reklama

Uczennica w ciąży.

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Violett, 26 Maj 2010.

1. Violett

Violett Fanka BB :)

Witam. Mam 19 lat i jestem w ciąży nadal się uczę, chodzę do 3 klasy technikum. Z ojcem taty utrzymuje kontakt ale nie jestesmy w związku sformalizowanym i nie bierzemy ślubu. Bede mieszkała nadal z rodzicami. Pracuje tylko tata.Mama bierze rodzinne na mnie i na moja młodszą siostrą. Ja obecnie nie mogę podjąć żadnej pracy ze względu na szkołe i na mój stan. I moje pytanie jest takie czy mogę się starać o jakieś pieniądze z opieki społecznej, albo innej instytuacji która sie zajmuje takimi sprawami?
    Prosze o odpowiedz.
    Pozdrawiam

2. patisia16

patisia16 6/II/10-3670g szczęścia:)

Z tego co się orientuje to niestety nie... Poza becikowym 1000 zł, jeśli dochody nie przekraczają jakiejś tam kwoty (u Ciebie chyba nie przekraczają) to będzie Ci przysługiwać dodatkowo drugi 1000zł tylko trzeba przedstaić w MOPSie odpowiednie dokumenty, ale najlepiej to się dowiesz na miejscu:tak::tak::tak:

3. reklama
  4. Antylopka

Antylopka Potrojna mamuska

no i możesz wystąpić o alimenty

5. magdakubus

magdakubus Szczęśliwa mama :)

oczywiscie ze mozesz moja sasiadka ma 18lat uczy sie i bedzie rodziła we wrzesniu złozyła do MOPS-u odpowiednie papiery i dostaje pomoc w postaci 300 -400zł miesiecznie na okres 4 miesiecy a co jeszcze lepsze złozyła wniosek o pomoc docelową i dostala na wózek 500zł (warunek musisz zaniesc dowód zakupu wózka bo potraca to z becikowego) lec dowiedz sie jakie papiery trzeba zlożyc i napewno dostaniesz!!

6. pragmek

pragmek Gość

trzeba troszeczke pokombinować żeby dostać te pieniądze, a co z ojcem dziecka?? wiążesz z nim swoją przyszłość??

7. lyla1992

lyla1992 Fanka BB :)

Rodzinne + zasiłek dla samotnie wychowującej czyli razem 238zl na miesiąc.
    Becikowe 1000 i te drugie raczej tez dosteniesz jak male sa dochody czyli 2000 zl.
    Mozesz starac sie o jakas inna pomoc jeszcze.
    Napisz np podanie do Burmistrza/prezydenta swojego miasta, opisz w nim swoja sytuacje itp i tez powinien Ci pomóc(wiem bo znajoma tak zrobiła).

8. netefe

netefe Fanka BB :)

Ja miałam podobną sytuację. Ojciec dziecka pracuje? ile zarabia? Możesz dostać rodzinne jeżeli dochody nie przekraczają ok 500zł na głowę. Dostaniesz też drugi tysiąc becikowego i chyba co miesiąc 60zł. musisz się dowiedzieć w MOPSie, albo urzędzie, gdzie będziesz składać papiery o becikowe.

9. kusmir

kusmir Fanka BB :)

musiałabyś na pewno iść do mopsu i tam uzyskasz szczegółowe informacje, tylko, ze to będzie wiązało się z dużą biurokracją otrzymanie jakiejkolwiek dodatkowej pomocy i musisz być twarda i uparta! nie daj sobie wmówić, ze Ci się nie należy to co powinnaś dostać

10. reklama

Poleć forum