reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubezpieczenie zony w zakladzie pracy meza.

Lotka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2009
Postów
3 930
Witam!
Jestem obecnie ubezpieczona w UP. Teoretycznie jestem tam zapisana, bo szukam pracy. Teoretycznie, bo mieszka na terenie, na ktorym jest duze bezrobocie, a jesli juz praca jest, to nikt do niej nie chce matki z dwojka malych dzieci.
Maz chcial mnie "dopisac" do swojego ubezpieczenia w pracy(tak samo, jak dopisal dzieci), ale pani, ktora u niego sie zajmuje tymi dokumentami odmówila, bo wg niej teraz nie mozna ubezpieczac zon i jedyne wyjscie dla mnie to wlasnie byc ubezpieczona w UP(no chyba, zebym pracowala).
Czy miała rację? Czy jest jednak jakis przepis, który umozliwial by mi ubezpieczenie sie u meza?
Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam!
 
reklama
Jestem obecnie ubezpieczona w UP. Teoretycznie jestem tam zapisana, bo szukam pracy. Teoretycznie, bo mieszka na terenie, na ktorym jest duze bezrobocie, a jesli juz praca jest, to nikt do niej nie chce matki z dwojka malych dzieci.
Niezaleznie od warunków na Pani rynku pracy musi Pani odpowiedzieć na pytanie, czy szuka Pani pracy. Jęsli tak, nalęzy sie zarejestrować w UP i to UP opłaca ubezpieczenie zdrowotne. Jelsi nie - ubezpieczyć moze Pania maż.

Maz chcial mnie "dopisac" do swojego ubezpieczenia w pracy(tak samo, jak dopisal dzieci), ale pani, ktora u niego sie zajmuje tymi dokumentami odmówila, bo wg niej teraz nie mozna ubezpieczac zon i jedyne wyjscie dla mnie to wlasnie byc ubezpieczona w UP(no chyba, zebym pracowala).
Nie. Można ubezpieczyc cżłonków rodziny, z którymi sie mieszka.
 
Niezaleznie od warunków na Pani rynku pracy musi Pani odpowiedzieć na pytanie, czy szuka Pani pracy. Jęsli tak, nalęzy sie zarejestrować w UP i to UP opłaca ubezpieczenie zdrowotne. Jelsi nie - ubezpieczyć moze Pania maż.


Nie. Można ubezpieczyc cżłonków rodziny, z którymi sie mieszka.
dziękuję. a czy wie Pani może jaka jest do tego podstawa prawna, zeby juz mezowi nie mogli odmowic ubezpieczenia mnie?
 
Do góry