reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

umiejętności naszych maluchów

reklama
u nas ostatnio radocha jest liczenie.

odkad bawie sie z kuba ze pisze mu na znikopisie cyfry po kolei i mowie jeden dwa.... to on sie nauczyl liczyc do szesciu. Teraz sie bawimy w liczenie, np liczymy samochody i kuba sam licze jeden, wa, tszi, tery, piec, szesc, osiem :-D:-D.
i tak liczy palce, klocki i co mu powiem. Do czterech to szybko mowi a potem czasem mu sie uda do 6 a czasem od razy jest osiem :-D

i gadanie na calego. Tzn jeszcze po swojemu ale powtarza, pokazuje na cos i mowi, ale slodko. Najgorzej ze cos mowi a ja nie wiem co, i on mowi znowu a ja zgaduje i jak zgadne to ubaw ma
 
Ostatnia edycja:
A u nas zero zmian...:crazy: Daria gada tylko po swojemu a powtarznie wygląda tak: Kółko kuko, dom dooo, halo alo, nos ko, oko ko, buty ko, piciu ko i kurna kokoko wszystko jest tylko ko!!!
Zato pieron jeden, jak krzycze na nią to staje na kanapie grozi mi palcem, patrzy mi w oczy, marszczy brwi i 5 minut nawija do mnie po swojemu, cały czas grożąc mi palcem!! Normalnie dramat:-D
 
a G mowila do tej pory wszystko ze ma 3. a ostatnio tez 4 ale robi identycznie jak Daria czyli wpada do pokoju gestykuluje zywo i robi wymowki w sobie tylko znanym jezyku :))
spiewa la lallala i ostatnio mowila szynka czyli ''szzzyka'' najszybciej to lapie to czego nie powinna ale to juz nie bede cytowala :))
 
a G mowila do tej pory wszystko ze ma 3. a ostatnio tez 4 ale robi identycznie jak Daria czyli wpada do pokoju gestykuluje zywo i robi wymowki w sobie tylko znanym jezyku :))
spiewa la lallala i ostatnio mowila szynka czyli ''szzzyka'' najszybciej to lapie to czego nie powinna ale to juz nie bede cytowala :))

A to z tym 3 to pamietam....:tak::-D Pytam sie Gajutka, ile masz latek? A Gaja taka pewna siebie na to: tsy :-D:-D:-D

U nas liczenie jeszcze w sferze marzen....I w ogole malo Olivier mowi....ale ja tam nie panikuje jezscze....:rofl2:
 
reklama
U nas też średnio z mówieniem. Ostatnio to tylko "daj, daj, daj". Non stop tylko "daj" i "am". Normalnie ciągle coś chce. Upatrzył sobie szafkę w kuchni i ciągle tam biega i daj, daj, daj. A później wcale tego nie je.

Z liczeniem jest podobie jak u was. Dwa to tsy. No ale słowa "dwa" jest trudne dla dziecka do wymówienia. Wskoczy później.
A najlepiej z mówienia to wychodzi Filipowi jęczenie. Jest w tym nie do pobicia.
 
Do góry