reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubranka dla noworodka.

reklama
Ja też myślę że koszulka to kiepski pomysł bo bodziak jakby nie patrzyć podtrzymuje też pampersa a jak dziecko strzeli 2 to będzie wszystko obesrane. I tak jak koleżanki piszą wyżej dziecku będzie porostu nie wygodnie bo koszulka będzie się podwijac. Może jakiś ładny rampers? Zresztą to Twoje dzieciątko i Twoja decyzja zadałas pytanie i każdy odpowiedział tak jak myśli a jeśli odpowiedzi nie były po Twojej myśli to może faktycznie nie zadawać pytan na forum.
 
Zdecydowanie body, koszulki się podwijaja, odgniataja, a podczas lulania bobasa są mega niewygodne. Taki maluszek ma też inna termoregulację niż kilkumiesięczne dziecko - łatwiej się wychładza, w upal niby nie zmarznie, ale w nocy ciężko zadbać o właściwą dla niego temperaturę. Noworodka nie ściskałabym też żadna gumka w brzuszek, śpiochy i spodenki zaczęłam nakładać gdy odpadł już kikut, bo wszystko się przesuwa i moze podrażniać pępek. Ale to Twój bobas i Twoja decyzja. Książki swoją drogą a życie swoją ;) Tak czy siak życzę szczęśliwego rozwiazania i szybkiego porodu ❤️
 
Jestem mama dwójki dzieci i nie potrzebuje poradników po prostu patrzę co mi pasuje i decyduje wtedy co lepsze jest dla mnie i dla dzieci. Nie rozumiem czemu koszulka malaby być lepsza ze względow zdrowotnych. Gdziekolwiek czytałam było napisane że na poczatku zaleca się body. Po tym jak ubrałam dziecku oba zestawy polecam body. Z reszta z powodow takich jak dziewczyny napisaly. A to jak zrobisz jest Twoja decyzja.
Widzicie... Każdy ma swoje racje, jak widać. ;-) Chyba bez sensu pytać na forum, bo ile osób, tyle opinii. I nie chodzi tutaj o potrzebę ubrania koszulki i spodenek dla wyglądu, ale o względy praktyczne i zdrowotne. Mam kupioną naprawdę dobrą książkę (pierwszy rok życia dziecka) i tam też znalazłam informację o koszulce. Wątpię, aby była wyssana z palca.
 
Dokładnie "wyciągnęłas mi to z ust" wynik nie po myśli autorki i już pretensja. A z kupcia dokładnie nie raz strzelaja takie że hoho i zdecydowanie w body takie niespodzianki łatwiej ogarnąć
Ja też myślę że koszulka to kiepski pomysł bo bodziak jakby nie patrzyć podtrzymuje też pampersa a jak dziecko strzeli 2 to będzie wszystko obesrane. I tak jak koleżanki piszą wyżej dziecku będzie porostu nie wygodnie bo koszulka będzie się podwijac. Może jakiś ładny rampers? Zresztą to Twoje dzieciątko i Twoja decyzja zadałas pytanie i każdy odpowiedział tak jak myśli a jeśli odpowiedzi nie były po Twojej myśli to może faktycznie nie zadawać pytan na forum.
 
Dokładnie "wyciągnęłas mi to z ust" wynik nie po myśli autorki i już pretensja. A z kupcia dokładnie nie raz strzelaja takie że hoho i zdecydowanie w body takie niespodzianki łatwiej ogarnąć
Nie mam pretensji, napisałam po prostu, że ile osób, tyle opinii. W sumie spodziewałam się, że większość opowie się po stronie body. ;) Bo to taki standard. Może rzeczywiście pomyślę o rampersie, tego nawet pod uwagę nie wzięłam prawdę mówiąc.
 
Wiesz dlaczego większość opowiada się po stronie body? Bo jest wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu. A przy małym dziecku ma się wystarczająco na głowie żeby sobie nie dokładać problemów w postaci podwijajacych się koszulek czy spodenek zaczepiających kikut pępowiny. Albo kupek których za żadne skarby żadne spodenki nie powstrzymają. To nie kwestia mody to kwestia wygody.
Sama do tego wniosku dojdziesz :D
 
Hej. Zdecydowanie body są najlepsze! Koszulki zaczęliśmy używać ok.2 roku zycia. Pytanie do doświadczonych mam - jeśli rodzi się dziecko latem to jak ubierane jest tuż po porodzie? Jest to body z krótkim rękawem tylko? Czapeczkę się zakłada na pierwsze godziny po? Rodzilam zima i było ubrane w pajacyka, czapkę i owinięte w kocyk :-)
 
reklama
Hej. Zdecydowanie body są najlepsze! Koszulki zaczęliśmy używać ok.2 roku zycia. Pytanie do doświadczonych mam - jeśli rodzi się dziecko latem to jak ubierane jest tuż po porodzie? Jest to body z krótkim rękawem tylko? Czapeczkę się zakłada na pierwsze godziny po? Rodzilam zima i było ubrane w pajacyka, czapkę i owinięte w kocyk :-)
Syna urodzilam 12 lipca zeszłego roku i tak ubieralam body krotki rekaw w upal i w gondoli bez czapeczki ale były chłodnie dni to wtedy body dlugi rękaw i lekkie spodenki cos w tym stylu
 
Do góry