reklama

Ugoda alimentacyjna.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez CandyC, 22 Październik 2010.

1. CandyC

CandyC mama Zuzi :)

Witam

Zostałam poinformowana, że jest możliwość sporządzenia stosownego pisma notarialnego gdzie ojciec dziecka zobowiązuje się do miesięcznego płacenia na dziecko.

Chciałam się dowiedzieć tylko co i jak ?

Chciałabym aby ojciec dziecka pokrył też część kosztów wyprawki ( oczywiście załączam paragony tzn, ich kopie, a oryginał do wglądu )

Co się dzieje w momencie gdy ojciec nie płaci ?

Czy można tak jak w pozwie alimentacyjnym ustalić odsetki za spóźnione wpłaty na dziecko ?

Ogólnie chciałabym się dowiedzieć wszystkiego na temat tego rozwiązania, bo jest ono dla mnie o wiele bardziej korzystniejsze niż zasądzone alimenty, ponieważ ojciec dziecka pracuje na czarno, a zarabia nie mało.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Prosze poszukać info na tym form, bo już kilkukrotnie podawałam szczegóły dot. umowy notarialnej w związku z alimentami. Ważne by była to umowa notarialna a nie umowa z notarialnym poświadczeniem podpisu. Ważne też by umowa zawirała też dobrowolne poddanie sie egzekucji.

Gdy ojciec nie płaci ma Pani prawo wystąpić do sądu o nadanie aktowi klauzuli natychmiastowej wykonalnosci, co umożliwi egzekucję komorniczą.
    Odsetki nalezne są z mocy prawa po przekroczeniu terminu w jakim świadczenie powinno być zrealizowane.

3. reklama
  4. CandyC

Dziękuje już poczytałam, i mniej więcej wiem.

Mam pytanie jeszcze kiedy mogę sporządzić taką umowę ?
    Przed narodzinami dziecka czy po urodzeniu ?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Rozumiem, ze ojciec dziecka nie jest Pani mężem. A czy ojciec uznał już dziecko?

6. CandyC

Nie jest moim mężem, i uznał dziecko.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Może Pani podpisać ugodę przed porodem.

Poleć forum