reklama

Umiejętności naszych pociech :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2010' rozpoczęty przez Gosia_k23, 3 Kwiecień 2010.

1. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

Zakładam nowy wątek o tym jakie nowe umiejętności zdobywają nasze dzieciaczki :-)

Kalendarz rozwoju dziecka

p.s. pytałam kilka razy i nikt nie odpisał wiec postanowiłam założyć taki wątek, jakby co usuńcie ;-)ale jakoś pisanie o tym w zdrowiu i pielęgnacji mi nie pasuje :sorry2:

A więc my się chwalimy Dominik dziś postanowił obrócić się z plecków na brzuszek ( potem sobie beknął i ulał ale to szczegół :eek::-D)

2. yol_a

yol_a Fanka BB :)

Gratuluję sukcesu !!!:tak:
    Filip zbyt leniwy- za to uwielbia oglądać swoje łapki i prowadzić z nimi długie dyskusje. Efekt- dochodzi do autohipnozy i mały zasypia:-D

3. reklama
  4. agagsm

agagsm Mama Misi i Mikiego

Jako, że moja przechodziła przedwczoraj skok to ci zauważyłam wczoraj:
    jak jest zmęczona trze piąstkami oczka, a jak chce sie przesunąć i leży na plecach to opiera sie na stópkach i dupke podnosi do góry i przesuwa w bok i tak do skutku az się przesunie gdzies bliżej zabawek - śmiesznie to wygląda:-D cwaniara mała

reszte to standardowo już od jakiegoś czasu - ogląda łapki i "liczy" paluszki, chwyta zabawki i wkłada je do buzi, gada jak najęta - coraz to nowe sylaby tworzy, jak jej śpiewam to próbuje ze mną coś tam miauczeć;-)uparcie dąży do wciśnięcia przycisku na karuzelce co by sie muzyczka zmieniła, ale nie wie jak się wciska, więc tylko maca te przyciski:tak:

Gośka to super twój synuś, bo moja z brzuszka na plecki sie nie przewraca, choć brakuje jej do tego ledwo ciuteczkę - w odwrotną strone umie - tzn. jak tylko lekko na boku lezy, to od razu sie kładzie sama na brzuszek, ale leniwiec jest i na tym koniec:)
    yola: z ta autohipnoza też niezłe - żeby moja tak chciała hehe

reszta umiejętności mi się przypomni jak popiszecie swoje:-p

Ostatnia edycja: 3 Kwiecień 2010
  5. Paulinaa

Paulinaa Mama Adasia '2010

Mój Adaś narazie tylko nawija jak szalony, szczególnie jak chce się wyżalić ;-) heheh.. i śmieje się w głos.

6. nadineczka

nadineczka Fanka BB :)

kurde ale fajnie u nas na razie kiepściutko tylko gada jak najęta, banieczki to już dawno umie robić ale o fikaniu na plecki i odwrotnie to nie ma szans jakoś ćwiczyłyście z nimi:confused:
    niby jej pokazywałam jak to się robi, ale chyba kiepski uczeń z niej:baffled:

gratulacje dla Waszych cwaniaczków:-)

7. Fiołek2010

Fiołek2010 Gość

oo bardzo fajny wątek!!!

no to i my opiszemy swoje umiejętnosci;-)
    - jestem spiąca-trę piąstkami oczka
    - jak usypiam to wyciągam pieluszkę spod głowy i sie w nią wtulam
    - bawię się kocem: nakrywam się i odkrywam a potem się śmieje (narazie bezgłośnie)
    - leżę już ok 10 min na brzuszku i główka mi nie opada, podpieram się na rączkach i oglądam wszystko dookoła, czasem wiosłuję przy tym rączkami nózkami
    - sztywno trzymam główkę jak jestem na rączkach
    - gadam do zabawek ale jeszcze ich nie chwytam
    - oglądam rączki raz z bliska a raz z daleka;-)
    - próbuję przewrócic się z brzuszka na plecy, odpycham się przy tym jedną nogą (ale jeszcze mi się nie udało)

to narazie tyle-jak mi sie coś przypomni to dopiszę;-)

8. Tysiolek

Tysiolek Styczeń 2010 :)

to my tez opiszemy Amelkowe zdolności

- oczywiście bablasy ze śliny
    - piatki ladują calusieńkie w buźce
    - gada dozabawek al etez jeszcze ich nie chwyta
    - trze oczka piastkami
    - trzyma gowke sztywno jak już sie nosi
    - ma parcie na siedzenie - sadzam ja umniena kolanach oparta o cycusie i ta sobie np czytamy forum :-)
    - czasami przewraca się z brzuszka na plecki
    - kręci sie po łożeczku - odpycha się nogami o szczebelki i okręca do góry nogami :-D
    - aaaaaaaaaa i co najwazniejsze - nauczyła sie wymuszac wiele rzeczy krzykiem hihiihh ;-)

9. dormark

dormark Fanka BB :)

No to i ja sie pochwale chociaz ja tu najmlodrza i jeszcze tak duzo nie umiem.
    -bablasy ze sliny robie juz
    -piatki cale do buzi to lubie
    -leze na brzuszki juz kolo 5 min i unosze wysoko glowke, nie jest to moja ulubiona pozycja , ale mama mowi , ze to dla mnie wazne cwiczenie

10. reklama
  11. Kamiśka :)

Kamiśka :) Moderator

I m napiszemy co już potrafimy:tak::

-bąblusie że śliny
    - uśmiechamy się
    - trzemy oczka
    - ładujemy łapska do buzi
    - gadamy do zabawek
    - powtarzamy za Mamusią "ałuuu"
    - przewracamy się z plecków na boczek
    - śmiejemy się głośno
    - chwytamy zabawki przyczepione w wózku
    - oglądamy paluszki
    - podpierając się na nóżkach wędrujemy po łóżeczku

12. macy

macy Fanka BB :)

Wszystkim dzieciaczom gratuluje sukcesow rozwojowych. :-)

Moja corcia:
    - gada jak najeta,
    - bable to codziennosc,
    - umiecha sie i smieje na glos,
    -potrafi ssac dwa palce, :-)
    - laczyc raczki,
    - potrafi sobie wlaczyc muzyczke w lezaczku,
    - podpierac sie na nozkach, kiedy lezy na plecach - wyglada to, jakby sie szykowala do przewrotu, ale jeszcze nie calkiem jest gotowa,
    - przewracac sie z brzuszka na plecki, ale tylko, gdy ma ochote.

A dzis rano odstawila numer, bo jak zwykle sobie rozmawialysmy. Probowalam ja namowic na powiedzenie MAMA, ale mnie wysmiala. Potem kilkakrotnie powiedzialam A-GA-TA i ona powtorzyla. Wiem, ze to tylko odtworzenie dzwiekow, ale ucieszylam sie jak gwizdek. :-)

Poleć forum