reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ułożenie poprzeczne - dyskomfort mamy

claire1983

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2010
Postów
112
Hej mamusie, jestem w 34 tygodniu i wczoraj miałam USG i podobnie jak w 28 tygodniu dziecko nadal leży poprzecznie. Podobno zdarza się to tylko w 1 procentach ciąż.
Czułam od jakiegoś czasu dyskomfort i uczucie jakby rozpychania na boki. Wyraźnie tez wyczuwam główkę z prawej strony. Nie jest to miłe uczucie i z każdym dniem dziecko rozpycha się coraz bardziej. Jest duży, ma 2600 i boję się, że jest mu bardzo niewygodnie i boję się, że z upływem czasu sytuacja się pogorszy. Lekarz mówi, że raczej się już nie odwróci. Miała któraś z Was tak samo ?
 
reklama
Mi się wydaje, że ten dyskomfort jest niezależny od ułożenia dziecka. U mnie było główkowe i też w okolicach tego tygodnia nie było mi już zbyt wygodnie, a najgorzej chyba ok. 36tc, ciągły ból w okolicach żeber... Dziecko raczej tego nie odczuwa tak jak my, wiadomo że jest coraz większe więc siłą rzeczy ma już mało miejsca.
Co do obrotu to ja słyszałam, że może nawet do 36tc jeszcze się odwrócić, ale nie wiem jak jest w praktyce. Są podobno jakieś ćwiczenia żeby zachęcić do obrotu, na styczniówkach dziewczyny próbują, ale nie wiem na razie jakie efekty.
 
Ja mam uczucie jakby miało rozerwać mi boki brzucha. Najbardziej jednak boję się o główkę bo wyraźnie ją czuć i jest narażona na urazy.
 
Również miałam ułożenie poprzeczne, było mi bardzo niewygodnie, okropny ból żeber.Ale maleństwo się odwróciło nie pamiętam ktoru to byl TC, ale jakoś po 30stym.W teorii ma chyba czas do 36tc.
Podobno można mu pomóc się przekręcić od zewnątrz, ale nie wiem jak to się robi.
 
reklama
Ja miałam ułożenie pośladkowe i niestety też skierowanie na cc... w tak zaawansowanej ciąży dyskomfort jest normalny. Wszystko w środku jest bardzo ściśnięte. Dziecko chronią i twoje mięśnie i sam mięsień macicy. Nie obawiaj się więc o swoją dzidzię :)
 
reklama
Do góry