reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umiejętności naszych pociech :)

Gosia_k23

luty'07 i styczeń'10
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2007
Postów
13 267
Zakładam nowy wątek o tym jakie nowe umiejętności zdobywają nasze dzieciaczki :-)

Kalendarz rozwoju dziecka


p.s. pytałam kilka razy i nikt nie odpisał wiec postanowiłam założyć taki wątek, jakby co usuńcie ;-)ale jakoś pisanie o tym w zdrowiu i pielęgnacji mi nie pasuje :sorry2:



*****************************************
A więc my się chwalimy Dominik dziś postanowił obrócić się z plecków na brzuszek ( potem sobie beknął i ulał ale to szczegół :eek::-D)
 
reklama
Gratuluję sukcesu !!!:tak:
Filip zbyt leniwy- za to uwielbia oglądać swoje łapki i prowadzić z nimi długie dyskusje. Efekt- dochodzi do autohipnozy i mały zasypia:-D
 
Jako, że moja przechodziła przedwczoraj skok to ci zauważyłam wczoraj:
jak jest zmęczona trze piąstkami oczka, a jak chce sie przesunąć i leży na plecach to opiera sie na stópkach i dupke podnosi do góry i przesuwa w bok i tak do skutku az się przesunie gdzies bliżej zabawek - śmiesznie to wygląda:-D cwaniara mała

reszte to standardowo już od jakiegoś czasu - ogląda łapki i "liczy" paluszki, chwyta zabawki i wkłada je do buzi, gada jak najęta - coraz to nowe sylaby tworzy, jak jej śpiewam to próbuje ze mną coś tam miauczeć;-)uparcie dąży do wciśnięcia przycisku na karuzelce co by sie muzyczka zmieniła, ale nie wie jak się wciska, więc tylko maca te przyciski:tak:

Gośka to super twój synuś, bo moja z brzuszka na plecki sie nie przewraca, choć brakuje jej do tego ledwo ciuteczkę - w odwrotną strone umie - tzn. jak tylko lekko na boku lezy, to od razu sie kładzie sama na brzuszek, ale leniwiec jest i na tym koniec:)
yola: z ta autohipnoza też niezłe - żeby moja tak chciała hehe


reszta umiejętności mi się przypomni jak popiszecie swoje:-p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
kurde ale fajnie u nas na razie kiepściutko tylko gada jak najęta, banieczki to już dawno umie robić ale o fikaniu na plecki i odwrotnie to nie ma szans jakoś ćwiczyłyście z nimi:confused:
niby jej pokazywałam jak to się robi, ale chyba kiepski uczeń z niej:baffled:

gratulacje dla Waszych cwaniaczków:-)
 
oo bardzo fajny wątek!!!

no to i my opiszemy swoje umiejętnosci;-)
- jestem spiąca-trę piąstkami oczka
- jak usypiam to wyciągam pieluszkę spod głowy i sie w nią wtulam
- bawię się kocem: nakrywam się i odkrywam a potem się śmieje (narazie bezgłośnie)
- leżę już ok 10 min na brzuszku i główka mi nie opada, podpieram się na rączkach i oglądam wszystko dookoła, czasem wiosłuję przy tym rączkami nózkami
- sztywno trzymam główkę jak jestem na rączkach
- gadam do zabawek ale jeszcze ich nie chwytam
- oglądam rączki raz z bliska a raz z daleka;-)
- próbuję przewrócic się z brzuszka na plecy, odpycham się przy tym jedną nogą (ale jeszcze mi się nie udało)

to narazie tyle-jak mi sie coś przypomni to dopiszę;-)
 
to my tez opiszemy Amelkowe zdolności

- oczywiście bablasy ze śliny
- piatki ladują calusieńkie w buźce
- gada dozabawek al etez jeszcze ich nie chwyta
- trze oczka piastkami
- trzyma gowke sztywno jak już sie nosi
- ma parcie na siedzenie - sadzam ja umniena kolanach oparta o cycusie i ta sobie np czytamy forum :-)
- czasami przewraca się z brzuszka na plecki
- kręci sie po łożeczku - odpycha się nogami o szczebelki i okręca do góry nogami :-D
- aaaaaaaaaa i co najwazniejsze - nauczyła sie wymuszac wiele rzeczy krzykiem hihiihh ;-)
 
No to i ja sie pochwale chociaz ja tu najmlodrza i jeszcze tak duzo nie umiem.
-bablasy ze sliny robie juz
-piatki cale do buzi to lubie
-leze na brzuszki juz kolo 5 min i unosze wysoko glowke, nie jest to moja ulubiona pozycja , ale mama mowi , ze to dla mnie wazne cwiczenie
 
I m napiszemy co już potrafimy:tak::

-bąblusie że śliny
- uśmiechamy się
- trzemy oczka
- ładujemy łapska do buzi
- gadamy do zabawek
- powtarzamy za Mamusią "ałuuu"
- przewracamy się z plecków na boczek
- śmiejemy się głośno
- chwytamy zabawki przyczepione w wózku
- oglądamy paluszki
- podpierając się na nóżkach wędrujemy po łóżeczku
 
reklama
Wszystkim dzieciaczom gratuluje sukcesow rozwojowych. :-)

Moja corcia:
- gada jak najeta,
- bable to codziennosc,
- umiecha sie i smieje na glos,
-potrafi ssac dwa palce, :-)
- laczyc raczki,
- potrafi sobie wlaczyc muzyczke w lezaczku,
- podpierac sie na nozkach, kiedy lezy na plecach - wyglada to, jakby sie szykowala do przewrotu, ale jeszcze nie calkiem jest gotowa,
- przewracac sie z brzuszka na plecki, ale tylko, gdy ma ochote.

A dzis rano odstawila numer, bo jak zwykle sobie rozmawialysmy. Probowalam ja namowic na powiedzenie MAMA, ale mnie wysmiala. Potem kilkakrotnie powiedzialam A-GA-TA i ona powtorzyla. Wiem, ze to tylko odtworzenie dzwiekow, ale ucieszylam sie jak gwizdek. :-)
 
Do góry