reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uciazliwy katar i kaszel u dwulatki

Dołączył(a)
20 Lipiec 2015
Postów
4
prosze o porade moja coreczka meczy sie z uciazliwym katarem i dodatkowo kaszlem ,mieszkamy w holandii i tu lekarz stwierdzil ze to infekcja i trzeba przeczekac,jakie znacie domowe sposoby bo az serce sie kraje
 
reklama
1 ) Inhalacje - chociażby z samej soli fizjologicznej.
2) Jak nie masz inhalatora, to możesz kupić olejek do inhalacji (nie wiem jak w Holandii, w Polsce np, Inhalol), zagotować w garnku wodę, dać kilka kropli i wstawić do pokoju, w którym córeczka przebywa.
3) maść majerankowa
 
Dziekuje za porade napewno skorzystam.A tak odbiegajac od tematu daty urodzenia Twoich dzieci sa podobne do moich tylko odwrotnie duzy 12.2011 a mala 05.2013.pozdrawiam milego dnia
 
jeśli mokry smaruj np spirytusem salicynowym przy suchym zrób syrop z cebuli, czosnku i miodu albo cukru
 
A ja bym najpierw sprawdziła
-czy to nie alergia
-czy to nie zakażenie gronkowcem
Pamiętam, jak syn kolezanki zmagał się z takim kaszlem i katarem całe dzieciństwo. Wreszcie badanie na obecność gronkowca wykryło przyczynę .
 
No coz tutejszy lekarz stwierdzil ze taki katar i kaszelek to nic groznego dopiero jesli utrzymuje sie powyzej pol roku to zaczyna byc problem.Przyznaje ze w Polsce inaczej to wygladalo dziecko dostalo antybiotyk i po tyg spokoj.W Holandii to jednak inaczej wyglada synek dostal antybiotyk przy 40C stopniach bo nizsza goraczka miala prawo byc -cytuje w innym wypadku wystarczy paracetamol i kropelki do nosa
 
reklama
prosze o porade moja coreczka meczy sie z uciazliwym katarem i dodatkowo kaszlem ,mieszkamy w holandii i tu lekarz stwierdzil ze to infekcja i trzeba przeczekac,jakie znacie domowe sposoby bo az serce sie kraje
Witam, nam zawsze na kaszel pomaga obkład piersi - posmarować ciepłym olejem i owinąć piersi czymkolwiek nieprzemakalnym (worek foliowy) a potem jeszcze czymkolwiek ciepłym i suchym (ręcznik, itp) i zostawić owinięte co najmniej na 1 godzinę. Synkovi to zawsze pomogło i poczuł ulgę.
 
Do góry