reklama

Uczycie swoje dzieci sprzątania swojego pokoju?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez arv, 5 Listopad 2014.

1. arv

arv Początkująca w BB

Miałam z tym problem - nie wiedziałam czy dziecko kilkuletnie nie jest jeszcze za małe na takie nużące zadanie, nie chciałam zniechęcić córki, ale stwierdziłam, że i mnie zdarza się mieć ochotę na domowe porządki, więc postanowiłam jednak zacząć temat :-)

tutaj opisałam swoje pomysły, które bardzo fajnie przyjęła moja córka:

Mama Piżama: Sprzątanie pokoju dziecka – na wesoło!

ciekawa jestem Waszych opinii i doświadczeń w tym temacie :-)

2. matyldda

matyldda Zaangażowana w BB

Ja też zachęcam swoje dzieciaki do sprzątania, robimy to wspólnie przez zabawę

3. reklama
  4. mamaborn

mamaborn Zaciekawiona BB

na kazde dziecko trzeba miec sposob, jak zastosowalam metode sprzatania na synku siostry, ktora u nas dziala, to tam zrobil jeszcze wiekszy balagan niz byl:)

5. arv

arv Początkująca w BB

A jakie zabawy najlepiej działają?

6. BajkoweUbranka_pl

BajkoweUbranka_pl Fanka BB :)

Ciężko doradzić która z tych metod okaże się najbardziej skuteczna,jestem zdania że dziecko należy od samego początku,od małego uczyć sprzątać i trwać w tym konsekwentnie,tylko tak osiągniemy sukces wychowawczy.

7. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Znam 2-latka który jest właśnie nauczony aby sprzątać. Z pochowaniem wszystkich zabawek którymi się bawił pomaga mu jeszcze mama ale np. pampersa idzie po sobie wyrzucić. Ostatnio znalazł okruch na podłodze i pobiegł z nim do kosza. Przesłodkie ! :-D

8. barbarka89

barbarka89 Zaangażowana w BB

dokladnie, najlepszy sposob to zabawa. ale duzo zalezy tez od rodzicow i ich podejscia- sama jestem czasem nie w humorze i sprzatanie z dzieckiem wyprowadziloby mnie calkowicie z równowagi- wiadomo ze dziecko rboi to wolniej lub cos po nim trzeba poprawic. wiec trzeba uzbroic siew cierpliwosc :)

9. nutka30

nutka30 Aktywna w BB

Moje dziecko sprząta w swoim pokoju to czego nie umie lub jest niebezpiczne to mu pomagam,za to dostaje co miesiąc kieszonkowe jeśli sprząta i jest grzeczny.Od początku uczyłam dziecko samodzielności oraz porządku w domu.

10. reklama
  11. greta_o

greta_o Zaciekawiona BB

trzeba od samego poczatku uczyć najpierw zbieranie zabawek do pudełka, odkladanie ubranek w jedno miejsce, pozniej bedzie coraz trudniej

12. Zabawki_pl

Zabawki_pl Zaciekawiona BB

Jak najbardziej,im szybciej przyzwyczaimy dziecko do porządku w pokoju tym potem będzie nam łatwiej i bez kłótni zawsze po skończonej zabawie będzie sprzątać,to naprawdę procentuje.

Poleć forum