reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ucieka oczko

C

Catar

Gość
Córeczka ma niecałe 19 tygodni. Ostatnio zauważyłam że jak bierze sobie do rąk zabawkę i zbliża ją do buzi jedno oczko ucieka jej troszkę do wewnętrznego kącika. Zaczęłam oglądać różne jej zdjęcia i zauważyłam że jak patrzy w bok to również to oczko tak jakby jest bliżej wewnętrznego kącika niż drugie tego zewnętrznego. Dodatkowo córeczka delikatnie czasem mruży to oczko. Mrużenie zauważyłam wcześniej, pytalam o to pediatry a ona stwierdziła że nie widzi nic niepokojącego jednak ja widzę że je przymruża, widać to czasem przy zabawie i np na niektórych zdjęciach.z tego co zdążyłam tutaj na forum doczytać to chyba nie ma co ciągnąć tak małego dziecka do okulisty ? Jednak może ktoś ma jakiś pomysł na ćwiczenia oczu dziecka ? Głównie mobilizowania tego oczka które wydaje mi się słabsze. Ćwiczę z nią wodzenie wzrokiem za zabawkami czy kartami kontrastowymi. Staramy się żeby nic ciekawego nie było nad nią. Od dwóch dni też masuje delikatnie mięśnie twarzy. Chce zacząć ćwiczyć wodzenie wzrokiem z jednym oczkiem zasłoniętym dłonią i ćwiczyć tak oba oczka ? Czy tylko to słabsze? Może są jeszcze jakieś ćwiczenia ?
 
reklama
Musisz się skonsultować z okulistą. Moje dziecko lekko zezuje gdy przybliża przedmioty do pyszczka, pediatra powiedziała że to jest zupełnie normalne i sobie „kalibruje” w ten sposób widzenie.
 
Jakbym się niepokoiła, to skonsultowałabym to na pewno ze specjalistą. Jesteś pewna że lekarka ma specjalność z pediatrii??
Jak nie da CI skierowania, to niestety zostaje tylko wizyta prywatna. Ja bym się nie zastanawiała.
 
Córeczka ma niecałe 19 tygodni. Ostatnio zauważyłam że jak bierze sobie do rąk zabawkę i zbliża ją do buzi jedno oczko ucieka jej troszkę do wewnętrznego kącika. Zaczęłam oglądać różne jej zdjęcia i zauważyłam że jak patrzy w bok to również to oczko tak jakby jest bliżej wewnętrznego kącika niż drugie tego zewnętrznego. Dodatkowo córeczka delikatnie czasem mruży to oczko. Mrużenie zauważyłam wcześniej, pytalam o to pediatry a ona stwierdziła że nie widzi nic niepokojącego jednak ja widzę że je przymruża, widać to czasem przy zabawie i np na niektórych zdjęciach.z tego co zdążyłam tutaj na forum doczytać to chyba nie ma co ciągnąć tak małego dziecka do okulisty ? Jednak może ktoś ma jakiś pomysł na ćwiczenia oczu dziecka ? Głównie mobilizowania tego oczka które wydaje mi się słabsze. Ćwiczę z nią wodzenie wzrokiem za zabawkami czy kartami kontrastowymi. Staramy się żeby nic ciekawego nie było nad nią. Od dwóch dni też masuje delikatnie mięśnie twarzy. Chce zacząć ćwiczyć wodzenie wzrokiem z jednym oczkiem zasłoniętym dłonią i ćwiczyć tak oba oczka ? Czy tylko to słabsze? Może są jeszcze jakieś ćwiczenia ?
Moja córka zezowała do zewnątrz. Niestety nie było to fizjologiczne, ale u nas wystąpiło dużo później, bo miała rok. Jeżeli chcesz ją pokazać lekarzowi, to poszukaj naprawdę dobrego okulisty dziecięcego (których w Polsce jest jak na lekarstwo). My przerabialiśmy takich, którzy mieli pretensje, że córka nie mówi, co widzi na obrazkach (mając rok...). Do badania zezowania jest taka specjalna maszyna - synaptofor, ale to musi zlecić lekarz okulista.
Skąd jesteś? Bo jeśli łódzkie/mazowieckie to mogę polecić jednego z najlepszych okulistów w rejonie.
My zasłanialiśmy oczy naprzemiennie z naciskiem na słabsze oko, ale córka baaaardzo się denerwowała. Z takimi maluchami jest bardzo ciężko ćwiczyć, poza tym na własną rękę niczego bym nie robiła.
Z moją córką na oddziale (bo u nas kwestia oczu była i jest już tylko operacyjna) bywały maluchy 5-6 miesięczne, więc dla spokoju ducha poszłabym do lekarza, zwłaszcza jeżeli widzisz cokolwiek na zdjęciach, to znaczy że to już chwilę trwa.
 
Ostatnia edycja:
Idź do okulisty. Jeśli dziecko zezuje to będzie gorzej. Dobry okulista dziecięcy odpowiednio Cię pokieruje - nie martw się, ale też nie bagatelizuj.
 
Jesteśmy z Małopolski okolice Krakowa. Niestety obecnie jesteśmy na kwaranannie, stąd co też chciałam coś zacząć już ćwiczyć a przy kolejnej wizycie u pediatry na pewno poruszę ten temat. Załączam zdjęcie gdzie widać że jej widać to o czym pisałam z lewym oczkiem. Można zerknąć bo może ja jestem przewrażliwiona ( jej lewe oczko ).
 

Załączniki

  • IMG_20200915_120633338~3.jpg
    IMG_20200915_120633338~3.jpg
    275 KB · Wyświetleń: 1 157
Niby coś widać, ale nie jest to zdjęcie robione "na wprost" więc trudno powiedzieć. Najlepiej idź prywatnie- będzie szybciej. Jeśli faktycznie zezuje to trzeba reagować szybko. Ja też zwlekałam z wizytą u okulisty ( też wydawało mi się, że córci ucieka oczko) i okulistka wytłumaczyła mi, że nie wolno tego bagatelizować bo może to nawet doprowadzić do niedowidzenia lub utraty widzenia w tym oku (jeśli faktycznie jest wada). Dostałyśmy receptę na atropinę - zakrapialam córce oczy przez 2 i pół dnia i potem wizyta. Ja byłam w Salve (nie wiem czy działa w każdym mieście). Nie trzeba czekać długo na wizytę i teraz przyjmują normalnie. Niestety na nfz musiałabym czekać bardzo długo, bo okulistów dziecięcych jest naprawdę niewielu (mieszkam w Łodzi).
PS. Córeczkę masz śliczną😍.
 
Niby coś widać, ale nie jest to zdjęcie robione "na wprost" więc trudno powiedzieć. Najlepiej idź prywatnie- będzie szybciej. Jeśli faktycznie zezuje to trzeba reagować szybko. Ja też zwlekałam z wizytą u okulisty ( też wydawało mi się, że córci ucieka oczko) i okulistka wytłumaczyła mi, że nie wolno tego bagatelizować bo może to nawet doprowadzić do niedowidzenia lub utraty widzenia w tym oku (jeśli faktycznie jest wada). Dostałyśmy receptę na atropinę - zakrapialam córce oczy przez 2 i pół dnia i potem wizyta. Ja byłam w Salve (nie wiem czy działa w każdym mieście). Nie trzeba czekać długo na wizytę i teraz przyjmują normalnie. Niestety na nfz musiałabym czekać bardzo długo, bo okulistów dziecięcych jest naprawdę niewielu (mieszkam w Łodzi).
PS. Córeczkę masz śliczną😍.
W Łodzi w instytucie Matki Polki jest jeden z najlepszych okulistów w przyszpitalnej poradni. Moja córka była tam operowana 3 lata temu. Jeśli autorko Twoja córka ma zeza, to ćwiczenia lub/i operacja dają najlepsze efekty do 2-3 roku życia, bo mózg jest w stanie się przestawić na obuoczne widzenie.
W Krakowie też mam do polecenia p. Prof.ktora operowała dziecko w mojej rodzinie, napiszę dane w następnym poście
 
Hi
W Łodzi w instytucie Matki Polki jest jeden z najlepszych okulistów w przyszpitalnej poradni. Moja córka była tam operowana 3 lata temu. Jeśli autorko Twoja córka ma zeza, to ćwiczenia lub/i operacja dają najlepsze efekty do 2-3 roku życia, bo mózg jest w stanie się przestawić na obuoczne widzenie.
W Krakowie też mam do polecenia p. Prof.ktora operowała dziecko w mojej rodzinie, napiszę dane w następnym poście
Bardzo proszę o dane tej Pani z Krakowa, zadzwonię sobie i dopytam bezpośrednio :)
 
reklama
Niby coś widać, ale nie jest to zdjęcie robione "na wprost" więc trudno powiedzieć. Najlepiej idź prywatnie- będzie szybciej. Jeśli faktycznie zezuje to trzeba reagować szybko. Ja też zwlekałam z wizytą u okulisty ( też wydawało mi się, że córci ucieka oczko) i okulistka wytłumaczyła mi, że nie wolno tego bagatelizować bo może to nawet doprowadzić do niedowidzenia lub utraty widzenia w tym oku (jeśli faktycznie jest wada). Dostałyśmy receptę na atropinę - zakrapialam córce oczy przez 2 i pół dnia i potem wizyta. Ja byłam w Salve (nie wiem czy działa w każdym mieście). Nie trzeba czekać długo na wizytę i teraz przyjmują normalnie. Niestety na nfz musiałabym czekać bardzo długo, bo okulistów dziecięcych jest naprawdę niewielu (mieszkam w Łodzi).
PS. Córeczkę masz śliczną😍.
Jeśli chodzi o zdjęcie w miarę na wprost jak przy to znalazłam takie. Wydaje mi się że tutaj jest całkiem dobrze tylko właśnie jak patrzy w bok to to jedno oczko się tak bardziej chowa
 

Załączniki

  • IMG_20200930_163346230.jpg
    IMG_20200930_163346230.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 408
Do góry