reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ułożenie dziecka, zmieni się?

Dołączył(a)
6 Czerwiec 2018
Postów
1
Witam, jestem w 23 tc, miałam Dziś USG i okazało się, że dzidzia jest w ułożeniu pośladkowym. Lekarz mówi, że grozi mi cesarka. Jest szansa, że dziecko jeszcze samo się obróci do normalnej pozycji? To moja pierwsza ciąża, tak jest wszystko w normie, tylko to ułożenie. A ruchy odczuwam normalnie od kilku dni.
 
reklama
Nic sie nie martw. Moja córka obruciła sie 2 tygodnie przed porodem. Czułam nawet kiedy dokładnie bo takiego fikołka zrobiła w nocy że aż mnie obudziła. 3 dni wcześniej byłam u mojej ginekolog i sama kazała mi sie nie martwić bo dziecko ma jeszcze czas na obrucenie się główką.
 
Witam, jestem w 23 tc, miałam Dziś USG i okazało się, że dzidzia jest w ułożeniu pośladkowym. Lekarz mówi, że grozi mi cesarka. Jest szansa, że dziecko jeszcze samo się obróci do normalnej pozycji? To moja pierwsza ciąża, tak jest wszystko w normie, tylko to ułożenie. A ruchy odczuwam normalnie od kilku dni.
Co za lekarz... rozumiem że na USG w 36 przy tym ułożeniu tak piwiedział ale w 23 tc...
 
Tak jak dziewczyny piszą, Twój maluch ma jeszcze bardzo dużo czasu żeby się obrócić. U mnie też w 23 tyg na prenatalnych była córcia ulozona posladkowo a tydzień później na wizycie u gina już główką w dół i tak została do końca ciąży. Nie masz co się jeszcze martwić cc ;)
 
Jest jeszcze czasu a czasu, minimum 10 tygodni :) Moja córka odwracała się co kilka dni aż do 33 tygodnia, w każdym badaniu było inne położenie ;) Syn do 36-37 tygodnia był z kolei cały czas w miednicowym i wtedy zrobił fikołka do położenia główkowego - summa sumarum syna urodziłam sn, a córkę przez cc (bo tak jak wcześniej się kręciła to jak zasiadła w położeniu miednicowym to już się nie ruszyła ;)) - ale najważniejszy wniosek z tego: w 23 tygodniu NIC nie da się przewidzieć co do ułożenia dziecka do porodu :)
 
Witam, jestem w 23 tc, miałam Dziś USG i okazało się, że dzidzia jest w ułożeniu pośladkowym. Lekarz mówi, że grozi mi cesarka. Jest szansa, że dziecko jeszcze samo się obróci do normalnej pozycji? To moja pierwsza ciąża, tak jest wszystko w normie, tylko to ułożenie. A ruchy odczuwam normalnie od kilku dni.

Przepraszam, ale lekarz chyba nie wie co mówi. Mnie w 27 powiedziała ,że jest już ułożona glowkowo , ale ze jeszcze 200 razy może się przekręcić.
Nie martw się , to kupa czasu. U mojej przyjaciółki dziecko przekręciło się ok 36 tygodnia.
 
reklama
reklama
Do góry