reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uczycie swoje dzieci sprzątania swojego pokoju?

No jasne, że uczę :D Zresztą póki co nie ma z tym problemu. Franek chętnie wyciera kurze w swoim pokoju. Zamiata dywan "jaśką" a nawet pomaga w gotowaniu. I wcale nie jest to na zasadzie zmuszania czy systemu kar i nagród. Robi to z przyjemnością i świetnie się przy tym bawimy. Ma 4-latka i uważam, że dziecko powinno mieć jakieś obowiązki w domu :)
 
reklama
u nas na poczatku bylo to sprzatanie poprzez zabawe, a teraz jest i juz, maluchy same sprzataja po zbawaie, i sprzataja razem ze mna
 
Moim zdaniem już od małego powinno się uczyć dziecko porządku. Niestety jeżeli na początku to zaniedbamy, to później może być nam cieżko przyzwyczaić malca do sprzątania po sobie.
 
U mnie też ciężko ze sprzątaniem przez dziecko, a przyznam ze mój syn ma 11 lat. Niestety, zaniedbałam sprawę - zawsze wolałam sprzątać za mojego Michała, bo uważałam, że po prostu zrobię to lepiej. Kilka dni temu postanowiłam zmienić tę sytuację. Dostałam do testowania świetne, bardzo praktyczne ściereczki Actifibre Viledy. Ściereczka nie wygląda niechlujnie, jest w bardzo ładnym, fiołkowym kolorze. Zostawiam ją więc w widocznym miejscu. Michał wie gdzie ona leży i jak mu się tylko coś wyleje, czy nachlapie - sięga po nią. Actifibre idealnie wchłania, nawet do 100 ml cieczy. nawet gdy na stół wylało się pół kubka herbaty ze ściereczki nic nie wyciekło i dziecko miało szansę dotrzeć z nią do zlewu i nic po drodze nie pochlapać. Teraz zupełnie przestawiliśmy się na Actifibre, więc przy okazji nie wydaję pieniędzy na papierowe ręczniki.
Generalnie bardzo fajny, niedrogi i użyteczny gadżet. Praktycznie do używania we wszystkich pomieszczeniach, na tak różnych sprzętach jak szkło, blaty, kuchenka, szyby, armatura, meble, a nawet panele. Wystarczy jedno przetarcie i mam mieszkanie wysprzątane na błysk.
#viledaactifibre #sciereczkanowejgeneracji #porzadkizvileda #actifibre
 
Ja uczę dzieci porządku właściwie od zawsze. Nie wyobrażam sobie sprzątać po nich pokoju i generalnie robić wszystkiego za nich. Tłumaczę też, że każdy musi mieć obowiązki w domu, że trzeba dbać o własną przestrzeń i że będzie im po prostu przyjemniej w posprzątanym pokoju
 
reklama
Im wcześniej zaczniemy naukę sprzątania oraz będziemy tłumaczyć jak ważny jest porządek w pokoju,tym szybciej wejdzie to naszemu dziecku w nawyk,im później tym gorzej,będzie więcej płaczu i stresu,niepotrzebnych nerwów.
 
Do góry