reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ułożenie pośladkowe

Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
11
Miasto
Poznań
Cześć dziewczyny,

Jestem w 30 tygodniu ciąży a mój synek tkwi w pozycji lotosu ;( Lekarz zapowiedział cesarkę na 38. tydzień, jeżeli dziecko się nie obróci. Kiedy najpóźniej powinno się obrócić ????(slyszałam o saltach na tydzień przed porodem ale mój syn jest duuuży i chyba ciężko byłoby takowe wykonać!)

A propos - dlaczego cc wykonuje się zazwyczaj w 38. tygodniu, nie czekając na skurcze?

Pozdrawiam wszystkie Mamuśki,
Lamiaaa
 
reklama
Cześć dziewczyny,

Jestem w 30 tygodniu ciąży a mój synek tkwi w pozycji lotosu ;( Lekarz zapowiedział cesarkę na 38. tydzień, jeżeli dziecko się nie obróci. Kiedy najpóźniej powinno się obrócić ????(slyszałam o saltach na tydzień przed porodem ale mój syn jest duuuży i chyba ciężko byłoby takowe wykonać!)

A propos - dlaczego cc wykonuje się zazwyczaj w 38. tygodniu, nie czekając na skurcze?

Pozdrawiam wszystkie Mamuśki,
Lamiaaa

obrocic sie moze faktycznie jeszcze w 9 miesiacu ...

a czemu sie robi w 38 ?? moze sa jakies medyczne wskazania ale wg mnie to po prostu dziecko jest juz na tyle dojrzale zeby sie rodzic a po co tobie deptac jeszcze i potem w skurczach szorowac do szpitala jak wiadomo ze bedzie cesarka ... a tak jedziesz na spokojnie ciach i po sprawie :)
 
dokladnie ! cesarke zawsze planuja mniej wiecej 2 tygodnie przed terminem...dziecko jest juz gotowe do przyjscia na swiat, wiec nie ma co czekac ...:tak:
 
Ostatnia edycja:
Hmm, koleżanka miała zaplanowaną cesarkę 2 tyg przed terminem i co się okazało dziecko wielkościowo było ok, ale płuca nie były gotowe na przyjście na nasz świat. W efekcie dziecko leżało kilka tygodni w inkubatorze pod różnymi rurkami, respiratorem, a teraz ma ciągłe problemy oddechowe, astmę itp.
Wniosek: gdyby to natura decydowała o rozwiązaniu ciąży zapewne odbyłoby się to kilka tygodni później.
 
Naturze czasem niestety trzeba pomóc , bo zle sie moze cos skonczyc...a kolezance to źle termin pewno wyliczyli, bo wierzyc mi sie nie chce ,ze dziecko urodzone 38tc było niedojzale...błąd lekarzy lub błąd natury...w końcu dzieci urodzone w terminie siłami natury tez nie zawszą są zdrowe ...niestety ..
Zreszta mamy przykład naszej kolezanki Jutki, która gdyby do konca zaufala naturze to by urodzila jeszcze wczesniej...dzieki lekarza i medycynie przetrzymali jeszcze dzieciaczki tyle czasu w brzuszku.... w takim przypadku tez nie trzeba bylo mieszac sie w nature ?
Jak są wskazania to są i nie trzeba upierać się przy tej naturze na siłe !
 
Ostatnia edycja:
A propos - dlaczego cc wykonuje się zazwyczaj w 38. tygodniu, nie czekając na skurcze?

Bardzo prsta odpowiedź- do wykonania cc potrzebny jest cały sztab ludzi- ginekolog, chirurg, anastozjolog, pediatra, do tego pielegniarki. To bezpieczniej dla rodzącej, ze termin takiej operacji jest umówiony wcześniej a nie robione jest cięcie w ostatnim momencie:tak:
A 38 tydz to już termin porodu:tak: Poza tym gin wie najlepej kiedy cc zrobić i w którym momencie.
 
dokładnie ! komuś trzeba zaufać ! Ja ufam swojemu lekarzowi, bo gdybym zaufala do konca naturze to na wstepie bym starcila ciąże ! Wierze,że lekarz wie co robi i zrobi wszytsko co będzie najlepsze...a wiadomo,że tak czy siak nie zawsze wszystko jest tak jak byśmy tego chcieli...
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny,

Jestem w 30 tygodniu ciąży a mój synek tkwi w pozycji lotosu ;( Lekarz zapowiedział cesarkę na 38. tydzień, jeżeli dziecko się nie obróci. Kiedy najpóźniej powinno się obrócić ????(slyszałam o saltach na tydzień przed porodem ale mój syn jest duuuży i chyba ciężko byłoby takowe wykonać!)

A propos - dlaczego cc wykonuje się zazwyczaj w 38. tygodniu, nie czekając na skurcze?

Pozdrawiam wszystkie Mamuśki,
Lamiaaa


Po 38 tyg - książkowo (choć zdarzają się odstępstwa jak pisały dziewczyny wcześniej)- ciąże uważa się za donoszoną i poród po tym terminie uważa się za poród o czasie- a w przypadku ułożenia pośladkowego lekarze starają się nie dopuścić do rozpoczęcia skurczów i rozpoczęcia porodu- ot cała prawda
To jest klasyczne rozwiązanie w takich przypadkach- w lipcu z tego powodu cesarkę miała moja koleżanka przy 3 dziecku- choć dwoje poprzednich urodziła naturalnie- dobrze byli ułożeni
 
Dziewczyny, myśląc o naturze nie myślę ani o Jutce, ani o podtrzymywaniu ciąży w pierwszych tygodniach, myślę o tym, że jeśli ciąża przebiega bez zakłóceń to i poród nie powinien być wywoływany, bo lekarze jak widać potrafią mylić się dosyć często, choć są i wspaniali ludzie, jak lekarz Jutki.
 
reklama
Dziewczyny, myśląc o naturze nie myślę ani o Jutce, ani o podtrzymywaniu ciąży w pierwszych tygodniach, myślę o tym, że jeśli ciąża przebiega bez zakłóceń to i poród nie powinien być wywoływany, bo lekarze jak widać potrafią mylić się dosyć często, choć są i wspaniali ludzie, jak lekarz Jutki.

a ja uwazam ze jak lekarz zdecyduje ze nalezy juz rodzic to pojde rodzic ... a jak kaze czekac to tez nie bede protestowac ... ostatnio widzialam jak laska sie meczyla bo urodzila blisko 3 tyg po terminie !! a w koncu i tak musieli porod wywolac ... z natura tez trzeba ostroznie !!
 
Do góry