reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ubranka dla noworodka.

U

użytkownik 902

Gość
Emka no ja jednak ufam swojemu doświadczeniu niż książkom. Też czekam na czwarte dziecko;)

reklama

Anusiak1990

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja też myślę że koszulka to kiepski pomysł bo bodziak jakby nie patrzyć podtrzymuje też pampersa a jak dziecko strzeli 2 to będzie wszystko obesrane. I tak jak koleżanki piszą wyżej dziecku będzie porostu nie wygodnie bo koszulka będzie się podwijac. Może jakiś ładny rampers? Zresztą to Twoje dzieciątko i Twoja decyzja zadałas pytanie i każdy odpowiedział tak jak myśli a jeśli odpowiedzi nie były po Twojej myśli to może faktycznie nie zadawać pytan na forum.

nata$za88

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
1
Zdecydowanie body, koszulki się podwijaja, odgniataja, a podczas lulania bobasa są mega niewygodne. Taki maluszek ma też inna termoregulację niż kilkumiesięczne dziecko - łatwiej się wychładza, w upal niby nie zmarznie, ale w nocy ciężko zadbać o właściwą dla niego temperaturę. Noworodka nie ściskałabym też żadna gumka w brzuszek, śpiochy i spodenki zaczęłam nakładać gdy odpadł już kikut, bo wszystko się przesuwa i moze podrażniać pępek. Ale to Twój bobas i Twoja decyzja. Książki swoją drogą a życie swoją ;) Tak czy siak życzę szczęśliwego rozwiazania i szybkiego porodu ❤

Zani2407

Rozwiązania
0
Jestem mama dwójki dzieci i nie potrzebuje poradników po prostu patrzę co mi pasuje i decyduje wtedy co lepsze jest dla mnie i dla dzieci. Nie rozumiem czemu koszulka malaby być lepsza ze względow zdrowotnych. Gdziekolwiek czytałam było napisane że na poczatku zaleca się body. Po tym jak ubrałam dziecku oba zestawy polecam body. Z reszta z powodow takich jak dziewczyny napisaly. A to jak zrobisz jest Twoja decyzja.
Widzicie... Każdy ma swoje racje, jak widać. ;-) Chyba bez sensu pytać na forum, bo ile osób, tyle opinii. I nie chodzi tutaj o potrzebę ubrania koszulki i spodenek dla wyglądu, ale o względy praktyczne i zdrowotne. Mam kupioną naprawdę dobrą książkę (pierwszy rok życia dziecka) i tam też znalazłam informację o koszulce. Wątpię, aby była wyssana z palca.

Zani2407

Rozwiązania
0
Dokładnie "wyciągnęłas mi to z ust" wynik nie po myśli autorki i już pretensja. A z kupcia dokładnie nie raz strzelaja takie że hoho i zdecydowanie w body takie niespodzianki łatwiej ogarnąć
Ja też myślę że koszulka to kiepski pomysł bo bodziak jakby nie patrzyć podtrzymuje też pampersa a jak dziecko strzeli 2 to będzie wszystko obesrane. I tak jak koleżanki piszą wyżej dziecku będzie porostu nie wygodnie bo koszulka będzie się podwijac. Może jakiś ładny rampers? Zresztą to Twoje dzieciątko i Twoja decyzja zadałas pytanie i każdy odpowiedział tak jak myśli a jeśli odpowiedzi nie były po Twojej myśli to może faktycznie nie zadawać pytan na forum.

eMkaa.

Rozwiązania
0
Dokładnie "wyciągnęłas mi to z ust" wynik nie po myśli autorki i już pretensja. A z kupcia dokładnie nie raz strzelaja takie że hoho i zdecydowanie w body takie niespodzianki łatwiej ogarnąć
Nie mam pretensji, napisałam po prostu, że ile osób, tyle opinii. W sumie spodziewałam się, że większość opowie się po stronie body. ;) Bo to taki standard. Może rzeczywiście pomyślę o rampersie, tego nawet pod uwagę nie wzięłam prawdę mówiąc.

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Wiesz dlaczego większość opowiada się po stronie body? Bo jest wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu. A przy małym dziecku ma się wystarczająco na głowie żeby sobie nie dokładać problemów w postaci podwijajacych się koszulek czy spodenek zaczepiających kikut pępowiny. Albo kupek których za żadne skarby żadne spodenki nie powstrzymają. To nie kwestia mody to kwestia wygody.
Sama do tego wniosku dojdziesz :D

Jadwiga orłowska

Miasto
Paris
Rozwiązania
3
Nie mam pretensji, napisałam po prostu, że ile osób, tyle opinii. W sumie spodziewałam się, że większość opowie się po stronie body. ;) Bo to taki standard. Może rzeczywiście pomyślę o rampersie, tego nawet pod uwagę nie wzięłam prawdę mówiąc.
Weź jedno i drugie zdecydujesz na miejscu

Wspinka

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Hej. Zdecydowanie body są najlepsze! Koszulki zaczęliśmy używać ok.2 roku zycia. Pytanie do doświadczonych mam - jeśli rodzi się dziecko latem to jak ubierane jest tuż po porodzie? Jest to body z krótkim rękawem tylko? Czapeczkę się zakłada na pierwsze godziny po? Rodzilam zima i było ubrane w pajacyka, czapkę i owinięte w kocyk :-)

reklama

Zani2407

Rozwiązania
0
Hej. Zdecydowanie body są najlepsze! Koszulki zaczęliśmy używać ok.2 roku zycia. Pytanie do doświadczonych mam - jeśli rodzi się dziecko latem to jak ubierane jest tuż po porodzie? Jest to body z krótkim rękawem tylko? Czapeczkę się zakłada na pierwsze godziny po? Rodzilam zima i było ubrane w pajacyka, czapkę i owinięte w kocyk :-)
Syna urodzilam 12 lipca zeszłego roku i tak ubieralam body krotki rekaw w upal i w gondoli bez czapeczki ale były chłodnie dni to wtedy body dlugi rękaw i lekkie spodenki cos w tym stylu

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
P Ubranka dla noworodka Potrzebuję porady 27
V ubranka dla noworodka w szpitalu w lato? Ciąża, poród, połóg 14
Mania93 Ubranka i akcesoria dla maluchów Forum 59
C Sprzedam wyprawkę, ubranka dla dziewczynki rozm. od 56 Przyszłe mamy 1
M Ubranka dla maluszków Potrzebuję porady 3
K Kiedy wyprawka/ubranka dla maleństwa? Ciąża, poród, połóg 10
D czy kupować ubranka dla dziecka dużo wcześniej? Potrzebuję porady 32
N Ubranka dla maluszka Potrzebuję porady 8
D Ubranka dla dziecka do szpitala Potrzebuję porady 7
mamaklara Ubranka dla maluszków:) Ogłoszenia - Wrocław 0
M Jakie ubranka dla dzieci? Roczniaki i dwulatki 42
Ewe1985 Ubranka dla dziewczynki od 0-12 mies. Ogłoszenia - Kraków 0
Ewe1985 Ubranka dla dziewczynki od 0-12 mies. Ogłoszenia - Kraków 0
Pysia29d skad bierzecie ubranka dla 2 latka? SKlep szmatekst czy kolezanki? Roczniaki i dwulatki 18
MamaAnuszka Malutkie Ubranka dla wczesniaczkow... Za mało? Wcześniaki 12
sasanka1 Zakupy dla naszych maluszków -ubranka, wyprawki itd Dzieci urodzone w listopadzie 2012 507
ewusia34 Ubranka dla dziewczynki na pierwszy rok Ogłoszenia- Białystok 0
kruszki wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci Dzieci urodzone w sierpniu 2012 4058
Joaszka Ubranka dla dziewczynki 0-12 miesięcy, mleczko Gerber2 Ogłoszenia- Białystok 1
M Ubranka dla niemowląt i małych dzieci - nowy tani sklep w Białymstoku Ogłoszenia- Białystok 2
M Czy kupować markowe ubranka dla dzieciaczka? Modowe porady i inspiracje... 95
Andziabn Sprzedam ubranka Ogłoszenia - Śląsk 0
A Ubranka Potrzebuję porady 28
L Poród w maju, ubranka, ile, jak ciepłe. Majowe mamy 2020 6
K Ubranka do szpitala Ciąża, poród, połóg 8
W fajne ubranka sprzedam ubranka 0
nowamloda12 Szpital a ubranka i akcesoria Potrzebuję porady 4
Milenaa0810 Ubranka do szpitala Noworodek 8
C Kupię ubranka od 0 do 9 miesięcy na dziewczynkę Niemowlaki 8
S Ubranka do szpitala Potrzebuję porady 10
X Ubranka Potrzebuję porady 4
A Ubranka 56-68 dziewczynka Ciąża, poród, połóg 5
K Prośba do obecnych i przyszłych mam :) Potrzebuję porady 0
M Ubranka :) Potrzebuję porady 5
D Ubranka z bawełny organicznej Niemowlaki 1
G Ubranka next cubus wójcik Ogłoszenia - Warszawa 0
pamelcia100 NOWE UBRANKA firmy Blue Seven ATRAKCYJNE CENY!! Zapraszam Ogłoszenia - Warszawa 0
J Używane ubranka, zabawki itp. Mamy z Irlandii 2
forever_young Ubranka naszych Maluchów Dzieci urodzone w czerwcu 2011 347
I Ubranka do oddania Ogłoszenia - Wrocław 1
cwietka Ubranka Ogłoszenia - Wrocław 0
Kasiulek1984 Ubranka używane rzeczy Komis Piła 5
N Czy warto kupowąć oryginalne ubranka? Niemowlaki 66
S polly pocket - czy da się odświeżyć ubranka? Przedszkolaki 0
kamilka87 Nasze zakupy- wózki, zabawki, ubranka itp,. Kielce i okolice 142
justyś80 SPRZEDAM, KUPIĘ, ODDAM - podwójne ubranka, zabawki, i inne gadżety... Mamusie bliźniat, trojaczków i... 926
Cukiereczek_wwy Kiedy zacząć kupować ubranka - przesądy!!! Przyszłe mamy 62
zuza-86 Ubranka! - tylko mój dylemat? Przedszkolaki 9
M Tanie ubranka we Wro? Wrocław 145
M przyjme ubranka Archiwum 2 - 3 latki 0