reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

UKĄSZENIE OSY!

reklama
Lecieć - ja lecialam juz 2 razy i dobrze że był szpital blisko. 2 razy dostała zastrzyk odczulający.

Jestem uczulona i moje dziecko moze tez za ktorymś razem zareagować źle i się udusić.

Alergolog twierdzi że małe dzieci nie mają jeszcze skonności do tego typu reakcji, ale kto to wie - ja w wieku 11 lat omało ni umarłam po leku na przeziębienie, potem po słoneczniku.

Na pewno trzeba iść jak dziecko jest małe ( do 2 lat gdzieś ) i jak użądliło w okolicach oddeechowych - szyii, twarzy!, lub jak ktoś z rodziny ma takie reakcje alergiczne.
 
Mojego 3-tygodniowego szkraba użądliła osa. Bardzo się przestraszyłam, nie wiedziałam co robić. Zadzwoniłam do przychodni, kazali mi przez godzinę obserwować małego, czy nie ma zaburzeń oddechu. Dodatkowo na ukąszone miejsce robić okłady z altacetu.
U nas całe szczęście osa użądliła małego w kolano i jedyna reakcja to było zaczerwienienie. Gdyby u mnie w rodzinie był ktoś uczulony na jad osy i użądlenie miało miejsce gdzieś na buzi to na pewno pojechałabym szybko na pogotowie.
 
W takich przypadkach, natychmiast do lekarza, bo dziecko może mieć alergię na jad os. Ps. dla tych, którzy nie wiedzą, alergia na jad os nie jest dziedziczna :)
 
Do góry