reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ulubione Bajki Naszych Dzieci

No i ja Przemkowi tez kupuję książeczki bez okazji. Ostatnio kupiłam o wróbelku Elemelku, ale tylko obrazki ogląda, i o pchle szachrajce - na początku często chciał, żeby mu czytać, ale szybko mu przeszło. I jakieś małe książeczki.
 
reklama
Krystian kiedyś ładnie wyciągał jedną książeczkę i cześć
a ostatnio jak się usadowimy do czytania to on na raz wszystkie przynosi
i nie daje sie przerwać jego biegania aż ostatnia książeczka nie zmieni adresu :baffled:
 
ja głownie wiersze kupuję dla dzieci bo Krystian nadal niechętnie prozy słucha choć ostatnio sie to zmienia
i muszę mu jakieś bajki kupić
 
bajek grajek mamy z 10 ale on tylko tadka niejadka słucha
innych nie chce
nawet tymoteusz rymci cimci mu nie przypadł do gustu
 
u nas z bajkami sprawy mają się tak:-)
czytamy bez przerwy jedną książke o kubusiu puchatku"puchatkowe opowieści w 5 minut" Bartek uwielbia jak mama czyta a on pokazuje kto do kogo mówi.
na drugim miejscu sa bajki z ramą zebraliśmy j całą kolekcje przypadkiem i przed snaem zawsze mu włączam a on troche słucha troche rozrabia ale widać że przypadły mu do gustu!
na dalszym planie sa sterty książeczek które dzielnie mu kupuje a one i tak idąw kąt...ale widać ze maluch do niektórych doasta bo sam sobie bierze i przegląda , niestety nie chce żeby mu czytać!!:-) :-) :-)
 
agula Krystian też kiedys nie chciał żeby mu czytać a teraz jak rzucę hasło czytanie to w ciągu 15 sekund jestem zawalona książeczkami :baffled:
i wszystkie po kolei trzeba czytać :cool2:
 
U nas sa książeczki, które tylko opowiadamy i nie mam mowy o czytaniu. A są i takie, które od początku były czytane.
 
Jeśli chodzi o bajki w TV to ostatnio absolutnym hitem jest pipi, Krystian domaga się pipi na okrągło i ciągle musimy tłumaczyć że teraz nie ma, a nie mamy ani wersji papierowej ani żadnego dvd-vcd-vhs z tą bajką (może to i lepiej ;-))

a jeśli chodzi o czytanie to K. ostatnio byle dużo było, ale długich bajek nadal nie lubi, woli takie streszczone bajki w tych mini książeczkach niż pełną wersję wysłuchać, ale samo przejście od poezji do prozy to juz jest postęp :-)
i tak w ciągu niecałych 2 lat przeszliśmy od oglądania i opowiadania obrazków (bo jak zaczynaliśmy czytać to był wrzask) do czytania krótkich opowiadań :cool2:

a Krystian nie lubi jak mu się po kolei 2 razy to samo czyta, czasami jak mu czytam na dobranoc i słyszę sesce, to mi się nie chce po nową książeczkę siegać a wtedy jest awantura nie nie, i muszę coś innego przeczytać,
generalnie to od jakiegoś miesiąca czy dwóch wyrabiamy spokojnie za kilka rodzin akcję cała polska czyta dzieciom :-p, czasami to już ledwo żyję a ten sesce, sesce chce :shocked2:
 
reklama
Do góry