reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

    Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

    Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Uciążliwy katar u 6-miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2015
Postów
1
Witam, mój syn od ok. 2 tygodni cierpi na uciążliwy katar. Przeszkadza mu w oddychaniu, spaniu, jedzeniu z butelki. Wydaje z siebie dziwne dźwięki. Momentami mamy wrażenie jakby miał chrypkę (np przy płaczu), ale nie wiem czy to nie efekt zalegającej w gardle wydzieliny.

2 Razy byliśmy u pediatry, który stwierdził brak objawów płucno-oskrzelowych, mały jest zdrowy. Ma nijaką sapkę alergiczną. Przepisał Fenistil, nasivin, później wodę morską i nic nie pomaga. Po wyczyszczeniu noska dziecko nadal ma problemy z oddychaniem, tak jakby to nic nie dawało. Czasami katar jest mokry i leci z noska, czasami nic nie widać.

Coraz częściej pojawiają się jakby problemy przy oddychaniu. Objawiają się dziwnym dźwiękiem przy wdechu. Tak jakby nie mógł nabrać powietrza.

Dodam, że syn nie ma jeszcze ząbków. Doczytałem, że nasze objawy mogą towarzyszyć ząbkowaniu. Jeśli to możliwe to ile to może trwać? Czy to może być alergia na coś w powietrzu?
 
reklama

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 103
Miasto
Warszawa
To mogą być objawy alergiczne, trudno powiedzieć żeby takie maleństwo miało alergię wziewną, raczej takie maluszki mają pokarmową. Natomiast pytanie, czy lekarz Wam powiedział żeby stosować Nasivin jedynie doraźnie? Krople do nosa bardzo szybko przesuszają śluzówkę i powodują obrzęk noska, co jeszcze bardziej utrudnia oddychanie dziecku. Podobnie się dzieje przy zbyt częstym odsysaniu wydzieliny. Jeśli przy oddychaniu pojawia się dźwięk piania, i widać, że dziecko ma trudność z nabraniem powietrza trzeba sprawdzić, czy nie pojawia się zapalenie krtani, które może być niebezpieczne. Jeszcze jedno w czasie kataru dobrze jest podnieść trochę jedną stronę łóżeczka i żeby dziecko miało głowę po niższej stronie, bo to pozwala swobodnie wypływać wydzielinie.
 

bojąca

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2011
Postów
1 231
stosuj kilka razy dziennie wodą morską może ma gesty zalegający katar a woda będzie go powoli rozrzedzała a co najważniejsze nie zaszkodzi bo ma właściwości nawilżające
 
Do góry