reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uciskanie brzucha w 1 trymestrze ciąży

melka1430

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Luty 2017
Postów
47
Witam. Byłam dziś na usg u ginekologa. Jestem w 9 tyg ciąży. Lekarz dość mocno uciskał mi brzuch i macice i po wyjściu bardzo bolało jak na miesiączkę a później brzuch zrobił się wzdety i wyglądałam jak w 6 miesiącu ciąży. Martwię się czy to nie zaszkodziło dzidzi takie uciskanie na tak wczesnym etapie ciąży. Może spotkał się ktoś z czym takim ? :(
 
reklama
Witam. Byłam dziś na usg u ginekologa. Jestem w 9 tyg ciąży. Lekarz dość mocno uciskał mi brzuch i macice i po wyjściu bardzo bolało jak na miesiączkę a później brzuch zrobił się wzdety i wyglądałam jak w 6 miesiącu ciąży. Martwię się czy to nie zaszkodziło dzidzi takie uciskanie na tak wczesnym etapie ciąży. Może spotkał się ktoś z czym takim ? :(
Mogłaś zwrócić lekarzowi uwagę, że Cię to boli. Skoro nie masz plamienia to po prostu się połóż i odpoczywaj.
 
Zwróciłam uwagę a on mnie olał i powiedział ze mocno nie uciskał.
To może zmień prowadzącego 😕 Mój, gdy tylko pisne (a wiem, ze stara się być delikatny) to przeprasza mnie i uspokaja, ze już kończy. Zastanów się czy chcesz się z takim lekarzem bujać aż do rozwiązania, pewnie już masz uraz do niego i strach czy na następnej wizycie znów będziesz cierpiała.
Tak jak pisała koleżanka wyżej, jeśli nie plamisz to odpocznij i jutro będzie lepiej.
 
Dziewczyny, bez paniki. Moja ginekolog też czasem mocniej musiała docisnąć głowicę, żeby coś zobaczyć. To samo na usg I i II trymestru. Żaden lekarz nie chce Wam krzywdy zrobić dociskając mocniej głowicę, a i ja nawet bym nie pomyślała, żeby zmieniać moją prowadzącą ginekolog z tego powodu 🙂

Ja np przed ciążą miałam już trochę tłuszczu na brzuchu- co napewno utrudnia badanie usg, czasem się dziecko nie chciało dobrze ustawić do badania itp i czasem mnie coś „zabolało”.
 
Dziewczyny, bez paniki. Moja ginekolog też czasem mocniej musiała docisnąć głowicę, żeby coś zobaczyć. To samo na usg I i II trymestru. Żaden lekarz nie chce Wam krzywdy zrobić dociskając mocniej głowicę, a i ja nawet bym nie pomyślała, żeby zmieniać moją prowadzącą ginekolog z tego powodu 🙂

Ja np przed ciążą miałam już trochę tłuszczu na brzuchu- co napewno utrudnia badanie usg, czasem się dziecko nie chciało dobrze ustawić do badania itp i czasem mnie coś „zabolało”.
Tylko ze ten lekarz uciskał mnie rękami. Chciałabym dziś iść do innego lekarza sprawdzić czy wszystko jest ok ale słyszałam ze tak częste usg jest szkodliwe dla płodu :(
 
reklama
Tylko ze ten lekarz uciskał mnie rękami. Chciałabym dziś iść do innego lekarza sprawdzić czy wszystko jest ok ale słyszałam ze tak częste usg jest szkodliwe dla płodu :(
No mnie też za każdym razem uciska dłonią przy badaniu palpacyjnym. Usg nie jest szkodliwe dla płodu, moja ginekolog wykonuje je teraz na wizytach bardzo szybko, by sprawdzić szyjkę (dopochwowo) i przez normalnie przez brzuch maluszka. Ja już prawie 28 tc.

Jeśli Ci to da spokój to zmień lekarza, ja jestem pewna, że nie zrobił nic, co mogłoby zaszkodzić Tobie albo dziecku.
 
Do góry