reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej

agoosiaaa21

Mama Kacperka i Oli :)
Dołączył(a)
18 Sierpień 2010
Postów
1 170
Miasto
M-cz
Witam serdecznie,
moja 2miesięczna córeczka ma wadę serca, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej z przeciekiem. Lekarz uspokaja nas, że w większości przypadków dzieci z tego wyrastają, co 2 tygodnie jeździmy na kontrolę, ostatnio dowiedzieliśmy się, że serduszko bez zmian, ani lepiej ani gorzej. Wiem również, że jeżeli będzie to długo trwało, to będą serduszko "cerować" operacyjnie... U Oli występuje tachykardia, już jako płód tętno skakało nawet do 245! To zdecydowało o natychmiastowym przewiezieniu i cięciu w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze oraz pobytem córeczki na Intensywnej Terapii. Czy któraś z mam boryka się z taką wadą? Interesuję mnie bardzo czy faktycznie dzieci z tego wyrastają? Jak długo to trwa? Czy ktoś przechodził taki zabieg i co spowodowało, że musiał się odbyć? Czy w związku z tą wadą Wasze dzieci miały jakieś inne dolegliwości, u nas tylko tachykardia. Z góry dziękuję za odpowiedzi, bardzo się martwię...:-(
 
reklama
Cześć,
tu w wątku wady i choroby serca: http://forum.sercedziecka.org.pl/
znajdziesz na pewno dużo informacji, może odezwie się mama, której maluch miał podobne dolegliwości jak mój.

Mój Szymek też ma ubytek w przegrodzie, ale bez dodatkowych dolegliwości powikłań. Takie ubytki w większości wypadków zamykają się same do pierwszego roku życia
 
Ostatnia edycja:
Witam moja córka ma ubytek miedzy przedsionkowy ASD II. Wykryto u niej jak miala 6 miesiecy. Teraz ma prawie 4 lata i nadal czekamy na zabieg, bo dziurka sie nie pomniejsza ani nie powieksza lekki przeciek takze wystepuje. Jaki duzy ubytek ma twoje dziecko? Moja córka ma okolo 0,8-0,9 mm i prawdopodobnie bedzie miela zamykany Amplatzerem przez zyłe udowa... ale tez nie wiemy do konca jak to bedzie wygladac bo dopiero przed samym zabiegiem ma miec zrobione USG przezprzelykowe i wtedy dowiemy się jak wyglada dziurka. Bo na zwykłym USG wyglada na taka która można zamknac Amplatzerem ( umiejscowiona mniej wiecej na srodku).
U nas nie ma zadnych objawów wada w sumie znaleziona przez przypadek, bo Pediatra wysluchala jakies lekkie szmery i skierowała nas do kardiologa).
 
PR Córeczka dnia 17.10.2011 r miała ubytek ok. 2-3 mm w okolicy otworu owalnego z przeciekiem. Z tego co mówił lekarz stoi w miejscu, 22.12 mamy kolejną wizytę. Strasznie boję się, że będzie potrzebny zabieg. Ostatnio zauważyłam, że po karmieniu Oli sinieją usta.
 
U nas było "tylko" niedomknięcie otworu owalnego,więc rzecz,która powinna "sama " się zamknąć.No i tak się stało,ale nieprędko.Też zauważyłam sinienie wokół ust córeczki( to mnie w ogóle " naprowadziło" na to,że coś jest nie tak).To sinienie trwało tak mniej- więcej do pół roku.
Skoro piszesz,że ubytek jest niewielki,2-3 mm i sie nie powiększa to jest duża szansa,że jednak sam się zasklepi i zabieg nie będzie potrzebny.Czego bardzo Wam życzę i trzymam kciuki.
 
Moja Gonia też miała asd2, już jesteśmy po operacji, jak chcesz coś więcej to forum o sercu jest ok,;-)możesz też napisać do mnie pw.
Gonia miała 12 mm, stwierdzone w styczniu tego roku, czyli jak miała 14 miesięcy. Operacja w sierpniu i jest ok.;-)
 
Agosia- to malutki ubytek wiec nie martw sie napewno sie zarosnie:*
anawaka- jaką metoda miala zamykany ubytek twoja corcia? i gdzie my zdecydowalismy sie na Poznań.
 
reklama
Przyszlirodzice - mieliśmy operację, z przełączeniem na płuco-serce, bez łaty z wsierdzia, tylko sam szew ;-) robiliśmy we Wrocławiu.
Agoosiaaa21 - i co tam u WAS?
 
reklama
Do góry