reklama

uczulenie na marchewkę,kukurydzę.....

Temat na forum 'Kuchnia alergika' rozpoczęty przez elusia84, 11 Marzec 2011.

1. elusia84

elusia84 Fanka BB :)

witajcie,moja córka kończy dziś 5miesiecy,pije obecnie bebilon pepti ,gdyż ma prawdopodobnie skazę białkową,próbowałam jej rozszerzy dietę już,zaczynając od kleików,ryżowy zaakceptowała i kaszkę ryżową,ale bezsmakowa,potem próbowałam kleiku kukurydz- niestety nie zaakceptowała,zatem ,czy jeśli w gotowych obiadkach jest olej kukurydziany to tez jej organizm nie przyjmie tego obiadku?czy są to sadowe ilości?jakie mięsko mogę zaczynać jej podawać?i w jakich porcjach?i czy wprowadzać już gluten?i jak długo czeka się na jakąś reakcje anty,jeśli wystąpi?
    co mogę podawać jeszcze do mleka,zamiast tej kaszki ryzowej?bo córka za bardzo juz nie chce pic samego mleczka:(

2. Kamiśka :)

Kamiśka :) Moderator

Jeśli kukurydza ją uczula to nawet śladowe ilości mogą powodować reakcję alegriczną.

Do kaszki możesz dodawać przetarte jabłko, banana.
    DO mleka możesz dodać nestle sinlac, jest super dla alergików.
    Ja też dodawałam łyżeczkę deserku do samego mleka żeby miało lepszy smak.
    Gluten dopiero po ukończeniu 6 miesiąca.
    Ja bym z mięskiem poczekała aż wprowadzisz więcej warzyw.
    Reakcja alegriczna może wystąpić do kilku dni, u Nas najczęściej następnego dnia były krostki.

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

Ja tez polecam Sinlac,u mojej niuni - alergiczki sprawdził sie super.A gluten wprowadza sie u dzieci na mm w 6 mcu,ale najlepiej skonsultuj to ze swoim pediatra,który prowadzi dziecko.

5. elusia84

a czytałam na blogach ,że tą kaszkę sinlac dodaje się wody....wy podajecie do mleka,więc chyba ja kupie na spróbowanie,dla urozmaicenia,bo wciąż tylko ryżową,a ile łyżeczek dodać Sinlacu na 100ml mleka?bo więcej raczej nie zjada córka....
    pediatra nam mówiła,by gluten wprowadzić gdzieś za około 2 tyg...no warzyw jeszcze nie wprowadzałam za dużo tylko ta niezaakceptowana marchewkę,ziemniaka i brokuły....wiec jak jeszcze coś nowego wprowadzę to może mi sie to skumulowac z tym glutenem...i nie bede wiedziec co ja może uczulic czy gluten nieprzyswaja,czy nowe warzywo...może mi jakos pomozecie...???wyrazicie swoje poglądy i wskazówki mi dacie:)

6. marysia868

marysia868 mama Macieja

po kazdym nowym posiłku podanym najlepiej rano musi odczekać 6 dni bo mniej wiecej w takim czasie pojawia sie uczulenie, jeśli nic zadnych objawów nie bedzie to podaj nastepne urozmaicenia posiłku, z glutenem tak jak dziewczyny mówią czekaj do 6 miesiąca i powiem wam ze pediatrzy nie zawsze mają racje co do podawania glutenu każdy mówi co innego.
    ja swojemu nie daje glutenu, czasem zje łyżeczke kaszy manny albo biszkopta glutenowego albo bardzo sporadycznie.
    Nie wprowadzaj za dużo rzeczy naraz bo faktycznie nie bedziesz wiedziala od czego jesli takowe uczulenie sie pojawi

7. szóstkowa mama

szóstkowa mama Fanka BB :)

Zgadzam się z przedmówczyniami.Jeśli nie gotujesz sama,to świetny wybór obiadków dostosowanych do wieku maluszka ma HIPP i Gerber.

8. elusia84

zgadza sie,hipp i gerber mają szeroką gamę obiadków,ale niestety większośc ma marchewkę w składzie i olej kukurydziany więc niestety znalazłam zaledwie kilka co mogę wypróbować....chyba będę musiała sama zacząć gotować....

9. happybeti

happybeti show must go on...

Popatrz jeszcze z bobovity i babydream.

10. reklama
  11. aguska2017

aguska2017 Moderator

Sinlac jest na wodę ale do mleka nie zaszkodzi tylko poprawi smak;-)Na 100ml ja bym dała na początak 1 łyżeczke a po kilku dniach już 1 łyżkę:tak:
    Co do razszerzania diety daj 1 dnia nowość i odczekaj kilka dni żeby zobaczyć reakcje.jeśli będzie ok wprowadź następną nowość.Wszystko małymi kroczkami

Poleć forum