reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie / skaza białkowa / dieta / badania

Carinea

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Luty 2019
Postów
311
Potrzebuje porady.
Moja córka ma 8 tygodni od około 4 walczymy ze skaza białkowa ...
Mam pytanie czy w tym wieku można zlecić dziecku badania żeby stwierdzić na co konkretnie jest uczulone?
Za każdym razem jak podleczę wysypkę skóra ładnie się zagoi znowu musi wyskoczyć ....
Jakie produkty jadłyście ?
BMK odrzuciłam całkowicie ale tydzień temu wysypało ja po rybie. W tym tygodniu nie wiem po kurczaku - to możliwe ??
Czy w takim wypadku powinnam odstawić dziecko od piersi i przejść na odpowiednie mleko mm ?
Muszę się przecież czymś żywic a mój jadłospis jest już mocno zawężony ...
 
reklama
Rozwiązanie
Jak się objawia zapalenie jelita i jak jest leczone ?
Ja osobiście tez się nie zgadzam ze dieta matki jest bzdura no mam przykład.
Wiesz co , u mojego syna kupy były zielone, aż z pianą, bardzo śmierdzące kwasem i do tego śluz i krew. wyniki też wykazały krew utajoną. Potrzeba było sporo czasu żeby brzuszek zaczął normalnie trawić. Ja byłam w szoku jakie produkty uczulaja małego. Dla pewności zapisywalam i po jakimś czasie znowu jadłam ten sam produkt żeby potwierdzić reakcję. I jestem pewna, że karmienie piersią pomoże łatwiej przejść i pokonać alergię. Tylko wytrwałość.
Nie ma czegoś takiego jak alergia na mleko matki i alergia na laktozę (jest nietolerancja z powodu niedoboru laktazy). Eliminacja laktozy niczego nie da gdyż nie zniknie ona z mleka matki.
Alergia to reakcja na OBCE GATUNKOWO białka. Czyli nie białka z mleka matki, a np białka mleka krowiego,białka jaja, białka pomidora, marchewki ect.
Wracając do laktozy, laktoza to cukier, nie białko.

O to dokładnie mi chodziło. Nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej, ale jest dieta eliminacyjna, o której wspomniałam w pierwszym wpisie. Mleko matki jest najbardziej odpowiednim pokarmem dla dziecka nawet przy eliminacji konkretnego pokarmu.
I tak, nie ma alergii na laktozę, ale jest jej nietolerancja.

w skrócie o to mi chodzi
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie ma czegoś takiego jak alergia na mleko matki i alergia na laktozę (jest nietolerancja z powodu niedoboru laktazy). Eliminacja laktozy niczego nie da gdyż nie zniknie ona z mleka matki.
Alergia to reakcja na OBCE GATUNKOWO białka. Czyli nie białka z mleka matki, a np białka mleka krowiego,białka jaja, białka pomidora, marchewki ect.
Wracając do laktozy, laktoza to cukier, nie białko.
A jak można rozpoznać nietolerancję laktozy?
 
Jak badałas swoje mleko w szpitalu?
Mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że niestety, ale na alergii BMK zjadłam zęby, to była dłuuuuuuuga walka przy pierwszym Synu. Dziwi mnie, że 8 tygodni ma dziecko, a jak rozumiem od 4 walczysz z alergia. Te alergie wychodzą przelom 2/3 miesiąc. Latopic podawała ale doustnie, kosmetyki nie są najgorsze, ale w biorąc pod uwagę ich cenę... Polecam eloderm, nawet najpierw testowałem próbki z apteki. Są tanie jak na emolient i dobre, a przy tym maja dobry skład.
 
Jak badałas swoje mleko w szpitalu?
Mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że niestety, ale na alergii BMK zjadłam zęby, to była dłuuuuuuuga walka przy pierwszym Synu. Dziwi mnie, że 8 tygodni ma dziecko, a jak rozumiem od 4 walczysz z alergia. Te alergie wychodzą przelom 2/3 miesiąc. Latopic podawała ale doustnie, kosmetyki nie są najgorsze, ale w biorąc pod uwagę ich cenę... Polecam eloderm, nawet najpierw testowałem próbki z apteki. Są tanie jak na emolient i dobre, a przy tym maja dobry skład.
My też od 4 tygodnia walczymy z alergią. Latopic nam bardzo pomaga.
 
Jak badałas swoje mleko w szpitalu?
Mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że niestety, ale na alergii BMK zjadłam zęby, to była dłuuuuuuuga walka przy pierwszym Synu. Dziwi mnie, że 8 tygodni ma dziecko, a jak rozumiem od 4 walczysz z alergia. Te alergie wychodzą przelom 2/3 miesiąc. Latopic podawała ale doustnie, kosmetyki nie są najgorsze, ale w biorąc pod uwagę ich cenę... Polecam eloderm, nawet najpierw testowałem próbki z apteki. Są tanie jak na emolient i dobre, a przy tym maja dobry skład.
Była taka możliwość żeby oddać je do badania to oddałam wyniki przyszły poczta i tam właśnie jest tak -
 

Załączniki

  • CA90DFED-0766-448D-8CFC-FAF372366864.jpeg
    CA90DFED-0766-448D-8CFC-FAF372366864.jpeg
    842,9 KB · Wyświetleń: 65
Tak dokładnie 4 tygodnie a nawet ponad bo mała dostała pierwszej wysypki jak miała 3.
Była wtedy wysypana od stop do głowy ponieważ pediatra stwierdził ze to trądzik niemowlęcy wiec jadłam białko dalej.
Obecnie jest poprawa ale no zobaczymy bo już się czuje trochę niedożywiona w ciąży byłam na diecie cukrzycowej ....
wiec już zmęczona jestem dietami i słabo się czuje tez z tego powodu wiec no zobaczymy w tym tyg będę u pediatry to zapytam co dalej...
bo jeśli tak ma to wyglądać to będę dokarmiała mm.
 
reklama
Do góry