)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ubranka dla noworodka.

eMkaa.

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć!
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna kwestia, mianowicie sprawa ubrania noworodka jeszcze w szpitalu i tych kilka dni po. Mi termin przypada na 3 sierpnia, więc przygotowuję się raczej na upały (oczywiście mam pod ręką coś w razie w).

Prawdę powiedziawszy zastanawiałam się, czy mogłabym ubrać dziecko w koszulkę (t-shirt) i spodenki? Do tego oczywiście niedrapki, jakaś czapeczka i ewentualnie skarpetki. Czytałam dużo o ubierania takich Maluchów i w pewnej książce natrafiłam na informację, że na czas gojenia pępka lepiej, aby dziecko miało coś przewiewnego, nie uciskającego, aby skóra mogła oddychać. Co myślicie? Brzmi logicznie i rzeczywiście rozważam taką ewentualność.

reklama

witch84

Rozwiązania
62
Ja bym raczej nie zakładała spodenek mogących uciskać w pasie.
Moim zdaniem bluzeczka nie jest dobrym pomysłem, bo może się podwijać u takiego maluszka.
Myślę, że body z krótkim rękawem wystarczy.

eMkaa.

Rozwiązania
0
Ja bym raczej nie zakładała spodenek mogących uciskać w pasie.
Moim zdaniem bluzeczka nie jest dobrym pomysłem, bo może się podwijać u takiego maluszka.
Myślę, że body z krótkim rękawem wystarczy.
Myślałam raczej o takich luźnych spodenkach. Właśnie chodzi o kwestię body, do którego nie jestem przekonana.

witch84

Rozwiązania
62
Z doświadczenia - lepiej sprawdzają się body niż koszulka+spodenki. Zestaw taki możesz ubrać na wyjście ze szpitala. Body jest zdecydowanie wygodniejsze - przede wszystkim nie podwija się i nie powoduje "odleżyn". A maluch się jednak cały czas kręci.

eMkaa.

Rozwiązania
0
Czyli w szpitalu lepiej body, a na wyjście można już koszulka i spodenki?

Zani2407

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Zdecydowanie wygodniejsze jest body z tego względu że kikut zaczepia nawet o pampka, kiedy maluch śpi w domu moze mieć np body i odpinasz sobie żeby ten pępek miał dostęp powietrza ale sam fakt nawet gdy trzymasz malucha wygodniejsze będzie body które nigdzie nie będzie się podwijac po drugie w czasie upału skóra do skóry się lepi. Mnie generalnie bardzo by denerwowala ta koszulka podciagajaca się do góry. Zrobisz jak chcesz ale nie rozumiem czemu taka potrzeba ubrania noworodka w koszulkę i spodenki? Jest tyle fajnych i wygodniejszych możliwości. Tak samo nie znoszę ubierać moich dzieci w jeansy, tylko jeśli okazja wymaga. Dla mnie dzieciaki mają czuć się komfortowo i są takie stylizacje, które wyglądają świetnie i tak samo fajnie się noszą.
To jak ubierzesz dzidzi w ostateczności to Twoja sprawa, z resztą sama się przekonasz jak będzie wygodnie Tobie i Twojemu dziecku.
Czyli w szpitalu lepiej body, a na wyjście można już koszulka i spodenki?

.jagódka

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Lublin
Rozwiązania
0
A niedrapek nie powinno się używać w ogóle, bo dziecko poznaje świat przez dłonie i usta

eMkaa.

Rozwiązania
0
Widzicie... Każdy ma swoje racje, jak widać. ;-) Chyba bez sensu pytać na forum, bo ile osób, tyle opinii. I nie chodzi tutaj o potrzebę ubrania koszulki i spodenek dla wyglądu, ale o względy praktyczne i zdrowotne. Mam kupioną naprawdę dobrą książkę (pierwszy rok życia dziecka) i tam też znalazłam informację o koszulce. Wątpię, aby była wyssana z palca.

reklama

Aguu

Rozwiązania
5
Dla mnie body jedynie. Jako mama czwartego w drodze takie mam doswiadczenie. Koszulki dopiero gdy dziec siedzi ;) Nic się nie podwija a na upał też wystarczy. Zadbaj tylko o odpowiedni materiał i rozmiar ubranek.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry