reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uciążliwy katar i kaszel

dziewczyny znacie jakis skuteczny SPSOB DOMOWY pozbycia sie u dzicka kaszlu i kataru....maly wziol 2 antybiotyki jeden w tym byl na ucho,i cholera ucho pzreszlo a nadal jest katar i kaszal:/nie chce wpychac w niego 3 antybiotyk i szukam jakiegos sposobu domowego moze wy macie jakis sprawdzony?!! z gory dziekuje
 
reklama
Na kaszel syrop z cebuli- kroisz ze dwie cebule,dodajesz dwie łyzki miodu,cytrynę i to stoi sobie i puszcza sok.Można te dac mleko z czosnkiem i miodem- tylko pamietaj,by nie zalewac miodu wrzącym mlekiem- bo w temp. powyżej 60 st. giną pożyteczne enzymy.
Tradycyjny rosołek z kurczaka,taki gotowany długo na wolnym ogniu ,jaki kasza jaglana "odśluzowują" organizm.
Na katar ja robię swojej Niuni gorąca kąpiel z dodatkiem kilku kropli olejku do inhalacji,a potem jeszcze skrapiam pościel w łóżeczku.Nie leczy całkiem,ale pomaga w oddychaniu i skraca czas trwania kataru.
No i podawaj probiotyki:tak:
 
Ja ostatnio odkryłam super preparat na katar w żelu oxalin. Stosowałam go u swojego dziecka i jestem pod wrażeniem jak działa. Po pierwsze nie spływa dziecku do gardła, więc nie ma awantury przy aplikacji, a po drugie na długi czas oczyszcza nos i dziecko może spokojnie noc przespać.
 
Mozna na noc robic inhalacje z czosnku ... Kroi sie dwa zabki, rozgniata i zalewa wrzatkiem i to paruje jak dziecko spi. Mozna tez czysta vitC podawac w kropelkach. udrozniac nos trzeba niezbyt czesto - wtedy kiedy przeszkadza i przed jedzeniem jesli trudno mu jesc i przed spaniem bo to nasila katar. Smarowac klatke piersiowa balsamem rozgrzewajacym i obklepywac delikatnie plecki zeby nic nie zeszlo na oskrzela. Mozna tez probowac podac dwie lyzeczki wody z wywaru z czosnku ale to juz musi byc hardcorowe dziecko zeby to lubilo ;)
 
Dziewczyny, podbijam temat...Byliśmy u lekarza tydzień temu, dostaliśmy leki, ale nie bardzo działają... Mała dalej kaszle i ma zawalony nosek... Ma niecałe 3 miesiące... Jak można pomóc takiemu maleństwu? Syropy wypluwa, nie wiem jak jej te leki podawać nawet...
 
może ma problem z migdałkami polecam udanie się do kliniki MML tam pomogą Wam fachowo zwłaszcza, że mają ku temu odpowiednie warunki żeby takiemu dziecku pomóc ;)
 
My na przeziębienie podajemy oscillococcinum ale wcześniej zasięgnij jeszcze raz porady lekarza, to maleństwo w końcu
 
Na przeziębienie dobrze jest połączyć właśnie naturalne metody leczenia z sensownymi środkami , mojemu 3 latkowi jeszcze w lutym podawałam chleb z czosnkiem i oliwą (z oliwą nieco smaczniejsze ) i na kaszel syrop to sie zwało chyba drosetux albo coś takiego i po drugiej nocy efekty były zauważalne także nie ma jak natura
 
reklama
Do góry