reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubranka dla noworodka.

Miyoshi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2018
Postów
347
Cześć!
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna kwestia, mianowicie sprawa ubrania noworodka jeszcze w szpitalu i tych kilka dni po. Mi termin przypada na 3 sierpnia, więc przygotowuję się raczej na upały (oczywiście mam pod ręką coś w razie w).

Prawdę powiedziawszy zastanawiałam się, czy mogłabym ubrać dziecko w koszulkę (t-shirt) i spodenki? Do tego oczywiście niedrapki, jakaś czapeczka i ewentualnie skarpetki. Czytałam dużo o ubierania takich Maluchów i w pewnej książce natrafiłam na informację, że na czas gojenia pępka lepiej, aby dziecko miało coś przewiewnego, nie uciskającego, aby skóra mogła oddychać. Co myślicie? Brzmi logicznie i rzeczywiście rozważam taką ewentualność.
 
reklama
Ja bym raczej nie zakładała spodenek mogących uciskać w pasie.
Moim zdaniem bluzeczka nie jest dobrym pomysłem, bo może się podwijać u takiego maluszka.
Myślę, że body z krótkim rękawem wystarczy.
Myślałam raczej o takich luźnych spodenkach. Właśnie chodzi o kwestię body, do którego nie jestem przekonana.
 
Z doświadczenia - lepiej sprawdzają się body niż koszulka+spodenki. Zestaw taki możesz ubrać na wyjście ze szpitala. Body jest zdecydowanie wygodniejsze - przede wszystkim nie podwija się i nie powoduje "odleżyn". A maluch się jednak cały czas kręci.
 
Zdecydowanie wygodniejsze jest body z tego względu że kikut zaczepia nawet o pampka, kiedy maluch śpi w domu moze mieć np body i odpinasz sobie żeby ten pępek miał dostęp powietrza ale sam fakt nawet gdy trzymasz malucha wygodniejsze będzie body które nigdzie nie będzie się podwijac po drugie w czasie upału skóra do skóry się lepi. Mnie generalnie bardzo by denerwowala ta koszulka podciagajaca się do góry. Zrobisz jak chcesz ale nie rozumiem czemu taka potrzeba ubrania noworodka w koszulkę i spodenki? Jest tyle fajnych i wygodniejszych możliwości. Tak samo nie znoszę ubierać moich dzieci w jeansy, tylko jeśli okazja wymaga. Dla mnie dzieciaki mają czuć się komfortowo i są takie stylizacje, które wyglądają świetnie i tak samo fajnie się noszą.
To jak ubierzesz dzidzi w ostateczności to Twoja sprawa, z resztą sama się przekonasz jak będzie wygodnie Tobie i Twojemu dziecku.
Czyli w szpitalu lepiej body, a na wyjście można już koszulka i spodenki?
 
Widzicie... Każdy ma swoje racje, jak widać. ;-) Chyba bez sensu pytać na forum, bo ile osób, tyle opinii. I nie chodzi tutaj o potrzebę ubrania koszulki i spodenek dla wyglądu, ale o względy praktyczne i zdrowotne. Mam kupioną naprawdę dobrą książkę (pierwszy rok życia dziecka) i tam też znalazłam informację o koszulce. Wątpię, aby była wyssana z palca.
 
reklama
Do góry