reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczulenie / skaza białkowa / dieta / badania

Carinea

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Luty 2019
Postów
311
Potrzebuje porady.
Moja córka ma 8 tygodni od około 4 walczymy ze skaza białkowa ...
Mam pytanie czy w tym wieku można zlecić dziecku badania żeby stwierdzić na co konkretnie jest uczulone?
Za każdym razem jak podleczę wysypkę skóra ładnie się zagoi znowu musi wyskoczyć ....
Jakie produkty jadłyście ?
BMK odrzuciłam całkowicie ale tydzień temu wysypało ja po rybie. W tym tygodniu nie wiem po kurczaku - to możliwe ??
Czy w takim wypadku powinnam odstawić dziecko od piersi i przejść na odpowiednie mleko mm ?
Muszę się przecież czymś żywic a mój jadłospis jest już mocno zawężony ...
 
reklama
Rozwiązanie
Jak się objawia zapalenie jelita i jak jest leczone ?
Ja osobiście tez się nie zgadzam ze dieta matki jest bzdura no mam przykład.
Wiesz co , u mojego syna kupy były zielone, aż z pianą, bardzo śmierdzące kwasem i do tego śluz i krew. wyniki też wykazały krew utajoną. Potrzeba było sporo czasu żeby brzuszek zaczął normalnie trawić. Ja byłam w szoku jakie produkty uczulaja małego. Dla pewności zapisywalam i po jakimś czasie znowu jadłam ten sam produkt żeby potwierdzić reakcję. I jestem pewna, że karmienie piersią pomoże łatwiej przejść i pokonać alergię. Tylko wytrwałość.
reklama
Dodam ze już przez to dostawanie i wykluczeniu większości co może uczulać mam mniej pokarmu.
Raczej bez związku, chyba że jesteś skrajnie odwodniona. Przyczyna leży gdzieś indziej lub niedobór jest pozorny, tzn wydaje Ci się że mniej.
A orientujesz się jakie to są objawy? Podobne do alergii?
Głównie z układu pokarmowego - wzdęcia, kolki, czasem pienista kupa.
 
Kompletnie się z tym nie zgadzam ,że dieta matki jest bzdurą.Tak się od początku nastawiałam bo wszyscy też tak mówią. Syn miał bardzo mocną alergię na bmk , rybę ,wszelkie produkty przeteworzone. Zapalenie jelita, krew w kupie itd. Jak tylko zjadłam coś na co był uczulony , od razu reakcja. Niestety, moje jelita przepuszczają akergeny. Wyeliminowalam bardzo dużo. Co jakis czas robiłam prowokację .Prowadziłam zeszyt w którym wszystko pisałam co jadłam i co się działo. Przez kilka miesięcy. Mega pomogło. U mnie sprawdziło się, żeby mimo restrykcyjnej diety nie poddać się, nadal karmić piersią, alergia przejdzie. Syn ma 10 m-cy, stopniowo alergia zaczęła przechodzić jak rozszerzyliśmy dietę. Dziś wszytko ok, a wierz mi, miał bardzo mocna alergię. Także, dieta ma sens. Powodzenia
 
Kompletnie się z tym nie zgadzam ,że dieta matki jest bzdurą.Tak się od początku nastawiałam bo wszyscy też tak mówią. Syn miał bardzo mocną alergię na bmk , rybę ,wszelkie produkty przeteworzone. Zapalenie jelita, krew w kupie itd. Jak tylko zjadłam coś na co był uczulony , od razu reakcja. Niestety, moje jelita przepuszczają akergeny. Wyeliminowalam bardzo dużo. Co jakis czas robiłam prowokację .Prowadziłam zeszyt w którym wszystko pisałam co jadłam i co się działo. Przez kilka miesięcy. Mega pomogło. U mnie sprawdziło się, żeby mimo restrykcyjnej diety nie poddać się, nadal karmić piersią, alergia przejdzie. Syn ma 10 m-cy, stopniowo alergia zaczęła przechodzić jak rozszerzyliśmy dietę. Dziś wszytko ok, a wierz mi, miał bardzo mocna alergię. Także, dieta ma sens. Powodzenia
Jak się objawia zapalenie jelita i jak jest leczone ?
Ja osobiście tez się nie zgadzam ze dieta matki jest bzdura no mam przykład.
 
Kompletnie się z tym nie zgadzam ,że dieta matki jest bzdurą.Tak się od początku nastawiałam bo wszyscy też tak mówią. Syn miał bardzo mocną alergię na bmk , rybę ,wszelkie produkty przeteworzone. Zapalenie jelita, krew w kupie itd. Jak tylko zjadłam coś na co był uczulony , od razu reakcja. Niestety, moje jelita przepuszczają akergeny. Wyeliminowalam bardzo dużo. Co jakis czas robiłam prowokację .Prowadziłam zeszyt w którym wszystko pisałam co jadłam i co się działo. Przez kilka miesięcy. Mega pomogło. U mnie sprawdziło się, żeby mimo restrykcyjnej diety nie poddać się, nadal karmić piersią, alergia przejdzie. Syn ma 10 m-cy, stopniowo alergia zaczęła przechodzić jak rozszerzyliśmy dietę. Dziś wszytko ok, a wierz mi, miał bardzo mocna alergię. Także, dieta ma sens. Powodzenia
Ale to nie przeczy temu, że dieta matki karmiącej to bzdura. Co innego dieta eliminacyjna matki alergika. Ale nie każde dziecko jest alergikiem. I dieta na zapas nie ma sensu po prostu.
No i przede wszystkim trzeba uszczelnić swoje jelita.
 
reklama
Do góry