reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ugoda alimentacyjna.

CandyC

mama Zuzi :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2010
Postów
463
Miasto
Warszawa
Witam

Zostałam poinformowana, że jest możliwość sporządzenia stosownego pisma notarialnego gdzie ojciec dziecka zobowiązuje się do miesięcznego płacenia na dziecko.

Chciałam się dowiedzieć tylko co i jak ?

Chciałabym aby ojciec dziecka pokrył też część kosztów wyprawki ( oczywiście załączam paragony tzn, ich kopie, a oryginał do wglądu )

Co się dzieje w momencie gdy ojciec nie płaci ?

Czy można tak jak w pozwie alimentacyjnym ustalić odsetki za spóźnione wpłaty na dziecko ?

Ogólnie chciałabym się dowiedzieć wszystkiego na temat tego rozwiązania, bo jest ono dla mnie o wiele bardziej korzystniejsze niż zasądzone alimenty, ponieważ ojciec dziecka pracuje na czarno, a zarabia nie mało.
 
reklama
Prosze poszukać info na tym form, bo już kilkukrotnie podawałam szczegóły dot. umowy notarialnej w związku z alimentami. Ważne by była to umowa notarialna a nie umowa z notarialnym poświadczeniem podpisu. Ważne też by umowa zawirała też dobrowolne poddanie sie egzekucji.

Gdy ojciec nie płaci ma Pani prawo wystąpić do sądu o nadanie aktowi klauzuli natychmiastowej wykonalnosci, co umożliwi egzekucję komorniczą.
Odsetki nalezne są z mocy prawa po przekroczeniu terminu w jakim świadczenie powinno być zrealizowane.
 
Dziękuje już poczytałam, i mniej więcej wiem.

Mam pytanie jeszcze kiedy mogę sporządzić taką umowę ?
Przed narodzinami dziecka czy po urodzeniu ?
 
Do góry