reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewania i wymioty.

Dołączył(a)
6 Listopad 2019
Postów
14
Witam, mój maluszek ma ciężko z odbiciem po jedzeniu, więc muszę go długo trzymać prawie że pionowo. Ale ostatnio dość często nawet po odbiciu trochę mu się ulewa a dziś to zwymiotował. Jest na piersi i zastanawiam się czy go nie przekarmiam skoro ciągle mu się ulewa? Maluch ma 10 dni, a z jedzeniem bywa różnie. Je ok 10 min. Czy można coś na to poradzić ?

A jeszcze chciałam zapytać jeśli dziecko ma krostki na pupie i nóżkach? Smaruje linomag i sudocrem. Wieczorami staram się przemywać mu pupę ciepła woda.
Może to być od pampersów uczulenie ?
 
reklama
Hej, mam takie pytanko do Was.
Jeśli mam umowę pracy do końca listopada, to co potem muszę zrobic ze sobą? Chodzi mi czy mam się zarejestrować jako bez robotna (ale nie wiem czy nie stracę macierzyńskiego ). Czy przez rok jak będzie ZUS wyplacsl mi macierzyński to nic już nie muszę składać tylko będę podlegac pod ZUS. I co z dzieckiem? Czy będzie ubezpieczone poddennie czy może iść ubezpieczyć pod męża na KRUS ?
 
reklama
Hej, mam takie pytanko do Was.
Jeśli mam umowę pracy do końca listopada, to co potem muszę zrobic ze sobą? Chodzi mi czy mam się zarejestrować jako bez robotna (ale nie wiem czy nie stracę macierzyńskiego ). Czy przez rok jak będzie ZUS wyplacsl mi macierzyński to nic już nie muszę składać tylko będę podlegac pod ZUS. I co z dzieckiem? Czy będzie ubezpieczone poddennie czy może iść ubezpieczyć pod męża na KRUS ?
W trakcie macierzyńskiego masz prawo do świadczeń. Nie masz ubezpieczenia, ale jeśli masz zaświadczenie, że przebywasz na macierzyńskim to możesz korzystać ze świadczeń. Tak mi to tłumaczyła kobieta w ZUSie, bo mi tez się skończyła umowa w trakcie trwania macierzyńskiego. Po ustaniu umowy pieniądze były wypłacane dalej przez ZUS. Najlepiej jednak żeby mąż dopisał i Ciebie i dziecko do ubezpieczenia. Wtedy nie spotka Cię sytuacja, że będziesz musiała udowadniać, że jesteś na macierzyńskim (czyli mieć przy sobie dokument z zaświadczeniem, bo w systemie będziesz widniała jako nieubezpieczona).
 
Witam, mój maluszek ma ciężko z odbiciem po jedzeniu, więc muszę go długo trzymać prawie że pionowo. Ale ostatnio dość często nawet po odbiciu trochę mu się ulewa a dziś to zwymiotował. Jest na piersi i zastanawiam się czy go nie przekarmiam skoro ciągle mu się ulewa? Maluch ma 10 dni, a z jedzeniem bywa różnie. Je ok 10 min. Czy można coś na to poradzić ?

A jeszcze chciałam zapytać jeśli dziecko ma krostki na pupie i nóżkach? Smaruje linomag i sudocrem. Wieczorami staram się przemywać mu pupę ciepła woda.
Może to być od pampersów uczulenie ?



Moja jak tak ulewala i wymiotowała to stwierdzili u niej refluks żołądka , obecnie jeździmy do pani profesor mała jest na lekach po ulewaniu i wymiotach nie ma śladu
 
Do góry