reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

UJASTEK Cent. Med - KRAKÓW - WASZE AKTUALNE OPINIE

molla:)

Aktywna w BB
Dołączył(a)
24 Luty 2011
Postów
93
Miasto
małopolska
witam

mam pytanie do kobiet które rodziły pod koniec roku i w tym roku.

1...mam do krakowa 50 km, byc moze bede rodzic SN, prosze powiedziec mi czy jest możliwosc pobytu w klinice na 2-3 dni przed porodem w celu oczekiwania na miejscu na poród ( zeby sie nie stresowac samej w domu ?)

2... czy znieczulenie zzo jest bezpłatne i dostepne dla każdej pacjentki bez wyjatków ?
3...czy o tym ze chce miec znieczulenie nalezy poinformowac personel wcześniej?
4...czy jest możliwosc wyboru dogodnej pozycji do rodzenia - podpowiedziana ze strony położnej ( a nie z góry narzucona)
5... ile wynosi pobyt po porodzie ?
dzieki
 
reklama
Hej ja nie rodzilam, ale z racji, ze chce to od lekarki zakosilam ulotke i w niej jest podane, ze znieczulenie jest bezplatne i ze od Ciebie zalezy pozycja porodu. No chyba, ze cos sie dzieje to decyduje kto inny ale to normalka
 
ja osobiscie podziwiam ze chcecie rodzic tak daleko od domu...Przeciez mozna nie zdazyć - wiem co mówie moj szpital jest 20 min od domu a ledwo dotarłam i wcale nie czekałam w domu na ostania minute(o 4tej spałam bez objawów w a o 6 15 miałam juz dzidziusia) Po drugie w szpitalu w którym nie ma sie swojego lekarza.. traktowanie takich pacjentek wiele pozostawia do życzenia
wstawie Ci adres opisu z pobytu w Ujastku moich znajomych
Podejście do porodów rodzinnych w Polsce - Dla świata kolejne istnienie, a dla nas wyjątkowy dar - dziecko - Onet.pl Blog
 
tez sie nasluchalam przeroznych opinii na temat Ujastka, z jednej strony dobrych z drugiej zlych.... ze super sprzet ale personel niemily itp... do szpitala przyjechalam w sobote wieczorem bo mialam dziwne skurcze a w drodze doszedl do tego bol krzyza i wydawalo mi sie ze moze cos ze mnie wyskoczy.... od razu mnie przyjeli, przebadali (dopochwowo + usg -bardzo mila pani doktor) zaczeli robic ktg (okazalo sie ze to nie porod tylko takie skurcze ) i nagle w zapisie zrobilo sie zalamanie, dziecko spadlo na 60 czy 70 (tetno) i kazali zostac na obserwacje (prawdopodobnie do jutra)....strasznie spanikowalam, poryczałam sie i musze przyznac ze nikt na mnie nie patrzyl sie dziwnie, wrecz przeciwnie, polozne super mile, uspokajaly mnie, opieka naprawde super.... nie wiem jak jest na porodowce bo trafilam na patologie ciazy ale wydaje mi sie ze nie moze byc AZ TAK roznie od tego co jest tu.... jak tylko zaczne rodzic to chce do Ujastka wrocic, mam nadzieje ze zdaze :D
 
Ja tam nie wierze w te opowiastki i nie zdazeniu do porodu... Juz roznych sie ludzi pytalam i z reguly ekspres to tylko w filmach:-D a po co mam rodzic w jakims bajzlu tylko dlatego, ze blizej:szok:
Co do porodow zalezy wiele od kobiet. Jest masa takich co to mysla, ze im sie wszystko nalezy!! Cos nie spasuje to sie krzywia, wybrzydzaja a nie patrza na inne aspekty, nie patrza na swoje wlasne zachowanie i postawe roszczeniowa. Denerwujace to jest strasznie...

Co do Ujastka - ostatnio bardzo sie tam poprawilo. Nie znam nikogo kto nie bylby zadowolony, natomiast wkolo slysze, ze tam wroca:-D Ja sama niedawno lezalam na patologii ciazy na Ujastku i jestem bardzo zadowolona opieka, przyjeciem (mimo, ze przyjechalam w nocy i wszystko co mnie zmusilo do przyjazdu w szpitalu minelo) - takze polecam:-)
 
hej dziewczynki! Pytam te co rodziły na ujastku - macie może jakąś sprawdzoną pielegniarke z Ujastka taką która zajęła się wami i dzidziusiem po porodzie przez te pare dni wam pomagała? Jeśli tak to podzielcie się info i powiedzcie ile bierze?? Bardzo mi zalezy na tej info jak najszybciej bo już 5 lipca mam cc.
 
wojtysiowa

czy na skierowaniu ze wskazaniem do cc MUSIAŁO byc napisane ze jest to skierowanie KONKRETNIE DO szp. gin-poł Ujastek....pytam poniewaz jak dzwoniłam dowiedziec sie o zaswiadcz do cc, pan który sie zajmuje rejestracją poinformował mnie ze na skierowaniu do cc musi byc napisane ze jest ono konkretnie do tej placówki
i jeszcze jedno powiedział ze kwalifikacje do cc robia po 35 tc - to prawda ?


kiedy miałas ustalany termin cc w ktorym tc ?


----------------------------

dziwne to jest wg mnie z tym zeby na zaswiadcz był adres placowki w ktorej chce miec cc.....bo zaswiadczenie do cc mam jedno, a co w przypadku gdy odmowią mi cc bo moje wskazania sie nie kwalifikują ( tak moze byc juz mi to powiedział ordynator na galla MSWiA)....wiec musiałabym miec z 10 zaswiadczen a kazde do innego szpitala :(
 
tak skierowanie musi byc do ich szpitala i z tym skierowaniem rejestrujesz sie do nich kolo 35 tygodnia ciązy. Oni zbieraja twoje dane do komputera i wyznaczają dokładną date cięcia.
Polecam miec skierowanie od doktora Jerzego Skotnickiego przyjmuje Gabinet Ginekologiczny Kraków os.Słoneczne 11. Bierze 100 zł za wizytę ale uwazam ze jest super lekarzem i polecam duzo dla mnie i dzidzi zrobił zresztą na rejestracji panie mowily ze z jego skierowaniami lekarze z ujastka zawsze przyjmują i nie odsylaja wszyscy go tam znaja z dobrej strony:). Jak sie zdecydujesz to pozdrów go od Ani z Połańca:)
 
nie rozumiem za bardzo....
jestem w 34 tc przez całą ciaze chodze do swojego ginek, a teraz jak chce miec cc w ujastku zeby ( byc pewną ze mnie nie odeśla z niczym) moge isc na 1 wizyte do tego lekarza o ktorym pisałas i powiedziec ze chciałabym miec cc ( choc mam wskazania ale niemedyczne od psychiatry) i on jest w stanie mi wystawic zaswiadcz ze wskazaniem do cc,....od strony medycznej jako ginekolog - choc tak naprawde ich nie mam ?
 
reklama
wojtysiowa Cześć Słońce

mam pytanie, jaką masz opinię o szpitalu Ujastek i jak długo się tam przebywa np przy porodzie naturalnym??
 
Do góry