reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ULGA NA DZIECI - wszystko na temat...

Atruviell

Wrześniowe mamy'07
Dołączył(a)
2 Marzec 2005
Postów
1 944
Miasto
Dolny Śląsk
Kochane mamuśki, żyjemy w takim kraju, gdzie każdy grosz się liczy, więc pewnie wiele z nas skorzysta z odliczenia od podatku z tytułu posiadania dzieci.

Wiem już, że ulga przysługuje na każde dziecko będące "na stanie" rodziny w roku 2007 bez względu na to czy urodziło się w lutym, czy też w grudniu tego roku. Że kwota odliczenia wynosi bodajże 1145 zł na każde dziecko. Ale w zasadzie nie wiem nic więcej. Co w sytuacji, kiedy podatek za rok 2007 będzie niższy niż kwota ulgi? Czy rodzic, któremu pobrano np. 950 zł zaliczki na podatek dochodowy za rok 2007 będzie mógł sobie odliczyć tę kwotę w ramach ulgi na dziecko?

Dziewczyny, piszcie co wiecie.
 
reklama
o super, dzieki Atru.
A mam tez takie pytanko - ja bylam na zasilku macierzynskim, dostawalam kase od ZUSu, zastanawiam sie - ZUS mi pita wystawi czy co?
 
Pita wystawi ci twój pracodawca, bo to z jego kasy dostawałaś pieniądze, a potem firma rozliczała się z ZUS-em. Ja już dostałam mojego PITa 11.
 
Do góry