reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ukruszony zabek

reklama
a jak duze jest ukruszenie?
jesli niewielkie to nie ma sensu narazac dziecka na niepotrzebny stres i bol (sama wiem jak to boli bo 4 razy zab mi sie kruszyl).
Niestety jestem z Warszawy i nie potrafie Ci polecic dobrego stomatologa dzieciecego we Wroclawiu.
 
witaj.
a tez jestem z wawy, więc Ci nikogo nie polecę ale powiem na pocieszenie, ze to raczej nic strasznego, chyba ze to duzy ubytek.
mój Oskar stracił prawie pół jedynki jak miał 1,5 roku i oczyiście bylismy u pedodonty ale było tylko lakierowanko. najwazniejsze zeby sprawdzić czy ząb sie rusza czy nie choć u takch maluchów nawet przy wybiciu zabka często się go zostawia zeby sam wrósł.
pozdrawiam
 
U mojego malucha tez niedawno ukruszył się ząbek... dentysta stwierdził, ze niby można byłoby mu to zrobić, (choc dodam że ubytek jest malutki), ale na razie nie warto, prawdopodobnie ząbek się jeszcze zetrze i wyrówna, a z drugiej strony jest to mleczak i jeśli nie jest martwy, np po uderzeniu to nalezy zaczekać, bo jeśli stanie się martwy ząb, to trzeba będzie go usunąć... ja obserwuję małego i wydaje mi się że jest ok.
A wyobrażasz sobie takie maleństwa na fotelu dentystycznym???;-):-)
 
mojej córci też ukruszyła się przednia jedynka, bylismy w Poznaniu w Akademii Medycznej u dentysty i tez nam odradzono piłowanie tego ząbka, bo to za duzy stres dla takiego małego dziecka, kazali tylko flurować tę ostrą krawędź, no i sprawdzili czy się nie obruszył-tzn.wbił do środka.A zeby u takich maluchów najpierw łapią jasne przebarwienia i wtedy trzeba uważać, bo to może oznaczać próchnicę.
 
mialyscie z tym kłopot??

macie moze jakiegos dobrego stomatologa

jas ma 17 mieś i jestesmy z wrocławia

Ja mam taki kłopot, moja niunia ma 21 m-cy i ukruszyła się jej jedynka - zachwiała się na stołku przy umywalce - buuuu . Mam zamiar pójść z tym do stomatologa. Muszę tylko takiego od maluchów znaleźć. Jak już go odwiedze, to zdam relację i prosiłabym Ciebie o to samo:) tzn. co lekarz powie.

Jestem z Krakowa, ale nie zazskodzi porównać diagnoz :)
Pozdrawiam!
 
Moja córka w wieku 19 miesięcy wbiła sobie górną jedynkę.Byliśmy z nią u stomatologa i ten kazał poczekać po 3 miesiącach ząbek wyszedł z powrotem i nic się z nim nie dzieje.
 
reklama
Na razie to zostawiłam, ale dręczy mnie. Pocieszam się, ze to "tylko" mleczne. Jednak na pewno wybiorę się z tym do dentysty i w ogóle na przegląd ząbków - moja niunia ma 22 m-ce.
Pozdrawiam
 
Do góry