reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uciskanie brzucha w 1 trymestrze ciąży

Badał palpacyjnie uciskając macice i brzuch. A później zrobił usg dopochwowe. Wszystko było dobrze, ubrałam się i usiadłam i zaczął się ból jak na okres. Powiedziałam mu ze mnie dziwnie boli przez to uciskanie a on ze nie możliwe bo to nie było mocne. Zapłaciłam i wyszłam z gabinetu i ból był mocniejszy takie rozpieranie jak dojechałam do domu to mój brzuch wyglądał jakbym była w 6 miesiącu ciąży. Nie mogłam nawet spodni zapiać. Dziś jest lepiej ale czuje dalej dyskomfort i lekkie kłucia jak szpilka.

Z tego co opisujesz to wszystko w normie. Wszelkiego typu, bóle, kłucia i ciągnięcia będą ci już towarzyszyć do końca ciazy. 9 tygodniowa ciąża jest mała, trzeba się namęczyć, żeby ja wymacac. To nie jest tak, ze ona sobie w jednym miejscu u wszystkich siedzi. To kwestia bardzo indywidualna.
Plod jest chroniony przez wiele tkanek i warstw, na tym etapie nie tak łatwo zrobić mu krzywdę. Lekarz nie walił cie metalowym prętem po brzuchu, on wykonał normalne badanie ciążowe. Nie pierwsze i nie ostatnie. Sugeruje spokoj.
 
reklama
A w jakim celu chcesz robić dzisiaj kolejne usg? Przecież badając macicę lekarz dziecka nie uszkodził. Ból jak na okres na początku ciąży jest normalny, bo macica pracuje i się rozciąga.
Bo ten ból pojawił się po badaniu i czuje dyskomfort nadal. Nie taki jak wczoraj ale czuje. Wcześniej czułam się bardzo dobrze. Miałam tylko lekkie kłucia w okolicy pachwin i wiem ze macica się rozciąga ale wczoraj to ewidentnie był ból po badaniu
 
Bo ten ból pojawił się po badaniu i czuje dyskomfort nadal. Nie taki jak wczoraj ale czuje. Wcześniej czułam się bardzo dobrze. Miałam tylko lekkie kłucia w okolicy pachwin i wiem ze macica się rozciąga ale wczoraj to ewidentnie był ból po badaniu
No ale w jaki sposób badanie palpacyjne macicy niby miałoby wpłynąć na kilku cm zarodek? Chroniony wieloma warstwami?
 
Choćby ucisk mógł wywołać skurcze. Nie spotkałam się z tym żeby uciskano macice w tak wczesnej ciąży
Nie wiem mogło to wywołać skurcze lub coś innego i mam teraz w głowie ze serduszko może nie bic. Może faktycznie schizuje ale boje się zwyczajnie
Na pewno schizujesz. Od skurczy serduszko nie przestanie bić. A już na pewno nie od ucisku palcami na brzuch. To, że nikt ci nie badał macicy wcześniej nie znaczy, że jest to jakaś dziwna praktyka. Mam za sobą trzy ciąże i w każdej lekarz palpacyjnie, uciskając brzuch badał macicę. Jak masz skurcze to odpoczywaj, możesz wziąć nospe.
 
reklama
Nie wiem mogło to wywołać skurcze lub coś innego i mam teraz w głowie ze serduszko może nie bic. Może faktycznie schizuje ale boje się zwyczajnie

Skurcze macicy wywołuje co innego a nie normalne badanie lekarskie. Gdyby tak było to nie byłaby to standardowa procedura w Polsce i w wielu innych krajach europejskich.
 
Do góry