reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubieranie niemowlaka w dzień i w nocy

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Dziewczyny jak ubieracie swoje niemowlaczki do snu w nocy i jaką macie temperaturę w pokoju?
Ja mam przeważnie 21 stopni. Zakładam mojej córeczce body na ramiączkach i bawełnianego pajacyka i przykrywam cienkim kocykiem, ale nie po samą szyję, rączki i klatke piersiową ma zawsze na wierzchu bo i tak zaraz by się sama rozkopała. Czy to nie za cienko? Nie chce jej przegrzewać. Ubieram ją tak od 2 m.ż. W pierwszym miesiącu zawijałam ją w rożek.
Natomiast w dzień mam 22 stopnie i zakładam jej body z długim rękawem i na to śpioszki. Jak ma drzemki to też przykrywam cienkim kocykiem.
A Wy jak ubieracie swoje niemowlaki?
 
reklama
Mój ma 7tyg.
W nocy śpi w body z długim rękawkiem i bez nóżek - do tego mam taki śpiworek https://img.smyk.com/1024x/filters:...ski-gwiazdki-sowka-grubosc-25-tog-6421926.jpg nie za gruby, dzięki któremu mały się nie rozkopuje. W pokoju mam 21-22 st. Co jakiś czas sprawdzam jego karczek, czy mu nie za zimno/ciepło. Jeśli jest chłodny to przykrywam jedna warstwą cieniutkiego kocyka, ale nie pod samą szyję.
W ciągu dnia mały ma na sobie tylko body z długim rękawem i czasem skarpetki i temp. 21-22. Ponad to często wietrzę oraz nastawiam na noc nawilżacz, który też troszkę chłodzi powietrze.
Wychodzę z założenia, że lepiej żeby było troszkę chłodniej niż za ciepło.
 
Mój 8- miesieczniak śpi w pajacu, przykryty cienkim kocykiem, z którego i tak się rozkopuje. W zimniejsze noce pajacyk jest welurowy.
A w dzien- body z długim rękawem, spodnie i skarpety- ewentualnie zamiast spodni i skarpetek rajstopki.
 
Mój śpi w pajacyku. Przykryty jest cienkim kocykiem, a i tak się rozkopuje w nocy.
Mamy temperaturę 20-21, choć zwykle 20. W wyższej zaczyna mu wychodzić trądzik niemowlęcy i potówki. Ma 9 tygodni.

W dzień body z długim rękawem i spodenki. Czasem skarpetki do tego.
 
reklama
Moja córka spała w pajacu bawełnianym i śpiworku. W pokoju jest 18-19 stopni. Wręcz chłód jest wskazany. Myślę, że 21 stopni to odrobinę za dużo.
 
Do góry