reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie na nikiel

anineczka

królowa mrówek :P
Dołączył(a)
8 Listopad 2005
Postów
15 785
Miasto
Lubin/Irlandia/UK
Witam
Szukałam tego tematu na forum,nawet użyłam wyszukiwarki i nic mi nie wyskoczyło.
Tak więc pozwoliłam sobie założyc nowy temat.
Jak w tytule.Czy macie uczulenie na nikiel? Jak sobie radzicie,czy jest to uczulenie mocno zaawansowane.Gdzie wyskakuje,czy bierzecie leki,maści?
No i najważniejsze pytanie....czy macie jakieś sklepy gdzie sprzedaja produkty bezniklowe?


Ja mam od 2-3 lat.Zegarka nie noszę wogóle odkąd pojawiło się uczulenie.A mam takie dwa ładne :-(
Na guziki czy nity spodni raczej nie reaguje,ale paski z metalową sprzączką to koszmar :szok:
Wystarczy jak jeden dzień ponoszę a zaraz na brzuchu w okolicy pępka robią się ropne bąble.Niestety mam poorany trochę ten brzuch bo kilka razy się zapomniałam i rozdrapałam czego efektem są blizny :wściekła/y:
Kolczyków żadnych nosic nie mogę,o dziwo pierścionki zaręczynowy,od babci na 18-stkę i obrączka nie czynią szkód.A i jeszcze złoty łańcuszek co mnie dziwi bo ponoc one też zawierają nikiel...
Mam jedną maśc ale staram się nie używac bo jest na sterydzie :baffled:
Ogólnie moje "leczenie się" polega na unikaniu pasków i zegarków....i chodzę z tyłkiem na wierzchu :eek::eek: bo w tej Irlandii nie uraczyłam jeszcze paska do spodni ze skórzaną lub plastikową sprzączką :baffled::wściekła/y:
A jak wy sobie radzicie?

P.S ponoc 60mln europejczyków jest uczulone na nikiel :szok:
 
reklama
Anineczko - ja robię tak jak ty - po prostu unikam. Niedawno kupiłam dżinsy z nitami z niklem i uczulenie mi wywaliło w każdym miejscu gdzie się skóra stykała z nitami - wzięłam kawałek materiału i wszystkie te nity zaszyłam od spodu materiałem - lepsze to niż wywalenie nowych spodni:sorry2:.
 
anineczko witam w klubie uczulonych na nikiel........

Pojawilo mie sie to kilka lat temu i przechodzilam juz rozne fazy nasilenia tego paskudztwa :baffled::baffled::baffled::baffled::baffled: Jak ja sobie z tym radze...

-nie nosze paskow z metalowymi sprzaczkami, o dziwo udalo mi sie takie zakupic :tak:
-zegarki nosze, ale tylko takie, ktore maja pasek pod tarcza..... wyszukalam takie w ARGOSIE i z takim zapieciem, ktore tez nie dotyka skory :tak:
-nity w ubraniach podszywam materialem
-srebro proby 925 nie zawiera niklu, a co za tym idzie nie uczula :tak:
-co do obraczki mam z bialego zlota i tez mnie nie uczula...... zolte zloto jest dla mnie nie do przyjecia :no:

Staram sie nie jadac pomidorow bo niestety po nich tez potrafi mi cos wyskakiwac :baffled:

Zycie z takim uczuleniem nie jest latwe, ale co mi pozostalo..... trzeba to zaakceptowac i jakos zyc :tak:

To tyle ode mnie :tak: Pozdrawiam serdeczie!
 
Hej dziewczyny.
Super,że odpisałyście.
Słyszałam jeszcze o malowaniu metalowych częście lakierem bezbarwnym,ciekawy sposób.

Sewa muszę się przyjrzeć tym zegarkom w Argosie :tak:;-)
Kiedyś miałam Swatch zegarek plastikowy i mi pasił,ale plastik szybko się łamie :baffled:
A za paskami muszę się chyba baczniej rozglądac.;-)

Wogóle słyszałam,że jest specjalna dieta dla niklowców i to bardzo uboga w produkty.
Ja na szczęście nie mam innych problemów i tylko alergia kontaktowa się mnie ima,ale są osoby ,które nie mogą jeśc np.jedzonka z puszki :sorry:
 
Słyszałam jeszcze o malowaniu metalowych częście lakierem bezbarwnym,ciekawy sposób

O patrz o takim rozwiazaniu nie slyszalam :no: musze sprobowac bo, to podszywanie nitow juz mnie dobija :baffled::baffled::baffled::baffled::baffled:

Co do diety..... ja ogolnie jestem alergikiem i wiecznie cos mnie swedzi, cos mi wyskakuje.... a najgorsze jest to, ze mnie juz nawet sterydy przestaja na to pomagac :-:)-:)-:)-( a na testach tez nie za wiele wyszlo :baffled::baffled::baffled::baffled::baffled: wiec zyje sobie w takiej "slodkiej" niewiedzy i sie mecze :-(
 
Sewa ja nie wiedziałam, że pomidory zawierają jakieś ilości niklu - a jestem na nie uczulona - myślałam, że to same pomidory a może to faktycznie chodzi o zawartość niklu. Możesz o tym coś więcej napisać?
 
ekstasia prosze
Potrawy zawierające nikiel:
  • podroby, owoce morza, łosoś, śledzie, konserwy (szczególnie rybne),
  • ser edamski, sery topione, sery twarde i półtwarde,
  • mleko sojowe, produkty sojowe, ziarno soi,
  • preparaty zawierające dużą ilość błonnika np.: tabletki z otrębami,
  • chleb wielozbożowy, produkty zbożowe, proszki do pieczenia (pieczywo na proszku), mąka grubo mielona,
  • czekolada, kakao,
  • marcepan, migdały, orzechy laskowe, ziemne, daktyle, siemię lniane, ziarno słonecznika,
  • kukurydza, szpinak, czosnek, cebula, zielona kapusta, sałata głowiasta, szparagi, pomidory, rabarbar, marchew, papryka, warzywa konserwowe,
  • rośliny strączkowe, np. groch, fasola, soczewica,
  • koncentrat pomidorowy, ocet, chrzan,
  • grzyby,
  • gruszki, wiśnie, banany, brzoskwinie, ananasy, figi, maliny, suszone śliwki,
  • margaryny polskie, tłuszcze,
  • kwaśne soki owocowe, kawę i herbatę parzyć krótko (nie w automacie),
  • konserwy w metalowych opakowaniach,
  • piwo, wino (zwłaszcza czerwone),
  • woda wodociągowa
  • mocna herbata (szczególnie czarne herbaty i zielone)
Dieta niklowa: Osoby uczulone na nikiel powinny stosować dietę polegającą na eliminacji pokarmów bogatych w nikiel.



Jak dla mnie dieta bez tych produktow jest zupelnie nie do przyjecia :-:)-:)-( staram sie je ogranicz, ale z marnym skutkiem...... wiec zjadam je i sie mecze :-:)-:)-:)-(
 
No dieta bardzo uboga,strasznie.
Słyszałam,że nikiel zawarty jest nawet w witaminach Centrum :baffled:
Zresztą nikiel to bardzo powszechny alergen:

Klinicznie alergia na nikiel może objawiać się jako alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, zapalenie spojówek, zapalenie śluzówki nosa, astma oraz ogólnoustrojowa alergia na nikiel (32,33). Alergia na Ni może być ponadto przyczyną odrzucania implantów ortopedycznych (34) i stomatologicznych (35). Najbardziej powszechnym objawem alergii kontaktowej na nikiel jest alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (alergiczny wyprysk kontaktowy), które ze względu na swe rozpowszechnienie jest często używane jako synonim alergii kontaktowej. Jednak terminy te nie są synonimami i nie wolno zapominać o innych formach klinicznych alergii na nikiel.

Aha znalazłam zegarki firmy Charles Delon,które nie zawierają niklu i są tanie :tak:
 
reklama
HEJ!!!

Ja też mam uczulenie na nikiel i powiem Wam,że miałam robione tetsty alergiczne i wysżło mi wszytsko co jest napisane w poście wyżej co zawiera nikiel czyli na te wszytskie jestem uczulona:baffled::baffled::baffled: prócz roślin strączkowych czosnku i marchewki no z tych wymienionych :baffled::baffled::baffled: kiedyś miałam na nikiel bardzo duże ucuzlenie ja nie mogłam mieć na sobie nic z niklu kompletnie nawet przez ubranie....:baffled::baffled::baffled: bo wyglądałam okropnie robiły mi sie rany o swędzeniu nie wspomnę jednak byłokres gdy sie ostro za to wzięłam i wyeliminowłam na 2 lata nikiel owszem miałam dostęp bo wszytskiego sie nie da ale po częsci mi znikło ale rzeczy typu zegarki paski itp nie nosze o dziwo ja złoto moge :eek: a z jedznie to większość nie jadam bo nie moge i nie tylko ze względu na nikiel oj ciężko mają alergicy:sorry:

Ja to w ogóle mam problem z tolerancją leków oj nie raz ciężko było a preparaty witaminowe żadncyh nie moge brać żelazo magnez itp wszystko odpada ciężko starsznie żyć
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry