reklama

Uczycie swoje dzieci sprzątania swojego pokoju?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez arv, 5 Listopad 2014.

1. arv

arv

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Miałam z tym problem - nie wiedziałam czy dziecko kilkuletnie nie jest jeszcze za małe na takie nużące zadanie, nie chciałam zniechęcić córki, ale stwierdziłam, że i mnie zdarza się mieć ochotę na domowe porządki, więc postanowiłam jednak zacząć temat :-)

tutaj opisałam swoje pomysły, które bardzo fajnie przyjęła moja córka:

Mama Piżama: Sprzątanie pokoju dziecka – na wesoło!

ciekawa jestem Waszych opinii i doświadczeń w tym temacie :-)

2. matyldda

matyldda Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja też zachęcam swoje dzieciaki do sprzątania, robimy to wspólnie przez zabawę

3. reklama
  4. mamaborn

mamaborn Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    na kazde dziecko trzeba miec sposob, jak zastosowalam metode sprzatania na synku siostry, ktora u nas dziala, to tam zrobil jeszcze wiekszy balagan niz byl:)

5. arv

arv

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A jakie zabawy najlepiej działają?

6. BajkoweUbranka_pl

BajkoweUbranka_pl Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ciężko doradzić która z tych metod okaże się najbardziej skuteczna,jestem zdania że dziecko należy od samego początku,od małego uczyć sprzątać i trwać w tym konsekwentnie,tylko tak osiągniemy sukces wychowawczy.

7. zbuntowana

zbuntowana Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Znam 2-latka który jest właśnie nauczony aby sprzątać. Z pochowaniem wszystkich zabawek którymi się bawił pomaga mu jeszcze mama ale np. pampersa idzie po sobie wyrzucić. Ostatnio znalazł okruch na podłodze i pobiegł z nim do kosza. Przesłodkie ! :-D

8. barbarka89

barbarka89 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dokladnie, najlepszy sposob to zabawa. ale duzo zalezy tez od rodzicow i ich podejscia- sama jestem czasem nie w humorze i sprzatanie z dzieckiem wyprowadziloby mnie calkowicie z równowagi- wiadomo ze dziecko rboi to wolniej lub cos po nim trzeba poprawic. wiec trzeba uzbroic siew cierpliwosc :)

9. nutka30

nutka30 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje dziecko sprząta w swoim pokoju to czego nie umie lub jest niebezpiczne to mu pomagam,za to dostaje co miesiąc kieszonkowe jeśli sprząta i jest grzeczny.Od początku uczyłam dziecko samodzielności oraz porządku w domu.

10. reklama
  11. greta_o

greta_o Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    trzeba od samego poczatku uczyć najpierw zbieranie zabawek do pudełka, odkladanie ubranek w jedno miejsce, pozniej bedzie coraz trudniej

12. Zabawki_pl

Zabawki_pl

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jak najbardziej,im szybciej przyzwyczaimy dziecko do porządku w pokoju tym potem będzie nam łatwiej i bez kłótni zawsze po skończonej zabawie będzie sprzątać,to naprawdę procentuje.

Poleć forum