reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uczulenie na sudocrem?

hidi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Sierpień 2009
Postów
2 317
Miasto
Lublin
witam, wczoraj zauważyłam w fałdkach na szyi u Zuzi zaczerwienienie, wyglądało to na małe odparzenie, posmarowałam sudocremem, po paru minutach dostała w tym miejscu dużej czerwonej plamy ciepłej w dotyku, Dałam jej łyżeczkę wapna i po jakimś czasie zeszło. Używałam nie raz sudocremu i nic się nie działo. Czy mozliwe że to w ogóle uczula??
 
reklama
nie... bo ja nie uzywalam sudokremu na pupę... jak jej sie czerwone pupsko zrobilo to posmarowalam sudokremem i sie jeszcze bardziej zaogniło :-(
potem zrobila sie jesien i kupiłam krem z Nivea "na kazda pogode" i po nim zaczerwienily sie poliki juz po pierwszym posmarowaniu - sprawdzilam sklad i tam tez byl cynk :-(
 
witam, wczoraj zauważyłam w fałdkach na szyi u Zuzi zaczerwienienie, wyglądało to na małe odparzenie, posmarowałam sudocremem, po paru minutach dostała w tym miejscu dużej czerwonej plamy ciepłej w dotyku, Dałam jej łyżeczkę wapna i po jakimś czasie zeszło. Używałam nie raz sudocremu i nic się nie działo. Czy mozliwe że to w ogóle uczula??

hmm... proponuję posmarować szyjkę cavilonem, savlonem lub bepanthenem. Jeśli mała się dużó ślini, to może byc właśnie od tego. Filip męczy się już z czerwoną szyją 4 miesiąc, a wszystko zaczęło się od nadmiernego śłinienia się przy ząbkowaniu. Lekarka przepisała nam najpierw clotrimazolum 1%, a potem po kilku dniach daktarin. Obie te maście sa przeciwgrzybiczne, bo nie ukrywajmu, ze szyjka dziecka jest miejscem trudno dostępnym dla powietrza, a tym samym super miejscem do rozwoju wszelakich bakterii. Daktarin pomógł, ale szyjka jest przesuszona i nadal czerwona, ale zapobiegawczo raz dziennie smarujemy cavilonem.
 
Ostatnia edycja:
no w sumie ja tez mam sprawdzony sposob... jak tylko sie jakies zmany skorne pojawiaja to smaruje alantanem plus - maścią (zielona) ;-)
 
może mieć uczulenie na sudocrem ,
Nie mniej może ją tylko podrażnić , ponieważ w składzie zawiera on alkohol... tak więc jeśli się odparzyła a posmarowałaś ją takim kremem to mogło jej jeszcze doprawić.. choć bardzo dużo osób sobie go chwali ponieważ ładnie dzięki temu składnikowi wysusza odparzenia...

u mnie nawet bepanthen się nie sprawdził na odparzenie, moze spróbuj zwyskłego pudru.. ale musisz smarowac na dobrze wysuszoną skórę, najlepiej najpierw przetrzyj suchą szmatką...
mi pomogło strasznie na odparzenia u małej
 
Ostatnia edycja:
reklama
no niestety - kazda doopka inna ;-) tak samo jest z pieluchami - jedne jednemu dziecku służą a innemu już nie... trzeba testowac i obserwować
 
Do góry