reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczycie swoje dzieci sprzątania swojego pokoju?

arv

Dołączył(a)
16 Czerwiec 2007
Postów
4
Miałam z tym problem - nie wiedziałam czy dziecko kilkuletnie nie jest jeszcze za małe na takie nużące zadanie, nie chciałam zniechęcić córki, ale stwierdziłam, że i mnie zdarza się mieć ochotę na domowe porządki, więc postanowiłam jednak zacząć temat :-)

tutaj opisałam swoje pomysły, które bardzo fajnie przyjęła moja córka:

Mama Piżama: Sprzątanie pokoju dziecka – na wesoło!

ciekawa jestem Waszych opinii i doświadczeń w tym temacie :-)
 
reklama
na kazde dziecko trzeba miec sposob, jak zastosowalam metode sprzatania na synku siostry, ktora u nas dziala, to tam zrobil jeszcze wiekszy balagan niz byl:)
 
Ciężko doradzić która z tych metod okaże się najbardziej skuteczna,jestem zdania że dziecko należy od samego początku,od małego uczyć sprzątać i trwać w tym konsekwentnie,tylko tak osiągniemy sukces wychowawczy.
 
Znam 2-latka który jest właśnie nauczony aby sprzątać. Z pochowaniem wszystkich zabawek którymi się bawił pomaga mu jeszcze mama ale np. pampersa idzie po sobie wyrzucić. Ostatnio znalazł okruch na podłodze i pobiegł z nim do kosza. Przesłodkie ! :-D
 
Moje dziecko sprząta w swoim pokoju to czego nie umie lub jest niebezpiczne to mu pomagam,za to dostaje co miesiąc kieszonkowe jeśli sprząta i jest grzeczny.Od początku uczyłam dziecko samodzielności oraz porządku w domu.
 
trzeba od samego poczatku uczyć najpierw zbieranie zabawek do pudełka, odkladanie ubranek w jedno miejsce, pozniej bedzie coraz trudniej
 
Jak najbardziej,im szybciej przyzwyczaimy dziecko do porządku w pokoju tym potem będzie nam łatwiej i bez kłótni zawsze po skończonej zabawie będzie sprzątać,to naprawdę procentuje.
 
reklama
Moja siostra robiła wszystko za swojego synka włącznie z sprzątaniem zabawek i dziś ma z tym wielki problem. Chłopiec ma 5 lat i nawet mu się nie śni aby sprzątnąć po sobie. Siostra próbuje różnych sposobów ale on uważa że od tego jest mama i za nic w świecie nie chce pomóc...
 
Do góry