reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ujastek Kraków- opinie

Ja rodziłam na Ujastku w 2017
Z plusów:
* miałam wykupioną prywatnie położną i jej ufałam, dzięki czemu nie wspominam porodu jako traumy ;)
* sala poporodowa była spoko, 2 osobowa z łazienką. Tu trochę zależy jak się trafi, może w covidzie nie ma tego problemu ale słyszałam o przypadkach kiedy do tej drugiej osoby przychodziły tabuny gości, co jest mocno niekomfortowe. Do mojej sąsiadki tak jak do mnie przychodził tylko mąż więc nie było problemu
* opieka przy drugiej fazie porodu była ok, od razu po urodzeniu dostałam noworodka na brzuch

Z minusów:
* tragiczne wsparcie (a dokładnie brak wsparcia!) w karmieniu. Moje dziecko było dość ospałe i od razu mi położne wciskały butelkę żeby 'chociaż trochę zjadła bo pewnie głodna'. No jak się takie coś mówi nowej matce z szalejącymi hormonami i zmęczonej po porodzie to może dobić :/ Nie miałam żadnej pomocy w karmieniu i ciągłe zachęcanie do butelki. Dziecko sąsiadki nie było ospałe i bardzo ładnie jadło z piersi, a i tak ją położne namówiły na butelkę. To powoduje potem naprawdę OGROMNE problemy z karmieniem i pewnością co do karmienia. Generalnie żeby nauczyć się karmić to trzeba więcej czasu a pewnie chcą jak najszybciej dzieci wypisać. Ja byłam tam w sumie dwie noce.
* lekarz który chodził na obchód był dość obcesowy i pamiętam że jak bolało mnie badanie to usłyszałam teksty w stylu 'to ją boli? boleć to dopiero będzie!'. W sumie miał rację, bo jak się akcja rozkręciła to już mi było wszystko jedno, ale niezbyt to było wspierające
 
reklama
Dziewczyny czy orientujecie się z ktorym lekarzem z Ujastka można uzgodnić ccesarka na życzenie? Proszę o odpowiedź na priv
 
Do góry