reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulubione Bajki Naszych Dzieci

reklama
z czytanych bajek to u nas ostatnio hitem są książeczki o Franklinie. Choć jeszcze niedawno to były książeczki o Bobie i z serii o ulicy sezamkowej. Z Bobem mieliśmy problem, bo długo mięliśmy tylko książeczki angielskojęzyczne, a w polskiej wersji postacie inaczej się nazywają. No i Przemek długo nie mógł zrozumieć, dlaczego Wendy to teraz jest Marta. W końcu mu wytłumaczyliśmy, że Bob ma dwie koleżanki ;-)
A z oglądanych to krecik, sąsiedzi i olinek okrąglinek i jeszcze świnka peppa. I bardzo chętnie ogląda wieczorynki na jedynce, poza sobotnią. Boi się tych szybko biegających stworków.
 
w ramach aukcji charytatywnych kupiłam Przemkowi bajki Tuwima z płytą. Czytają na niej różni aktorzy. Przemko bardzo lubi słuchać, a że większość z nich zna już na pamięć, to recytuje razem z płytą. Teraz na zmianę albo ja czytam, albo każe sobie włączyć płytę.
 
Krystian słuchać lubi tylko i wyłącznie piosenek, jak zaczynają mówić to on się irytuje, ale jak mu czytamy to on uwielbia słuchać wszystkiego
dosłownie
bo dziś m. mu czytał instrukcję obsługi jakiegoś urządzenia :baffled:

a z oglądanych bajek ostatnio do łask powrócił bob
co mnie rozwala, bo mamy jedną płytę dvd i Krystian
najchętniej oglądałby ją na okrągło
i śpiewa z bobem
co ciężko znoszą moje uszy :sorry2:
 
A jak jest u Was z kanałem Mini Mini (teraz już Plus)? czy wasze dzieci chętnie jeszcze oglądają? bo mój owszem ale najbardziej to chciałby mieć non stop wirtualną rybkę w postaci gier na ich stronie.. rewelacyjne są.
 
A jak jest u Was z kanałem Mini Mini (teraz już Plus)? czy wasze dzieci chętnie jeszcze oglądają? bo mój owszem ale najbardziej to chciałby mieć non stop wirtualną rybkę w postaci gier na ich stronie.. rewelacyjne są.

U nas w sumie ogląda się tylko bajki z tego kanału. Jedynie w sobotę oglądają scooby doo na polsacie, ale to wyjątek. Bajki z rybką mają na celu edukację i pokazują odpowiednie zachowanie. Ich ulubioną bajką są kucyki pony i stacyjkowo.
 
Moje starsze dziecko jak się dowie, że niebawem nowa seria kucyków My Little Pony to oszaleje z radości :) dziś na fb mini mini widziałam taką informację. od 1 czerwca bajka ma być w stałej emisji o godzinie 12. ciekawe tylko czy będa powtórki popołudniu.
 
Nie znam tego. U nas króluje Da Vinci Learning. Na tym kanale jest dużo genialnych bajek, do których często siadam razem z córkami, bo i mnie potrafią zainteresować. Potem wytłumaczę niejasności jak o coś pytają i wszystkie jesteśmy zadowolone :)
 
reklama
Dokładnie. Ja już nawet nie włączam dzieciom innych programów bo wiem, że tam bajki są bezpieczne dla dziecka, bez agresji i brzydkich tekstów a to jest dla mnie niezmiernie ważne. Bajka ma zaciekawić dziecko, rozwijać wyobraźnie, pobudzać ciekawość i takich można się spodziewać. A tę chwilę, którą pozwalam dzieciom oglądać mogę wykorzystać dla siebie a nie kontrolując co jest w bajce.
 
Do góry