reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ukm u niemowlaka

Kasia0109

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2018
Postów
29
Cześć. Mam córkę 5 miesięcy. Na usg po porodzie wszystko było dobrze. Dziś miałyśmy usg brzuszka i w lewej nerce wyszło ukm. Pani neonatolog niby mówiła, żeby się nie martwić. Ale mimo wszystko to i tak budzi mój niepokój. Nie zdążyłam nawet z lekarką porozmawiać bo się spieszyła bardzo. Kazała tylko przyjść w grudniu/styczniu na powtórzenie badania usg. Czy już tu ktoś kogo dziecko też miało ukm?
 
reklama
Tak o poszerzenie mi chodzi. Nie mam opisu bo opis dopiero będę mieć za 2 tyg bo doktorka jeszcze między czasie idzie na urlop. A najgorsze to, że nie miałam nawet jak z nią pogadać bo usg było na oddziale i szybko bo po badaniu pobiegła bo była wzywana. Powiedziała tylko, że w lewej nerce jest lekko poszerzone ukm, mówiła coś o 5mm potem dodała, że u dziewczynek może tak być lub dla tego, że pęcherz bardzo pełny. Ale żeby się nie martwić i skontrolować w grudniu/styczniu i na czasie zrobić badnie moczu.No jednak w internecie nic nie pisze, że przyczyną może być płeć bądź wypełniony pęcherz moczowy. Więcej przypadków to piszą, że wrodzone u tak małych dzieci. No ale usg po porodzie na 3 dobę było w porządku, w ciąży też ginekolog nic o tym nie mówił. Więc jeśli nie wrodzone to nabyte. Tylko czym u tak małego dziecka? Mialam juz z tym styczność ja też to miałam ale u mnie powodem były kamienie więc wiadomo co powodowało i jak leczyć. Tu nie wiem, powodu nie ma. Szukałam nawet nefrologa dziecięcego ale od mojej miejscowości to 3 godz jazdy. Nie wiem co robić. Brakuje mi tego, że doktorka że mną nie porozmawiała i nie wyjaśniła :(
 
5mm to prawidłowe. Nie panikuj i poczekaj do kontrolnego USG. Możesz poczytać w internecie dużo jest na ten temat materiałów. Trzeba się martwić jak często występuje zum i goraczka. Myślę, że też pediatra może dużo na ten temat powiedzieć i uspokoić.
 
Nigdzie nie znalazłam norm dla 5 miesięcznego dziecka. Wszędzie piszą tylko normy do 6 tygodnia i według tych norm to pisze, że do 10mm to jeszcze nie jest źle. Materiały to już chyba wszystkie jakie tylko są przeczytałam. Do pediatry i tak idziemy za tydzień bo szczepienie mamy także zapytam o to. Mam nadzieję, że coś mi powie pomimo tego, że opisu nie mam.
 
reklama
Nigdzie nie znalazłam norm dla 5 miesięcznego dziecka. Wszędzie piszą tylko normy do 6 tygodnia i według tych norm to pisze, że do 10mm to jeszcze nie jest źle. Materiały to już chyba wszystkie jakie tylko są przeczytałam. Do pediatry i tak idziemy za tydzień bo szczepienie mamy także zapytam o to. Mam nadzieję, że coś mi powie pomimo tego, że opisu nie mam.
Hej . I jak sie dalej sprawa ma bo mam podobny przypadek u 3 miesiecznego syna???
 

Podobne tematy

Do góry