamałam nogę wszystko było OK. A co kierowania się? Tak naprawdę musisz czytać wszystkie regulaminy etc. I, zależy to też od kraju do którego jedziesz.

3. reklama
  4. martula86

martula86 Początkująca w BB

Z mojego doświadczenia wynika, że tak naprawdę konkretna firma nie ma dużego znaczenia. Wszyscy działają tak samo - najlepiej jak nic się nie dzieje.. ale jak potrzebujesz pomocy to jesteś zdana na siebie. A odzyskanie pieniędzy po powrocie do kraju i tak będzie problemem (chociaż mi po pismach reklamacyjnych zawsze oddawali).

Na pewno przeczytaj dokładnie umowę ubezpieczenia (OWU). Jeśli kupujesz coś w aptece to koniecznie zbieraj rachunki, tak samo od lekarzy, bez tego pieniędzy nie odzyskasz. Jeśli nie spotka Cię bardzo poważny wypadek to za wszystko i tak będziesz musiała zapłacić sama, a potem ew. dostaniesz zwrot po powrocie do kraju.

Osobiście zazwyczaj kupowałam przez internet, wybierając najkorzystniejszą ofertę. Ostatnie co kupiłam pozwalało zmieniać sumy ubezpieczeń i to co zawierało (pakiety), więc można było dostosować do swoich oczekiwań cenowych :) nie napiszę nazwy ubezpieczyciela, ale jak trochę poklikasz to na pewno znajdziesz.

Tak czy inaczej, ubezpieczenie warto mieć, przynajmniej się człowiek bezpieczniej czuje.

5. DariaKwia

DariaKwia Zaangażowana w BB

No niestety trzeba być przygotowanym na radzenie sobie na własną rękę, a potem dochodzenie praw... A czym się kierować? Ja zawsze idę do agenta, który tych ubezpieczeń ma od groma i zazwyczaj uda nam się coś wybrać najbardziej optymalnego :)

6. asiakorcz

asiakorcz Początkująca w BB

Nie zgodzę się o tyle, że z dużą firmą jest łatwiej ugrać cokolwiek, aniżeli z małą, bo małe ubezpieczalnie nie mają zbyt dużej rezerwy finansowej na ewentualne wypłacanie odszkodowań. Oczywiście, każdy trochę kombinuje, dlatego nie dziwne, że firmy ubezpieczeniowe z zasady podejrzewają, że chce się ich orż...ąć na kasę. Nie sposób jednak jechać gdzieś, dajmy na to w góry i nie ubezpieczać siebie i rodziny. Narty czy snowboard to synonimy wypadków i kontuzji ;) , więc np. pakiet sportowy - Link do: Ubezpieczenia narciarskie, snowboardowe i inne na urlop i ferie online - TU Europa - ma o tyle dużo sensu, że przy wypadku albo są świadkowie, albo ratownicy górscy potwierdzą szczerość poszkodowanego, bo chyba mało kto specjalnie łamie nogę na nartach, żeby wywalczyć kasę.

Poleć forum