reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulewanie.. Jakieś rady?

marruk

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2021
Postów
204
Witam, czy ktoś uporał się z ulewaniem u swojego maluszka? Czasem jest to ulewanie nawet chlustajace..
Jakieś rady?
 
reklama
A ile ma maluszek?
Przede wszystkim dopilnować odbicia po jedzeniu i nie odkładać zaraz po nim do łóżeczka.
Można podnieść z jednej strony łóżeczko, tak by głowa była wyżej.

Ulewanie chlustające może świadczyć o alergii na BMK lub refluksie. Najczęściej jest to jednak niedojrzały układ pokarmowy i potrzeba czasu, by minęło. Warto odwiedzić pediatrę i poprosić o skierowanie do alergologa i gastrologa.
 
5 tygodni... Czasem jest mniej tego ulewania, nawet były dni gdzie go nie było wcale.. A czasem fontanna.. Właśnie próbuje wyeliminować z diety białko..
 
Ja niestety z KP nie pomogę, bo moje dzieci były na mm.
Polecam wizytę u pediatry. Są też leki, które podaje się po jedzeniu. Tworzą jakby korek w przełyku, by jedzenie nie wracało. Ja bym porozmawiała z pediatrą, bo niestety u nas ulewania z czasem kończyły się zapaleniem płuc.
 
Witam, czy ktoś uporał się z ulewaniem u swojego maluszka? Czasem jest to ulewanie nawet chlustajace..
Jakieś rady?
Jak przy kp to zarówno u córki jak i syna- niestety dopóki nie usiadła córka go ulewala, syn dopiero 3m skończył ale też ulewa. U mnie to związane jest zazwyczaj z szybkim wypływem pokarmu z piersi, dlatego nie za każdym razem oboje ulewali. Delikatnie bierz do odbicia (niby przy kp nie trzeba, ja nie zawsze odbijam, w nocy jak karmie na leżąco to w ogóle, w ciągu dnia już tak, chyba że mały zaśnie to go nie ruszam). Oczywiście jak chcesz być bardziej spokojna to skonsultuj to z pediatrą 🙂
 
Synek ulewał do około 6 miesiąca. Córka ma prawie 3 i też ulewa. Czekam aż samo przejdzie, bo poza ulewaniem nie ma żadnych probemów.
Ogólnie to normalne, że dzieci ulewają. Ale jak np zacznie płakać przy tym albo będą inne objawy (jakąś wysypka, problemy z wypróżnianiem etc) to trzeba skonsultować z pediatrą.
 
Biorę go zawsze do odbicia. Pediatra zalecił syrop gastrotus po nim zaczęły się problemy brzuszkowe.. Mamy też nutricon ale jeszcze nie podawaliśmy bo się troszkę uspokoiło. Już czasem nawet ściągam pokarm i daje z butelki.. Dokładnie każdy mówi że przejdzie itd ale dla rodzica jest to troszkę przerażające..
 
Moj syn ulal raz moze dwa jak byl malutki za to corka nadrabiala za trzech, ulewala od poczatku, nie mielismy przy tym innych problemow typu placz, problemy brzuszkowe, wysypka itd, taki jej urok byl, tak tez stwierdzil lekarz. Non stop musialam ja przebierac lącznie ze sobą :p jest to uciazliwe ale da sie przeczekac. Nieraz siedziala i zanim zdarzylam zauwazyc juz wszystko rozciapala, jak raczkowala to tak samo, wiecznie slady na podlodze za soba zostawiala:p minelo kolo roku jak juz mleka bylo mniej a wiekszosc to byly stale pokarmy.
 
Mojej corci sie zdarzało chlustac wręcz, ale z reguły wtedy jak po godzinie od karmienia dostawała druga piers i zas dopelniala sie po sam korek... Połączyłam sobie fakty bo innym jest tez właśnie niedojrzały układ pokarmowy, zwieracze. Jak pilnowałam by byla to ta sama pierś do uspokojenia po 1h od karmienia to już było o niebo Lepiej. Brak chlustania. Waga Szla w Górę jak szalona:)
Przy 3cim bobo zastosowałam sie do Takiej samej taktyki. I ok. Moje dzieci bezsmoczkowe więc piers szla czesto w ruch😆
 
reklama
Witam, czy ktoś uporał się z ulewaniem u swojego maluszka? Czasem jest to ulewanie nawet chlustajace..
Jakieś rady?

Nie ma na to rady, trzeba przetrwać [emoji2368] Wiem co mówię bo moje obie córki bardzo długo ulewały, starsza do 7-8 msca, młodsza jeszcze dłużej [emoji24] U tej młodszej już byłam naprawdę zdesperowana i próbowałam wszystkiego, łącznie z Gastrotussem który nic nie pomagał, dopiero Bebilon Nutriton zrobił roznice - tak naprawdę tylko znacznie mniej ulewała, ale jednak ciagle… Była też na Nutramigenie a to dość rzadkie mm.
Także dużo cierpliwości, przejdzie samo…
 
Do góry