reklama

Ufacie swoim nianiom, czy je podglądacie?

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez joasialis, 28 Sierpień 2013.

1. joasialis

joasialis Początkująca w BB

Witajcie. Niestety zbliża się czas mojego powrotu do pracy po urodzeniu dziecka i będę musiała kogoś wynająć do opieki nad małą. Nie znam jednak żadnej takiej zaufanej osoby - znajomi też nie. Tak sobie więc pomyślałam, żeby ją pogdlądać - tzn. zamontować jakąś dyskretną kamerkę (dziś np, trafiłam na coś takiego: Rejestrator PV-TM10 z czujnikiem ruchu PIR w wielofunkcyjnym zegarku z termometr - Mikrokamery ukryte ). Jak myślicie, czy taki zegarek się sprawdzi? Nie chciałabym (zresztą jak żadna matka), aby małej działa się krzywda. Co o tym myślicie? A wy podglądacie nianie, czy po prostu im ufacie?

2. Olek-3

Olek-3 Fanka BB :)

Ostrożności nigdy za wiele.

3. reklama
  4. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

chodzi o twoje dziecko więc skoro nie masz nikogo zaufanego to zawsze lepiej sprawdzić, przecież wiadomo że nie wykorzystasz potem tych nagrań więc nie ma w tym nic złego ... dobro dziecka jest ważniejsze :-)

5. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

Fajne, jeśli postawisz w polu widzenia. Mój mąż wymyślił Mikro dyktafon płytkowy - lepiej słyszeć jak się zwraca do dziecka jeśli nie wiemy z kim mamy do czynienia:)

6. kika1985

kika1985 Zaciekawiona BB

Ja na pewno nie zaufałabym tak od razu, i przez pierwsze dni obserwowałabym zachowanie opiekunki, niestety "ale wiele się nasłuchałam..." i mam ograniczone zaufanie do opiekunek...(nie zapominajmy o tym, że to całkiem obca osoba)

7. Uspent

Uspent Zaangażowana w BB

Ja nie mam niani, ale też z poczatku bym ją sprawdziła - moze jakiś dyktafon czy coś podobnego, bo dziecko to najcenniejszy skarb

8. Dulce

Dulce Fanka BB :)

Z punktu widzenia niani wiem, że nigdy nie chciałabym być podglądana, a zaufanie ze strony rodziców dziecka zawsze ceniłam sobie bardzo i starałam się ich nigdy nie zawieść. Natomiast wiem, jakie są dziś czasy i na jakie nianie trafiają niektórzy, dlatego gdybym miała patrzeć na wszystko z punktu widzenia rodzica to pewnie też uznałabym, że ostrożności nigdy za wiele :p

9. kasia-matiy

masz rację, z punktu widzenia niani to brak zaufania, myślę jednak że nawet jako niania (a pracowałam kiedyś jako niania i aktualnie też szukam zajęcia jako opiekunka) zrozumiałabym takie postępowanie rodzica, bo w końcu chodzi o małe dziecko i chyba czasem lepiej być przezornym skoro oddaje się swój największy skarb w obce ręce

10. reklama
  11. kaniaaaw

kaniaaaw Zaciekawiona BB

Jedyne co mnie przeraża to właśnie te urządzenia do szpiegowania. Rozumiem że chcemy umieścić w pokoju dziecka głośnik, słyszymy wtedy płacz i możemy od razy zareagować ale inwigilowanie niani?[​IMG]. Czas poświęcony na wybieranie szpiegowskich kamer poświęciłabym na rozmowę z potencjalną opiekunką

Ostatnia edycja: 15 Wrzesień 2015
  12. kasia-matiy

tylko że w trakcie romowy nie jestesmy w stanie od razu stwierdzić kim jest dana osoba, czasem znamy kogoś wiele lat a tak naprawdę niewiele wiemy o tej osobie, czasem zdaje nam się że nasi najlepsi znajomi muchy by nie skrzywdzili a potem oglądamy ich w TV

Poleć forum