reklama

Ulubiona książka?

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez Liriel, 6 Wrzesień 2005.

1. Liriel

Liriel Fanka BB :)

Fakt, ostatnio rzadko mam okazję poczytać, ale za starych, dobrych (hehe ;)) czasów, książki pochłaniałam na kilogramy. Jakie są wasze ulubione gatunki literackie i książki, które możecie czytać po raz setny bez znudzenia?

Od siebie powiem, że bardzo lubię gatunki: Fantasy, S-F, Horror, Kryminał, Political Fiction. A ulubiona książka...trylogia Władcy Pierścieni mistrza Tolkiena. Czytać mogę i czytać...i się nie nudzi...i za każdym razem wciąga tak samo. Z innych autorów lubię: Agathę Christie, Stiphena Kinga, Cliva Cusslera, Andree Norton, Piersa Anthonego, Paula Andersona i Terrego Pratcheta. Co do Terrego, jego książki też mnie nigdy nie nudzą, a cenię go przede wszystkim za specyficzny humor...jego książki to jedne z nielicznych, przy których zdarza mi się "rżeć" na głos ;D

2. Agnexx

Agnexx Gość

Ja kiedyś też lubiłam czytać książki... ale to było dawno, kiedy nie byłam mamą... ::)
    Teraz najczęściej czytam bajki i poradniki na temat wychowywania dzieci... ;D

3. reklama
  4. Liriel

Agnexx a ulubiony autor tych książek z młodości?

5. Agnexx

Agnexx Gość

Nigdy nie miałam ulubionego autora. Zawsze interesowała mnie tematyka społeczna, problemy, konflikty, trochę erotyki... ::)

6. Pycha

Pycha mama Mai i Marty

Ja kiedys uwielbiałam "Przygody Pana Samochodziika"
    Teraz niestety mało czytam, ale lubie romanse i kryminały.

7. idzia

idzia mama: X 2000; IV 2006

ja czytam prawie wszystko co wpadnie mi w rece; ale nie tak calkiem bezkrytycznie;
    lubie thrillery, kryminaly, sensacje, sf, czasmi dobre romansidlo; ostatnia ksiazka jaka utkwila mi w glowie to "Cien wiatru" :)
    a jako mlodziez bardzo lubilam Pana Kleksa :)

8. Liriel

Z książek z lat młodości: "Mały książę" i "Tajemniczy ogród"...książki, które pamiętam do dzisiaj, mimo, że od ich przeczytania minęło już sporo lat. Była jeszcze jedna książka "Dzikuska", nie zapamiętałam autora, a szkoda, bo z chęcią przeczytałabym ją jeszcze raz.

9. Magdabial

Magdabial Fanka BB :)

ja ostatnio zaczytuję się w Grocholi i Brown'ie

10. reklama
  11. monika25

monika25 Fanka BB :)

A ja książkami z serii literatura na obcasach :laugh: Po 5 latach czytania tylko ksiązek prawniczych chyba mi się należy ;D

12. Esia

Esia Fanka BB :)

Ja zaczytuję się na potęgę fantasy i sf - oczywiście Władca Pierścieni króluje :). Nadwornym błaznem jest Terry Pratchett :) Poważniejsze wzruszenia zapewnia O.S.Card, zwłaszczai seria o Enderze. A ostatnie odkrycie - polecam baaardzo gorąco - to trylogia Piekary o alternatywnym biegu historii i Maja Lidia Kossakowska o aniołach. Z mniej niszowych - uwielbiam Terakowską - właściwie wszystkie jej książki, ale szczególnie te o aniołach. I mogłabym tak jeszcze dłuuugo... Bez czytania nie mogłabym żyć ;D

Poleć forum