reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczucie osłabienia w ciąży?

Monika11118

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Maj 2018
Postów
522
Co może być przyczyną osłabienia w ciąży, mam wrażenie że zaraz zemdleje, mam uczucie gorąca na twarzy i serce zaczyna szybko bić, anemii nie mam bo robiłam parę dni morfologie z moczem też wszystko ok, nie mam pojęcia co to jest jestem już na końcówce ciąży i bardzo się boję że coś mi się stanie miała tak któraś z was? [emoji45]
 
reklama
Cześć. Mnie również od 3 trymestru dopadło totalne zmęczenie. Chociaż jestem dopiero w 33 tygodniu to już ciężko mi wchodzić po schodach a mieszkam na 4 piętrze. Cały czas się czuję po prostu osłabiona. Jak dłużej coś robię to mam takie uczucie jakbym zaraz miała zemdleć. I tak jak opisujesz uczucie gorąca na twarzy i kołatanie serca. Dość długo byłam w szpitalu ( z innej przyczyny) miałam konsultacje dwóch kardiologów. Przed ciążą miałam stwierdzoną tachykardię okresową no i puls nie raz mi skakał do 170. Miałam kilka razy ekg, echo serca i holter. No i oprócz potwierdzenia tachykardii nic innego nie znaleźli. Ale w ciąży też mogą się zdarzać takie kołatania serca. Z tego co widzę na suwaczku to jesteś już na samym końcu i myślę, że takie objawy są całkiem normalne a ich przyczyną jest właśnie ciąża :)
 
Tak, mialam takie odczucia w kazdej ciazy ;)
O ile wszystkie wyniki badan sa prawidlowe, to jest to taki urok ciazy - przeplywy krwi sie zwiekszaja, a serce wykonuje podwojna prace.
Po porodzie minie :)
 
Ja tam miałam większość ciąży, to przez zwiększona ilość krwi, serce bijące szybkiej, czasem zwiększone lub zmniejszone ciśnienie, trudności z oddychaniem przez rosnący płód, anemie częsta w ciąży.
 
Ja taka mam to ciąże parę razy nawet zemdlalam, wszystkie wyniki ok, nawet byłam u kardio i miałam holter. Taki urok ciąży, jak stoisz w miejscu to musisz przebrać nogami, bo stanie prowokuje omdlenia, ogólnie ja w tej ciąży nigdzie sama się starałam nie wybierać przez takie akcje, a jak czułam, że mi słabo kladlam się gdzie można było, lub kucalam i głowę między nogi
 
Szwagierka miała takie coś od początku ciąży... u niej okazało się ze wina omdleń było bardzo niskie ciśnienie które nawet po tabletkach się nie ustabilizowało na tyle aby je zniwelować....

I teraz w drugiej ciazy ma tak samo...
 
Miałam tak kiedy byłam choć odrobinę głodna a czasem picie większej ilości wody pomagało. Tylko regularne picie, dużo, dużo wody. A no i branie magnezu dodatkowo pomagało również.
 
reklama
Co może być przyczyną osłabienia w ciąży, mam wrażenie że zaraz zemdleje, mam uczucie gorąca na twarzy i serce zaczyna szybko bić, anemii nie mam bo robiłam parę dni morfologie z moczem też wszystko ok, nie mam pojęcia co to jest jestem już na końcówce ciąży i bardzo się boję że coś mi się stanie miała tak któraś z was? [emoji45]

Ja tak miałam prawie całą ciążę, zwłaszcza na początku. U mnie przyczyną było bardzo niskie ciśnienie. Trochę pomagało wypicie czarnej herbaty.
 
Do góry