reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubiór wiosenny dla 4 miesiecznego maluszka

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2013
Postów
10
Zaczyna robic sie coraz cieplej na dworze zastanawiam sie jak ubierac mojego 4 miesiecznego maluszka np przy 12 stopniowej temperaturze. kiedy przestac zakładac rękawiczki takie cienkie i czapeczke
 
reklama
Nie ma wzoru na prawidłowe ubranie dziecka. Pogoda jest zmienna i nawet jak jest 15 st. w slońcu to w cieniu nagle się ochładza dlatego przy małych dzieciach zawsze najlepiej sprawdza sie ubieranie na cebulkę i jakis kocyk pod ręką. Z rękawiczek w ciągu dnia juz możesz zrezygnować a czapke zmień na cieńszą ale jeszcze nie rezygnuj
.
 
Ja ubieram jedną warstwę mniej niż przy słabej zimie.Uważam,że szybka zmiana ubioru z ciężkiej na lekką może być powodem choroby.
 
Złota zasada: tak jak siebie i przy bardzo małym dziecku (noworodku i tylko leżącym niemowlaku) + jedna warstwa ( kocyk też jest warstwą). Dziecko ubrane za ciepło będzie się pocić i wtedy dopiero może się przeziębić. Od chłodnych rączek nie dzieje się malcom krzywda :) Moja córka była ze stycznia. Czapkę zdjęłam jej mniej więcej przy 17 stopniach. Nie siejmy paniki. Gondola też chroni od wiatru.
 
Do góry