reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ucisk dziecka na żółądek, ulga w oddychaniu, lekkie bóle podbrzusza

Dołączył(a)
17 Lipiec 2013
Postów
3
Maleństwo chyba leży mi na żołądku;-) Ogólnie mi to nie przeszkadza, ale zastanawiam się czy to normalne.. Bo czuje ucisk na żołądek, ale lepiej mi się oddycha...
Poza tym od wczoraj rana lekko poboluje mnie podbrzusze...

Co może znaczyć że lepiej mi się oddycha, lekko kluje w podbrzuszu? A i czasem mam wrażenie jakby maleństwo napieralo na dol...Czy to Normalne?

a i jeszcze dodam że miałam wczoraj dość twardy brzuch.. a jak siedziałam dłużej trochę to musiałam się położyć potem, bo bardzo mi się macica postawiła...
 
reklama
Można wiedzieć w którym tygodniu jesteś? Ja czułam ucisk na żołądek ok 30 tyg a teraz czuje ucisk w dole brzucha bardzo często bo główka dziecka jest już nisko. Ale ja jestem w 40 tyg.
 
Wiki był tak duży (przy urodzeniu 4600) że jakby się nie ułożył to zawsze mi uciskał a pod koniec ciąży tak potrałił nacisnąć na pęcherz że dosłownie sikałam po nogach jak stałam. Może lepiej Ci się oddycha bo dziecko ułożone jest w dole brzucha albo poród tuż tuż ?
 
Przepraszam najmocniej, zapomniałam napisać.
Jestem w 35tyg, w sumie jutro zaczyna się 36tc.
Więc w sumie możliwe, że już niedługo zobacze maleństwo...
Słyszałam że lepiej się oddycha właśnie jak dziecko schodzi w dół przed porodem... Ale nie odchodził mi żaden czop śluzowy, a dzisiaj wieczorem ból podbrzusza tak jakby się nasilił...

Idę do lekarza w poniedziałek, więc nie panikuje za bardzo, a gdyby co to zawsze mogę jechać na izbę przyjęć, ale nie chcę robić zamieszania i panikować jak ani nie krwawię, a maleństwo się rusza.
W 31 tyg mały ważył 2kg... Wszyscy mówią że dużo, więc możliwe ze będzie duży:)

Dziękuję za odpowiedzi!:)
 
tak... mi dzień przed porodem mówili że mały będzie ważył 3,5kg... a wyszło co wyszło chyba że tak przez noc przybrał
 
Do góry