reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Uwaga! Zaczynamy odliczanie! Tego nie przegap i przygotuj się z nami do Świąt. mam nadzieję, że ten link zadziała ;) KALENDARZ ADWENTOWY - kliknij

reklama

Ulga na dzieci należy się wyższa?

Justys9031

Aktywna w BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2018
Postów
78
Rozwiązania
0
Jestem od ponad roku po ślubie. Z poprzedniego związku mam dwoje dzieci, na które zawsze odliczałam ulgę sama. Mąż również ma dziecko z poprzedniego związku i teraz ustalił z była, że ponieważ ona nie pracuje i nie może z ulgi w ogóle skorzystać to on odliczy ulgę u siebie i się podzielą. Pytanie czy gdybyśmy rozliczyli się wspólnie jako małżeństwo i wpisali do ulgi całą trójkę to na trzecie dziecko dostaniemy ulgę w zwiększonej wartości? To jest chyba około 166 zł miesięcznie a nie około 90 jak przy pierwszej dwójce. Wydaje nam się, że nie kłóci się to z przepisami bo ostatecznie zarabiamy oboje i to nie będzie tak, że ja odliczam jego dziecko albo on moje tylko każdy swoje ze swojego podatku.
 
reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry