reklama

Ubezpieczenie zony w zakladzie pracy meza.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Lotka, 11 Marzec 2013.

1. Lotka

Lotka Moderator

Witam!
    Jestem obecnie ubezpieczona w UP. Teoretycznie jestem tam zapisana, bo szukam pracy. Teoretycznie, bo mieszka na terenie, na ktorym jest duze bezrobocie, a jesli juz praca jest, to nikt do niej nie chce matki z dwojka malych dzieci.
    Maz chcial mnie "dopisac" do swojego ubezpieczenia w pracy(tak samo, jak dopisal dzieci), ale pani, ktora u niego sie zajmuje tymi dokumentami odmówila, bo wg niej teraz nie mozna ubezpieczac zon i jedyne wyjscie dla mnie to wlasnie byc ubezpieczona w UP(no chyba, zebym pracowala).
    Czy miała rację? Czy jest jednak jakis przepis, który umozliwial by mi ubezpieczenie sie u meza?
    Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam!

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Niezaleznie od warunków na Pani rynku pracy musi Pani odpowiedzieć na pytanie, czy szuka Pani pracy. Jęsli tak, nalęzy sie zarejestrować w UP i to UP opłaca ubezpieczenie zdrowotne. Jelsi nie - ubezpieczyć moze Pania maż.

Nie. Można ubezpieczyc cżłonków rodziny, z którymi sie mieszka.

3. reklama
  4. Lotka

Lotka Moderator

dziękuję. a czy wie Pani może jaka jest do tego podstawa prawna, zeby juz mezowi nie mogli odmowic ubezpieczenia mnie?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Art. 66 i 67 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

Poleć forum